Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Elazığ Belediyesi 2014-2019 Dönemi Projeleri ve Çalışmaları Yeni
« önceki   123 ... 102103104 ... 114115116   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 103
ESAT23
10 ay önce - Pts 04 Arl 2017, 23:54

Alıntı:
Caddedeki orta refüj kaldırılıp yol genişletilmeli ve cadde sonundaki kavşağa yakın olan trafo sorunu çözülmeli düşüncesindeyim...


Aynı düşüncedeyim. Süleyman SELMANOĞLU döneminde bu konuyla alakalı olarak belediyeye görüş bildirmiştim . Elazığ Belediyesi'nde yıllardır süregelen bir orta refüj ve bulvar takıntısı var. Özellikle alışveriş ve ticaret faaliyetlerinin yoğun olduğu caddeleri ikiye bölmek ve birbirinden ayırmak yıllar öncesinden kalan bir alışkanlık.

Şehit İlhanlar Caddesi , Şehit İdris Doğan Caddesi , Vali Fahribey Caddesi,Yahya Kemal Caddesi ve Yunus Emre Bulvarı gibi şehir merkezinde önemli noktalarda bulunan , insan ve araç sirkülasyonunun yoğun olduğu bu cadde ve bulvarlarda orta refüjler kaldırılmalıdır. Çok daha farklı bir hava ve canlılık katacaktır.


alperenfatih
10 ay önce - Sal 05 Arl 2017, 00:31

Şehit idris doğan ve Vali Fahribey caddesindeki zaten daracık refüj. Hem güzel yetişmiş ağaçlar var hem yaya geçişinde kolaylik sağlıyor kaldirmanin ne manası var ki. Şehit Ilhanlar caddesindeki daraltilabilir.

ESAT23
10 ay önce - Sal 05 Arl 2017, 00:54

İşte o daracık olan estetikten yoksun refüjün kaldırılması bile cadde hüviyeti sağlar. Ağaçların nakledilmesi de günümüz teknolojisinde çok zor olmasa gerek.

Gazi Caddesi’nde orta refüj olsaydı şu anki havası olurmuydu sence. Ve ya Şehit İlhanlar Caddesi’ndeki orta refüj olmasaydı şimdiki gibi karşılıklı kaldırımlar arasındaki kopukluk olur muydu?KRAL456
10 ay önce - Prş 07 Arl 2017, 18:01

Yeni yılda yeni geçitler geliyor

Elazığ Belediyesi Aralık Ayı Meclis Toplantısı’nın son oturumu yapıldı. Yılın son oturumunda bazı mahallelere üst geçit yapılması yönünde karar alındı.

Elazığ Belediyesi Aralık Ayı Meclis Toplantısı sona erdi. 2017 yılının son oturumunda Ataşehir Mahallesi Tofaş Kavşağı ile İmam Efendi Bulvarı’na ve Rüstempaşa Mahallesi TIR Garajı mevkilerinde üst geçit yapılması kararlaştırıldı. 2017 yılının son oturumunda Fethi Sekin Mesire Alanı’ndaki ve Belediye İş Merkezi’ndeki işletmeler de meclis gündemine geldi. Mesire Alanı’ndaki ve Belediye İş Merkezi’ndeki işletmelerin yapılacak ihale sonrası 10 yıllığına kiraya verilmesi kararlaştırıldı.

PROJELER OY BİRLİĞİ İLE KABUL EDİLDİ

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz yapılması kararlaştırılan geçitler ile ilgili olarak yaptığı bilgilendirmede, “İlgili madde demiryollarına yapılacak alt ve üst geçitlerle ilgili imar değişikliğini içermektedir.” dedi. MHP’li Meclis üyelerinin projenin nasıl olacağı yönündeki sorularını da cevaplayan Başkan Yanılmaz geçitlerin üst geçit olarak inşa edileceğini belirterek, “İlgili projelerin ihalesini gerçekleştirerek yapımına başlayacağız” ifadelerini kullandı. Yanılmaz’ın açıklamalarının ardından oylaması yapılan madde oy birliği ile kabul edildi.


Elazig Firat


kaanzng23
10 ay önce - Sal 12 Arl 2017, 15:40


(+)


hakan023
10 ay önce - Sal 19 Arl 2017, 13:05BAŞKAN YANILMAZ ELAZIĞLI İŞ ADAMLARIYLA BİR ARAYA GELDİ
Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra şehrimizin ekonomik anlamda daha çok kalkınması adına Elazığlı iş adamlarıyla İstanbul'da bir araya geldi.
Platform 23 tarafından İstanbul’da düzenlenen ve Elazığlı İş adamları, bürokratlar ile dernek başkanlarının katıldığı toplantıda, Elazığ ekonomisi kapsamlı bir şekilde masaya yatırıldı.
Elazığ Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Faik İçmeli, Başkan Yanılmaz ile kısa süre önce ilimizle alakalı çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulunmak üzere bir araya geldiklerini belirterek yaptıkları görüşmelerin çok verimli geçtiğini ve amaçlarının Elâzığ’ı daha ileri noktalara taşımak olduğunu kaydetti.
BAŞKAN YANILMAZ: "DAHA GÜÇLÜ BİR ELAZIĞ İÇİN HEP BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ"
Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, iş adamları ve bürokratlarla bir araya geldiği istişare toplantısında belediye tarafından gerçekleştirilen önemli proje ve hizmetleri anlattıktan sonra 'yatırım ve istihdam' konularına özellikle dikkat çekti. Göreve geldikleri günden itibaren şehre spor salonlarından, sosyal yaşam merkezlerine, piknik alanları ve ulaşımdan, kültür- sanat etkinliklerine birçok alanda çeşitli hizmetler kazandırdıklarına değinen Başkan Yanılmaz, yaşanabilir şehirler sıralamasında Elâzığ’ı 49. sıradan 19. sıraya yükselttiklerini belirtti. Göreve geldikleri günden itibaren şehri 30 basamak birden ileriye taşıdıklarını belirten Başkan Yanılmaz açıklamalarını şu şekilde sürdürdü:
“Bizler göreve geldiğimiz andan itibaren Elazığ ulaşım imkânlarıyla, yeşil alanlarıyla ve eğitim imkânlarıyla diğer illere nazaran çok hızlı bir aşama kaydetti. Bir olan özel okul sayısı şuan daha fazla. Çünkü Elazığ üç buçuk yıl içerisinde yatırımcıların gözbebeği olan bir il oldu. Cazibe merkezleri arasına dâhil olmamızla birlikte daha farklı bir konuma geldik” dedi.
Elazığ'ın sahip olduğu değerler ve imkânlar doğrultusunda bölgesinin önemli bir kenti durumuna geldiğini belirten Başkan Yanılmaz, şehrimizin bir huzur kenti olduğuna ve yapılacak her yatırımla daha ileri bir konuma taşınacağına vurgu yaptı. Elazığ'ın potansiyel bakımından çok farklı yatırımlara açık bir şehir olduğunu belirten Başkan Yanılmaz, birlik ve beraberlik içerisinde yürütülecek her çalışmanın başta Elazığ olmak üzere bölge ve ülke ekonomisine de katkı sağlayacağını kaydetti.
"YATIRIMCININ ÖNÜNDE HİÇBİR ENGEL BIRAKMAYACAĞIZ"
Elazığ'ın genç nüfus ve kalifiye işçi bakımından çok zengin bir şehir olduğunun altını çizen Başkan Yanılmaz, "Gelin hep birlikte elimizdeki imkânları masaya yatıralım ve bu durumu fırsata çevirelim" dedi.
Elazığ'ın daha kalkınmış bir şehir haline gelebilmesi için üretimin artırılması gerektiğine dikkat çeken Başkan Yanılmaz, sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Şehrimiz sanayileşmeye son derece açık bir konumda bulunduğu için mevcut yatırımların artırılması hem girişimciye hem vatandaşımıza hem de ülke ekonomisine katkı sağlayacaktır. Bu açıdan göreve geldiğimiz günden itibaren ilgili bakanlıklarımız ve iş adamlarımızla sürekli istişare halinde bulunduk. Bu şehir için taş üstüne taş koyan herkese belediye olarak imkânlarımız dâhilinde ayrım yapmaksızın destek sağlayacağımızın sözünü verdik. Bu sözümüzü bir kez daha yineliyoruz ve lütfen gelin Elazığ'a hep birlikte faydalı olalım" dedi.

Elazığ Belediyesi Facebook Sayfasıkaanzng23
10 ay önce - Sal 19 Arl 2017, 17:29

Yenilenen yüzü ile 1.Harput Caddesi şehrimize hayırlı uğurlu olsun.


(+)


alperenfatih
10 ay önce - Sal 19 Arl 2017, 17:40

Kaldırım çalışması mi yoksa başka bir şey de var mı?

hakan023
10 ay önce - Sal 19 Arl 2017, 17:41

Bu kaldırım taşları, engelli kılavuzu ,engelli rampaları , kaldırım yüksekliği ve dekoratif aydınlatmalar çok güzel. Tüm caddelerde bütünlük oluşturması açısından uygulanabilir. Keşke şu yol çizgilerini de adam akıllı halledebilseler

kaanzng23
10 ay önce - Sal 19 Arl 2017, 18:45

Yeniden asfalt atılacak ondan dolayı çizgiler şuanda ondan yok.sayfa 103
« önceki   123 ... 102103104 ... 114115116   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET