Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 22
hakan023
1 yıl önce - Çrş 13 Eyl 2017, 15:23

Uzadıkça uzamasından belliydi bişeylerin eksik olduğu veya ters gittiği. Umarım başbakanlık daha iyi düzenleyip biran evvel hayata geçirir

kaanzng23
1 yıl önce - Çrş 13 Eyl 2017, 15:51

Elazığ geldi zaman Bakanın davranışlarını bu şehir unutmadı böyle olması belki daha iyi. İnşallah şehir için daha hayırlı olur.

KEMALİYE 23
1 yıl önce - Çrş 13 Eyl 2017, 17:43

Erken seçim olursa seçim yatırımı olarak kullanacaktır hükümet.Yine bir sürü söz verilecek yine kocaman bir hüsran Yazık şu Doğu Anadolu kentlerine güneydoğu şehirlerine trilyonlar aktarılırken tanıtımı hadsafada yapılırken Doğuya ilk defa piyango vurdu dedik onuda yine seçim yatırımı yapacaklar anlaşılan.Sonra bu kadar süreç yeniden işleyecek herhalde 2020 de üretim başlar o da takipçileri olursa amacım kimseyi yönlendirmek değil siyasetçide değilim ama gönül verdiğim şehirlerin bu kadar görmezden gelinmesi canımı sıkıyor insanlar gözünü açsın bir zahmet bu iş sandık patlatmaya benzemiyorTolga Dt
1 yıl önce - Çrş 13 Eyl 2017, 17:47

İşte böyle bekler dururuz. 2019 da 1 tane yatırımcı gelir yatırım yapar. Onunla da propagandalarını yaparlar yemin ederim ülkenin en gereksiz ve boş bürokratları bizde.

hazarkentli
1 yıl önce - Çrş 13 Eyl 2017, 20:12

Alıntı:
Elazığ geldi zaman Bakanın davranışlarını bu şehir unutmadı böyle olması belki daha iyi. İnşallah şehir için daha hayırlı olur.


Bakan Suat Kılıç , Siyah camla kaplı minübüsünden inip stadyum için gösterilen yere bile bakmadı.Siyah gözlüklerini çıkarıp konuştuğu kişinin gözünün içine bile bakmadı.Stadyumu soran gazeteciyi fırçalayıp gözünün yaşına bakmadı.
Baktığı gördüğü yer memleketi Samsundu. iline bakıyor başkasına bakmıyordu.
O gitti aynı soyadlı hemşehrisi Akif Çağatay kılıç geldi.Referandum öncesi apar topar attığı bir twit ile sözümona stadyum resmini paylaştı. Stadyum projesini ise en yetkili kişi görmüş beğenmiş ama başkada gören olmamıştı. Durumdan vazife çıkaran il erkanı ve spor müdürü kazma kürek ile stadyum koltuğunu sökmeye soyunmuştu.Bu Bakan da memleketine baktı.Öyle bir baktıki yapmadığı spor tesisleri kalmadığı için memleketine spor oyunlarını organize ederken, Elazığa seçim öncesi stadyum oyununu organize etti.
Kalkınma Bakanı memleketini oto yola, hızlı trene ve spor Bakanından rol kaparak 25 bin kişilik stadyuma kavuştururken bizim hissemize de toplantıda soru soranları fırçalamak düştü.
Yani örnek gani hizmet hani
Yediği fırçayı gururla Bibordlara asan TSO Başkanı (aday) Sabırsızmış, sabretmedinde ne oldu? Sabır bu memleketin adı oldu.Sabretmekten ya sabır çekmekten başka ne oldu?


yasin99
1 yıl önce - Çrş 25 Ekm 2017, 17:39
cazibe merkezleri programı


Buda yalan oldu sanırım insanların aklıyla dalga geçmek bu olsa gerek.hazarkentli
1 yıl önce - Çrş 25 Ekm 2017, 18:08

Cazibe merkezleri konusunda Elazığ Başbakan'ın ziyaretinde aradığı cevabı bulamamış, etrafınını saran sallabaşlar da Ağınlıların yaptığını bile yapma becerisini gösteremeyince ve il Başkanlığı Başbakana doğrudan talep aktarma imkanınıda sağlayamayınca herhangi bir fayda elde edilememiş

yasin99
11 ay önce - Çrş 06 Arl 2017, 17:57
Cazibe merkezleri


Son durum nedir ?

Hasan Bakırtaş
11 ay önce - Prş 07 Arl 2017, 16:00

Elazığ Ak parti teşkilatı sıfır. ben oy veriyorum ama elazığ ak parti günümüz türkiyesine yakısmayan bir atalet içinde. ellerinden bir iş gelmiyor. takım elbise gravatla olmuyor bu işler. demekki bizde müstehakız. elazığ da farklı bir ak parti istiyorum.

savur23
10 ay önce - Sal 26 Arl 2017, 11:48
Bu biraz moralleri bozdu


Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan 23 ili kapsayan Cazibe Merkezleri Programı'na ayrılması planlanan 92 Milyar Lira’dan 2 Milyar TL kaynak ayrıldı.

2018 yılı bütçesi TBMM’de kabul edildi. Bütçeden Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki illerde yatırımları ve kalkınmayı desteklemek amacıyla uygulamaya konulan Cazibe Merkezleri Programı’na 2 Milyar TL kaynak öngörüldü.

365 Bin kişilik istihdam öngören 92 Milyar Liralık yatırım başvurusu yapılan Cazibe Merkezler Programı'nda yatırımcıların hayali suya düştü.ELAZIĞ’DA 5 MİLYAR TL’YE

KADAR YATIRIM TALEBİ VARDI

2018 yılı bütçesinin mecliste onaylanmasını ardından bütçe kalemleri inceleme altına alındı. Yeni yılda hükümet 66 milyar lira bütçe açığı oluşacağını tahmin ediyor. Yapılan incelemede dikkat çeken noktalardan biri de Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki illerde yatırımları ve kalkınmayı desteklemek amacı ile uygulamaya konulmuş olan Cazibe Merkezleri Programı’na 2 Milyar TL kaynak ayrılması oldu.

3 Bin 500’ün üzerinde talebin yapıldığı programa Elazığ’dan 330 başvuru yapılmıştı. Elazığ’da 20 Bin’in üzerinde istihdam sağlanması beklenen ve 2 ile 5 Milyar arasında yatırım tutarı talebinin oluştuğu Cazibe Merkezleri Programı’nın tamamına 2 Milyar TL kaynak ayrılması endişelere neden oldu.PROGRAM, EKONOMİ BAKANLIĞI’NDA

OHAL kapsamında çıkarılan 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Cazibe Merkezleri Programı'na ilişkin düzenlemeye gidildi.

Buna göre, Cazibe Merkezleri Programı görece az gelişmiş bölgelerde yatırım ortamını canlandırarak istihdamı, üretimi ve ihracatı artırmak ve bölgeler arası gelişmişlik farklarını azaltmak amacıyla gerçekleştirilecek. Program, Ekonomi Bakanlığı tarafından yürütülecek.

Cazibe Merkezleri Programı kapsamında özel sektöre ait imalat sanayi yatırımları ile çağrı merkezi ve veri merkezi yatırımlarına destek sağlanacak.

Alıntı:Günışığı gazetesisayfa 22
« önceki   123 ... 212223   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET