Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Misafir 944

6 ay önce - Prş 07 Arl 2017, 17:46

Hallacli ve velihimmetlide bugun imar yollari buyuk bir hizla aciliyordu.ama gecen senede bu zamanda cok hizli calisiyorlardi sonra baharda durmustu bu sene boyle olmaz umarim.bunun nedenini bilen varmi acaba

serdar72
6 ay önce - Cmt 09 Arl 2017, 12:15

Güneykentde çalışmalar yol açma işleri hızlanmış..

bu bölge için çok güzel haber...

birde altyapı çalışmalarına başlansa nede güzel olur...

bence gökçek projeleri engelliyor yavaşlatıyodu... her projeyi 5 senede yapacağım deyip 25 senede yapmayan GÖKÇEK artık ankaralının yakasından düştü...

bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak...

Misafir e4e

6 ay önce - Cmt 09 Arl 2017, 12:50

Hani burayı katar aldı diyordunuz. Ne oldu. Ihalesine kimse girmemiş. Kimse gelipde yer falan almaz. Burayı Çevre Şehircilik Çayyolunda Ballikuyumcu da Yapracikta arazilerini satıp yapacak. Başka çare yok.

Misafir e4e

6 ay önce - Cmt 09 Arl 2017, 13:41

Bu arada Çevre Şehircilik yılın son arsa ihalesine çıkmış.
Çayyolu Yapracık Alacaatlı gibi muhtelim yerlerde arazi satıyor. Umarım bu paralar bizim buralar için kullanılır. Ankara dışına çıkıyorsa Ankara sermayesinden gider.

Misafir 1e0

6 ay önce - Cmt 09 Arl 2017, 17:02

Katarlilarin almadigoni nereden biliyorsunuz

Ebuharun
6 ay önce - Prş 21 Arl 2017, 17:10

Arkadaşlar ben bölgenin yerlisi olarak çalışmalardaki hızı ve durumu yakinen biliyor ve bölge ile alakalı hem abb hemde gölbaşı belediyesi ile iletişim halinde takip ediyorum. Koltuğa oturup ölücü gayrimenkulcü gibi Yoh yauuu o iş balon hiç bi halt olmaz diye konuşan arkadaşların bölgeyi zerre kadar tanımadığını eğer tanıyorlarsada nemalanamadıkları için eskilerin tabiriyle kalkamadıklarından oturduklarını düşünüyorum. Bölgeye yatırım yapan yada yapmayı planlayanlar içinizi ferah tutun. Onlarca kamyon ve iş makinasıyla alakasız yerlerden yolların açılıp google maps uygulamasından uydudan rahatlıkla görülebilen hiçbir balon proje görmedim ben. Zor değil google maps e girip velihimmetli yazıp haritayı sağa doğru çekip birde lanse edilen o projeyi okuyabilmek. Sırf bunu yapasınız diye buraya o fotoğrafları iliştirmiyorum.

Misafir 6f6

6 ay önce - Prş 21 Arl 2017, 19:02

Hocam imar yolları açılan o kadar yer sayabilirim ki sana 5 sene 10 senedir bekliyor yerler.
Somut bir adım atılmaďığı için herkes endişeli. İhale yapıldı katarlılar aldı diye birileri çıktı. İhaleyi katarlılar veya başkası alsa ertesi gün halay çekerek basına açıklama yapılırdı.
Şu an için sadece yollar açılıyor. Onun dışında hiç bir gelişme yok. Resmi kaynaklardan açıklama gelmediği sürece proje hakkında her hangi bir tarih verilmediği sürece emlakçıların aracıların spekülatörlere kanmayın.

mertgil
6 ay önce - Prş 21 Arl 2017, 19:16

Sahi noldu bizim Katarlıllar

Ebuharun
6 ay önce - Cum 22 Arl 2017, 16:31

Bakın olayı siyasi olarak şöyle okuyorum. Ve illaki işin ucunda siyaset varsa farklı şekillenmeler söz konusu olacaktır. Lakin okuduğum şu;
Burası Tayyip Erdoğan'ın başbakanlığı döneminde vaadde bulunduğu çılgın ankara projesi idi. Nerye yapılacağı konusundada bir kararsızlık vardı. Sonradan esenboğa yolundaki hazine arazilerinin mite devri karşılığında velihimmetli hallaçlı çayırlı bölgesindeki hazine arazilerini alarak buraya bu projeyi yapmaya başladılar. Ki başladığından bu güne kadar hiç hız kesmedi. Şimdide yakında olacak başkanlık seçimlerinde seçim vaadi olarak kullanılacaktır. Bakın başbakanlığımda söz verdim sözümüde tuttum demek. İhaleyi katarlıların yatarlıların almasınında zerre kadar önemi yok. Proje abb nin projesi olmadığından abb başkanı değişikliğininde zerre kadar önemi yok. Belki yapracık projesi gibi bir süre sıkıntılı boş boş bekleyen bir muhitte olabilir. Ama yapracıkta olduğu gibi bir kaç üniversite kampüsü ballıkta beta grubun avrupanın en büyük outlet avm sinin yappılması vs bölgeyi kısa sürede canlandıracaktır. Bu söylediklerimin 1 günde yapılması elbette muhtemel değil. Ancak 15 yıl sürmeside söz konusu olmayacaktır. Ankara yılda 120 bin göç alan büyük bir şehir sonuçta

mertgil
6 ay önce - Cum 22 Arl 2017, 16:46

Seçimler öncesi çalışmalar hizlanip ve yeni hamleler gündeme gelebilir

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet