Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kayseri'de ne nerede yenir, nereye gidilir?
« önceki   123 ... 515253

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 53
salih38
3 ay önce - Cum 08 Eyl 2017, 12:12

Alıntı:
Kahvaltı için daha önce gittiğiniz ve önerebileceğiniz yer var mı? Park sorunu olmazsa daha iyi olur.

Anayurt'ta 15 Temmuz Kampüsü yanındaki Coffemania'yı tavsiye edebilirim. Kahvaltısı baya iyiydi.

onurnazliaka
3 ay önce - Pzr 17 Eyl 2017, 23:51

Biraz basit ama esaslı bir tavsiye olacak.

2012'deki Kayseri günlerimin yaz aylarına denk gelen bölümlerinde her akşam dondurma yerdim. Öyle iki top falan da yemezdim, en aşağı 4-5 top götürürdüm. Çünkü fiyatlar çok çok ucuzdu, 25 kuruş gibi efsane bir fiyat vardı. O zamanlar Düvenönü'ndeki balıkçılar yazın tamamen dondurmacı olur, bunlardan birine Confurt Dondurma ürün sağlardı. Dün Kayseri'ye geldiğimde Confurt'un o beş sene önce çok sevdiğim ve sık sık yediğim dondurmalarının Düvenönü'nde satılmadığını görünce ciddi anlamda hayal kırıklığına uğramıştım. Derken akşamki yürüyüşümde büyük bir şans eseri Confurt Dondurma ile karşılaştım.

Sivas Caddesi üzerinde, Alparslan tramvay durağı hizasında Confurt Dondurma bayisi bulunuyor. Burada aynı zamanda Olimpia Roma Dondurmaları da var ve her ikisi yan yana. Rekabet dolayısıyla hem Confurt Dondurma hem de Olimpia Roma Dondurmaları topu 50 kuruş gibi gerçekten efsane bir fiyata dondurma satıyorlar. Beş yıl sonra belki bu kez Düvenönü'nde değil ama Confurt'un kendi bayisinde dondurmamı afiyetle yiyerek hatıraları anımsadım. O en çok sevdiğim karadutlu dondurmadan bol bol yedim, tadından hiçbir şey kaybetmemişti. Sizleri de özellikle Sivas Caddesi, Alparslan tramvay durağı hizasında, Kocasinan tarafında bulunan bu dondurmacıya davet ediyorum. Fiyat da kalite de şahane. Afiyet olsun.

Bu arada yazı içeriği Flash TV bal reklamlarına benzedi. Ne diyelim, hayırlısı olsun.

Özgür Sabanlıoğlu

3 ay önce - Pts 18 Eyl 2017, 07:46

Aynen katılıyorum. Düzenli olarak bahsettiğiniz dondurmacıdan ailecek dondurma yeriz. Gerçekten çok ucuz ve leziz

onurnazliaka
2 ay önce - Pts 02 Ekm 2017, 22:58

Künefenin Kralı

(+)

Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiğim Kayseri ziyaretinde kendimi iyice geleneklere kaptırarak tıpkı eski günlerde olduğu gibi Sivas Caddesi'ni yine boydan boya kat ettim. Bu kez yanımda bisikletim olmadığı için yolculuk biraz uzun sürdü ama Tuna Caddesi'nden Cumhuriyet Meydanı'na dek yürümek güzeldi. Tam o sıralarda ''aman iyi yürüdüm, gecenin bu saati bir şey yemeyeyim'' der ve yürüyüşümü noktalamaya çok az bir mesafe kalmışken Sivas Caddesi'nde hemen sağda, Hacıbaba'nın hizasında Künefenin Kralı'nı gördüm. Şans bu ya, bir girip bakayım dedim ve nitekim künefelerinin tam istediğim gibi tepsi künefesi olduğunu gördüm.

Künefe, yapımı özen isteyen bir tatlı. Ne yazık ki Türkiye'de pek çok yerde metal yuvarlak kaplarda hazır olarak getirilerek tadı kaçırılıyor. Oysa ki halis künefe geniş tepsilerde yapılır, üçgen veya kare olarak kesilir. Bu sayede kenarı olmaz, üzerine şerbeti eklenince de peyniri dört bir yana süzülür. İşte Künefenin Kralı'nda da bu tanıma uygun olarak gayet güzel bir künefe yedim. Daha önce Hatay ve Mersin'de yediğim künefelerden sonra bu da oldukça başarılı bir künefe oldu. Gecenin 00.15'inde mekânı da ailelerle dolu görmek beni oldukça memnun etti.

Künefenin yanında su ve süt de ikram ediliyor. Fiyatı da 8 TL. Ki bu tartışmasız olarak çok uygun. Açıklıkla ifade etmeliyim ki Ankara'da künefeci dükkânı olarak açılan yerler başarısız denemelerine kıyasıya para isterken ben koca başkentte adam gibi künefeci bulamıyorum, sadece çok iyi bildiğim birkaç kebapçıdan künefe yiyebiliyorum. O nedenle bu denli başarılı bir künefeyi yeyince fazlasıyla sevindim. Ek olarak fıstıklı hasır kadayıfları, dondurmaları, kaymakları ve birkaç çeşitleri daha mevcut. Rahatlıkla öneriyorum ve işletmenin kalitesinden ödün vermeyeceği ümidiyle şimdiden afiyet olsun diyorum.

Suzi Dilara

2 ay önce - Çrş 04 Ekm 2017, 11:30

Alıntı:
Künefe, yapımı özen isteyen bir tatlı. Ne yazık ki Türkiye'de pek çok yerde metal yuvarlak kaplarda hazır olarak getirilerek tadı kaçırılıyor. Oysa ki halis künefe geniş tepsilerde yapılır, üçgen veya kare olarak kesilir. Bu sayede kenarı olmaz, üzerine şerbeti eklenince de peyniri dört bir yana süzülür.

Altına imzamı atarım
Çok haklısınız

Böyle yemeğin arkasından tatlı isteği çok olmaz bende
Bazen dışarda icab ettiği durumlar olunca soruyorum;künefe nasıl ?diye ; Yuvarlatılmış künefe görünce sipariş bile vermiyorum

İnşallah değişmez bu lezzetler Size de afiyet olsun

cCcenk38
2 ay önce - Çrş 04 Ekm 2017, 11:38

Tomarza merkezdeki et lokantamiza bekleriz. Gurbetteki Genc Cenk gonderdi dersiniz.

Misafir ab2

1 hafta önce - Prş 07 Arl 2017, 16:41

Herkes harika mekanlardan bahsetmiş et ve tatlidan bahsedilmis ancak kahvaltı unutulmuş Kahvaltıda kesinlikle denenmesi gereken yer Erciyes dağ yolu üzerinde Hisarcık ta Eskihan Kahvaltı Evi. Tamamen doğal ürünlerden harika bir köy kahvaltısı Kayseriye özgü sucuk pastırma katmer gözleme yöresel peynirler yöresel receller....

Misafir ccd

4 gün önce - Prş 14 Arl 2017, 18:01

Kayseri Leman Kültür için alkol ruhsatı aldı diye bir duyum aldım aslı varmı acaba.Alkolservisi başladımı bilen varmı

sayfa 53
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 515253
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET