Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Gaziantep - Ulaşım
« önceki   123 ... 87888990   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 88
ozgur_27

11 ay önce - Pzr 12 Ksm 2017, 16:53

Alıntı:
Toplu taşıma ödülü Gaziantep Büyükşehirin oldu
11 Kasım 2017, 14:53
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, “Toplu Ulaşım Mükemmellik Hizmet Kalitesi Kategorisi”nde birincilik ödülüne layık görüldü.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, bu yıl 10’uncusu düzenlenen Uluslararası İstanbul Ulaşım Kongresi ve Fuarı’nda, “Toplu Ulaşım Mükemmellik Hizmet Kalitesi Kategorisi”nde birincilik ödülüne layık görüldü. Ödülü, Genel Sekreter Deniz Köken aldı.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde düzenlenen Transist 2017 Uluslararası İstanbul Ulaşım Kongresi ve Fuarı etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen yarışmada dereceye giren çalışmalar, Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde ödül yağmuruna tutuldu.


Çöplükten farkı olmayan üst üstte yolcu taşıyan bu toplu taşımaya birincilik ödülünün verilmesi ne kadar saçma birşey. Düzgün olan tek toplu taşıma Turuncu otobüsler onunda sayısı az. Birinciyiz ama sondan birinciyiz bence.


iği_
11 ay önce - Pts 13 Ksm 2017, 01:28

Alıntı:
Büyükşehir bu güzergaha beton yol yapıyor 7 metre genişliğinde.

belediye oraya neden beton yol yapıyor ki? ellerinde fazladan çimento mu kalmış


Mert Karakoyun

11 ay önce - Çrş 22 Ksm 2017, 13:55


Alıntı:

Viyadük'te yılbaşı hazırlığıKent ulaşımında önemli rol oynayan Büyükşehir belediyesinin önünde yıkılan köprünün yerine yapılan köprüde çalışmalar hızla devam ediyor.Viyadük'te yılbaşı hazırlığı

Enam İnşaat tarafından yapılan ve 10 Milyon TL'ye mal olacak olacak yeni köprüde çalışmaların yüzde 50 civarında tamamlandığı, hava şartları uygun olursa köprünün yılbaşından önce hizmete girmesinin hedeflendiği öğrenildi. HAVA ŞARTLARINA BAĞLI Köprü ayaklarının hepsinin tamamlandığını belirten belediye yetkilileri, "Atatürk Bulvarı tarafına giden sağ eksen tarafında iskele kuruldu, kalıp alındı beton dökümü başladı. O bittikten sonra sol tarafa geçilecek. Orada da iskele kurulacak, kalıp yapılacak, sonra beton dökülecek. İşin yüzde 50'ya yakın kısmı bitti. Hava şartları elverirse yılbaşında üzerinden geçmiş olacağız" dediler. SON TEKNOLOJİBurada da Şahinbey Köprülü kavşağında uygulanan art germe yöntemini kullandıklarını dile getiren yetkililer, "Bu farklı bir sistem. Gaziantep'te bir Şahinbey köprülü kavşağında yaptık birde burada yapacağız. Son teknoloji bir sistem. Karayolları Gaziantep'te hiç bir köprüde bunu uygulamadı, başka illerde yeni yeni uyguluyor. Çok sağlıklı bir yöntem. Daha az ayak yapıyoruz" dediler TEKNİK ELEMANLARA SEMİNERÖnümüzdeki hafta içerisinde, inşaat mühehdisleri odası ve diğer kurumlardaki teknik elemanlara art germeyle ilgili eğitim semineri vereceklerini ifade eden yetkililer, "Eğitim seminerinin yanısıra bu sistemi sahada uygulamalı olarak anlatacağız" diye konuştu. Meral KINACILARViyadük'te yılbaşı hazırlığı

http://www.reklam_link/viyadukte-yilbasi-hazi ...10325h.htm


Yılbaşında açılabilirmiş..Mert Karakoyun

10 ay önce - Prş 07 Arl 2017, 15:35

Alıntı:


GÜNDEM ‘TOPLU ULAŞIM’

Nüfusu 2 milyonun üzerine çıkan Gaziantep’te toplu ulaşım hizmetlerinde sorunlar bitmek bilmiyor. Sorunların aşılmasında ve Gazianteplilere daha iyi bir toplu ulaşım hizmetinin verilebilmesi için Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı otobüs sahipleri ile sık sık toplantı düzenleyerek sorunların giderilmesi sağlanıyor.

“DAHA KALİTELİ HİZMET VERİLMESİNİ İSTİYORUZ"


Toplu ulaşım hizmetlerinde yılın 12 ayı farklı sorunlar yaşanıyor. Yaşanan sorunlar ve kurallara uymayan otobüs sürücüleri yüzlerce cezai işleme maruz kalıyor ama sorunların üstesinden gelinemiyor. İşte buradan yola çıkarak Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Salih Yıldırım, kent genelinde toplu ulaşım hizmetlerinde yaşanan sorunların çözümü ve uygulamaların yaşama geçirebilmesi yönünde özel halk otobüsü sahipleriyle bir araya geldi. Toplantıda halk otobüsü sahiplerinin toplu ulaşımda uyması gereken kurallar tekrarlandı. Diğer yandan ise otobüs sahipleri ise yaşadıkları sıkıntıları dile getirdiler. Ulaşımda yaşanan sorun ve sıkıntıların üstesinden diyalog çerçevesinde gelineceğine dikkat çeken Yıldırım, cezadan yana olmadıklarını anlattı. Gaziantep Özel Halk Otobüsleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kılıç ile görüş alış verişinde bulunan Yıldırım, otobüs sahiplerinin sorunlarını ise not aldı.

“GAZİANTEP’TE MAVİ RENKLİ 184 OTOBÜS FAALİYETTE”

Toplantıda üyelerin sorun ve sıkıntılarını anlatan Gaziantep Özel Halk Otobüsleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kılıç ise, “Gaziantep genelinde 184 otobüsümüz toplu ulaşım alanında hizmet veriyor. Tüm otobüslerimizde üyelerimiz halkımıza en iyi hizmeti verebilmek adına büyük fedakârlıkta bulunuyorlar. Tabi toplu ulaşım hizmetlerinde hem trafik hem de mevzuatın emrettiği kurallara uymak hepimizin en önemli görevi. Bu kurallara dikkat ederek uymamız aksi halde ise cezai işlemlere maruz kalacağımız bir gerçek. Her şeye rağmen tüm üyelerimizle birlikte sık olarak düzenlenen toplantılarda hem üyelerimizin haklarının korunmasına yönelik hem de vatandaşlarımıza daha iyi hizmet verebilmenin yollarını arıyoruz. Yönetim kurulu olarak Zabıta Daire Başkanlığı ve UKOME yetkilileriyle de fikir alış verişinde bulunarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz” şeklinde konuştu.

GÜNDEM
Bülent Öner6.12.2017


http://www.hakimiyetgazetesi.com/haber/gundem-top ...17845.html


Mahmut Göksu
10 ay önce - Sal 12 Arl 2017, 09:03

Şahinbeyde iki tane kavşak çalışması yapılacak. Birini biz birini Şahinbey yapacak. Mezarlık kavşağında hazırlıklar tamamlandı. Bunu karayolları yapacak" dedi. O afiş kaldırıldı


Kaynak: Gaziantep27
http://www.reklam_link/o-afis-kaldirildi-511091h.htm

Şahinbeyde iki kavşak neler acaba büyükşehir'in yaptığı yeşilvadi de yer alan kavşak olmalı

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=6061235#6061235

diğer kavşak hakkında bilgisi olan? Yamaçtepe bağlantı yolları ile mi alakalı acaba?


Mert Karakoyun

10 ay önce - Sal 19 Arl 2017, 15:03
Büyükşehir yolcu taşımada hizmet kalitesini artırdı


Alıntı:
Büyükşehir Belediyesi Gaziantep Ulaşım AŞ (GAZİULAŞ), son 3 aylık veriler incelendiğinde 169 otobüsle günlük ortalama 65 bin otobüs yolcusu taşıdı, tramvay hattında 70 bin tramvay yolcusuna hizmet verdi. GAZİULAŞ, 37 yaş ortalamasına sahip genç personelleriyle yolcu taşımada kalitesini ortaya koydu.

Toplu taşımadaki gelişmeleri yakından takip eden Büyükşehir, yenilikçi ve çağdaş bir bakış açısıyla hem otobüslerini yeniledi, hem de tramvay ve bisiklet gibi vatandaşlara alternatifler sundu. 26 yıl önce şehir içi toplu taşıma ağına katılan Büyükşehir, halkın memnuniyetini önde tuttu ve GAZİULAŞ ile girdiği şirketleşme sürecinde hizmet bayrağını daha da yukarılara taşıdı.

AĞIR BİR YÜK SIRTLANDI

Büyükşehir Belediyesi bünyesinde 01 Ocak 1992’de kurulan GAZİULAŞ, 1 Ocak 2016 tarihinden sonra kurumsal yapısını oluşturdu, otobüs işletmeciliğine başladı, Gaziantep sınırları içinde toplu ulaşım hizmetini üstlendi. 1 Haziran 2016 itibariyle de Tramvay işletmeciliğini sürdürmeye başlayan şirket, 1 Eylül 2016 itibariyle GAZİBİS projesi kapsamında kurduğu şehir içi bisiklet kiralama işletmeciliğine soyundu.

ULAŞIM AĞI GÜNDEN GÜNE GELİŞİYOR

Kurulduğu günde 81 personelle ulaşım hizmeti veren şirket, taşeron firmalar üzerinden güvenlik, şoför, temizlik dâhil olmak üzere tüm personel gruplarının kadroya alınmasıyla 817 çalışanıyla büyük bir aile oldu. 37 yaş ortalamasıyla genç bir şirket profili çizen GAZİULAŞ, şehir genelinde 460 bin kişinin kullandığı Gaziantep Kart sisteminin işletilmesinin yanı sıra şehirdeki toplam yolcunun yüzde 30’unu taşıdı. 210 köye hizmet götüren şirketin ulaşım ağı günden güne gelişmeye devam ediyor.

VATANDAŞA ALTERNATİFLER SUNULDU

30 kırsal hat ve 53 şehir içi hat üzerinde 169 otobüsle günlük ortalama 65 bin yolcu taşıyan şirket, 22 kilometre hat uzunluğundaki Gaziantep Raylı Sistem hattı üzerinde, Adliye-Burç, Adliye-Gar, İbni Sina-Gar olmak üzere 3 hatta ve 94 vatmanla günlük 70 bin tramvay yolcusuna kaliteli hizmet sundu. 7 istasyondan oluşan 108 bisikletle kiralama hizmetini sürdüren şirket, Gaziantep Kart projesi kapsamında, kent genelindeki 1000’den fazla toplu taşım aracının yanı sıra, belediye tarafından işletilen 8 tesisin girişinde kullanılan sistemin işletilmesi için 300’den fazla bayi, 55 kart dolum otomatı ve 4 kart işlem merkezi açıldı.Haber Merkezi 19.12.2017


turuncu otobüsler daha da çoğalmalı İnşallah.Mert Karakoyun

10 ay önce - Çrş 20 Arl 2017, 12:22
Ulaşımda sıkı denetim


Alıntı:
​Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri ile Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Şube Müdürlüğü polisleri toplu taşıma araçlarında ortak denetim gerçekleştirdiler.‎Ulaşımda sıkı denetim

rafik Zabıta Memurları; ‎araç iç-dış temizliği, araçta toplu taşımaya engel hasar kontrolü, ‎şoför tanıtım kartı, kılık kıyafet uygunluğu, gürültü kirliliğine sebebiyet veren havalı korna, araç içi kalorifer denetiminin yanı sıra güzergâh ve hareket saatleri konusunda denetimler yaparken, kurallara uymayan toplam 36 araca cezai işlem uygulandı.

11 ARAÇ MEN EDİLDİ

15 Temmuz Demokrasi Meydanı Durağı’nda, Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı 20 personelden oluşan 5 ekip tarafından gerçekleştirilen ortak uygulamada,  şehir içerisinde toplu taşımacılık yapan 215 toplu taşıma aracında denetim yapıldı. ‎Trafik polisleri ise, hacizli, trafik sigortası olmayan ya da süresi geçen, sürücü belgesiz ya da yetersiz sürücü belgesi ile çalışan, trafiğe çıkamayacak kadar ağır kusurlu ve ‎muayenesiz olarak çalışan araç denetimleri yaptılar. Denetimlerde emniyet müdürlüğü ekipleri tarafından 14 araca çeşitli maddelerden cezai işlem yapılırken, ‎toplu taşımacılık yapmaya engel kusurları olan 11 aracı trafikten men ederek otoparka çektirildi. 

TÜM DETAYLAR İNCELELENİYOR

Gaziantep halkına kaliteli bir toplu taşıma hizmeti sunmak için çalışmalarını titizlikle sürdürdüklerini söyleyen Zabıta Daire Başkanı M. Salih Yıldırım, “Halkımızın toplu taşıma araçlarında daha sağlıklı, huzurlu ve güvenli bir şekilde yolculuk yapması için Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı olarak denetimlerimizi aralıksız sürdürüyoruz. Toplu taşıma araçlarının yönetmeliklere uygunluklarının yanı sıra vatandaşa bu hizmeti sunan araç sürücülerinin vatandaşlara karşı davranışları ve kılık kıyafetlerinden hizmeti sundukları aracın temizliği ve konforuna kadar tüm detayları inceliyoruz” dedi. BÜLTENUlaşımda sıkı denetim


İncelemeler kesinlikle sıklaşmalı ve yoğunlaşmalı ÖHO larda kural tanımamazlık sürüyor çünkü.


Mert Karakoyun

9 ay önce - Çrş 17 Oca 2018, 16:15
Kemal Köker köprüsü’nde sona yaklaşıldı


Alıntı:


Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından tehlike arz ettiğinden dolayı yıkılan Kemal Köker Köprüsü’nün yerine yapılan yeni köprünün inşaatında sona yaklaşıldı.


Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından tehlike arz ettiğinden dolayı yıkılan Kemal Köker Köprüsü’nün yerine yapılan yeni köprünün inşaatında sona yaklaşıldı. Büyükşehir, köprünün ince işçiliklerini tamamlayarak en kısa zamanda köprüyü trafiğe açacak.

1991 yılında yapılan Kemal Köker Köprüsü, zamanla artan trafik yoğunluğundan kentin yükünü kaldıramadı, taşıyıcı sisteminde ciddi hasarlar oluşan köprüde, çökmeler olabileceğinden köprüye el koyan Büyükşehir, köprüyü yıkma kararı aldı, 2017 Haziran ayında yıktı. Eskisinden daha sağlam bir köprü yapmak için harekete geçen Büyükşehir Belediyesi, eylül ayında başladığı Kemal Köker Köprüsü’nün yapım işini 4 ayda bitirerek, modern ve fonksiyonlu bir köprüyü kente kazandırdı.

Büyükşehir Belediyesi karşısındaki Şehit Yusuf Erin Caddesi ile Atatürk Bulvarı’nı birbirine bağlayan Kemal Köker Köprüsü’nün yapımında Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, 7 gün 24 saat aralıksız sürdürdüğü çalışmalarda sona geldi. Yeni köprünün son rötuşlarına yönelik çalışmaları hızlandıran Büyükşehir, köprüye asfalt döktü, şeritler çizdi. İki gidiş iki geliş şeritli olacak Kemal Köker Köprüsü, 360 metre uzunluğunda ard beton germeyle inşa edildi.

http://gazianteppusula.com/haber/kemal-koker-kopr ...49647.html


Bitmeye gelmiş


Mert Karakoyun

8 ay önce - Cmt 27 Oca 2018, 10:58


(+)
(+)
(+)


Kemal Köker Viyadük'te Son Durum


Mahmut Göksu
8 ay önce - Sal 13 Şub 2018, 23:35

Belediye ne yapıyor ne hizmet yapıyor çok merak ediyorum aylar önce kapanan Ahmet şireci bulvarı denen yeri açamadı.
Yamaçtepe ibrahimli 2 diye millet konuşuyor ama daha çevre yolundan o bölgeler yol açamadı.

Fatma Şahin ilk geldiğinde bir yol çalışması yaptı ama durdusayfa 88
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 87888990   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM