Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kahramanmaraş-Yedi Kuyular Kayak Merkezi[Proje]
« önceki   123 ... 52535455   sonraki »

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 53
COGRAFYACI
1 hafta önce - Prş 07 Arl 2017, 16:04

Horasanli kardeşim, benim eleştirim belediyeye değil Sen hâlâ bana malzeme kalitesini anlatıyorsun.
Her şey güzel ancak yüklenici firma mali olarak zayıf. Şayet öyle olmasaydı, 4 tane ufacık bina inşaatı 7 ay sürmezdi. Kar yağıyor, bir tarafta ise hâlâ bina çatısı yapılıyor. Bu binalar ekim ayında bitmeliydi. Dediğim budur. Konuyu başka yere çekmeyelim.

HORASANLI8
1 hafta önce - Prş 07 Arl 2017, 16:12
Fizibilite yazısına cevap. 5.6 sayfasinda var

Alıntı:
İşlemleri bitmiş 1 haftaya kadar proje çalışmaları başlıyor. Kayak merkezi işi basit birşey değil. Türkiyenin çoğu yerinde 2-3 yıl arasında proje işleri bitmiş. Bizim büyükşehirin Etüt Proje Müdürlüğü bu süreyi o kadar kısaltmaya çalışmışki. Büyükşehir kurulmaya çalışıldığı sıralarda proje ihalesine alt zemin olarak 4 ayrı işin ihalesini yapmış. Bu son duyduğumuz proje yapımı işi 6. etapmış. Proje yapılması bildiğimiz basit proje çizim işi değilmiş benim anladığım.
1. Etap arazinin 180 hektar civarı hali hazır 1/1000 ve 1/5000 harita proje işiymiş. zemin ıslak olmadan yapılmış.
2. Etap Bu haritalara esas olmak üzere zeminin eğimleri belirlenip 3d leke çalışması ve belediye dışı kurum görüşleri yazışmaları.
3. Etap arazinin Jeoteknik ve jeolojik raporları için arazide zemin Etüt leri ve zeminin incelenmesi, ayrıca eğim haritaları oluşturulması.
4. Etap Oluşturulan ilk 3 etaptakı yapılan işlemler sonucunda çığ raporu hazırlanması ve tüm proje ve haritaların yetkili kurum tarafından onaylanması.
5. Etap Kar analizleri, kar ölçümleri bölgenin klimatolojik özellikleri, orkide organik hayatına zararlı olup olmadığı master plan çalışması v.s. son olarak planlama firması Arge çalışması.
6. Etap şehir ve bölge planlama işi ve sonrasında proje yapım işi.

Bu ihaleler ve işlemler devam ederken Milli kayakçı getirilmiş arazi üzerinde ön fizibilite hazırlanmış Ve bir komisyon kurulup kayak merkezleri incelenmiş.

Duydukları bunlar ben biraz özetledim tüm bu işlemler sonucunda proje ihalesine çıkılabiliyormuş.

Ben sadece tebrik ediyorum başka sözüm yok....

erhan344

1 hafta önce - Cum 08 Arl 2017, 12:54

Can_Ede
5 gün önce - Cmt 09 Arl 2017, 18:03
Yedikuyular Kayak merkezi çalışmalarda Son Durum

Gittik yerinde gördük

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

Telesiyejin sandalyelerinin montajına başlanmıstı. Otoparkta ve diğer yerlerde kalan işlere devam ediliyor.
Yolun asfaltlanması yarın bitecekmiş. Az kaldı.

tilki123
5 gün önce - Cmt 09 Arl 2017, 19:25

İşte bu. Gidip görüp objektif bir yorum. Böyle edelerimizin bu forumda artması gerekmektedir. Teşekkür ve tebrik ediyorum bu bilgiler için.

sayfa 53
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 52535455   sonraki »
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler