Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
ziya_tk

2 yıl önce - Çrş 11 Şub 2015, 00:08
Gaziantep Kart 27 ile dolandırılıyor muyuz?

Sevgili hemşerilerim yaklaşık 3 ay önce kart 27'ye 30 TL para yükledim bir defa tramvaya 3 defa da dolmuşa bindim 4. binişimde kartımı okuttuğumda yetersiz bakiye uyarısını aldım. Tabii ki kimseden şüphelendim sadece elektronik bir hata olduğunu düşündüm canım sağolsun deyip geçtim. pazar günü aynı olay tekrar başıma geldi dolmuşa binmeden üniversitedeki akıllı kart makinesinden 20 TL yükledim toplam bakiyem 20,60 tl olarak yazıyordu dolmuşa bindim tekrar gelirken hooooop yine yetersiz bakiye uyarısını aldım. Başıma gelen olayı arkadaşıma anlattığımda benzer hadiseyi hem arkadaşım hem de arkadaşımın kız kardeşi yaşamış. Gelelim sadede kimseyi peşinen suçlamıyorum ama Gaziantep'teki bazı dolmuş, halk otobüslerinin manyetik kart okuyucuları üzerinden dolandırıcılık yapıyor olabilirler manyetik kartlarla oynamak çok zor bir şey değil. Büyükşehir belediyesi dolmuşların kart okuyucularını haber vermeden denetlemeli böyle bir şey varsa (ki bence var) ortaya çıkarmalı. 90'lı yıllarda Türkiye'nin en büyük kopya kaset merkezi olan Gaziantep'te böyle bir şeyden şüphe duymam gayet normal.

Kartımızı okuttuğumuzda çekilen tutar miktarı dijital panelde 1 saniyede kayboluyor görmek neredeyse imkansız ayrıca kalan bakiye de yazmıyor. Fatma Şahin Hanımefendiye bir de önerim var: dijital panelde en az 4 saniye durması ve kalan bakiye de yazmalı.

mahmut11
2 yıl önce - Cum 21 Ağu 2015, 06:20

4 sn.çok uzun 2 saniye okumak için yeterli.

İzmirde kart sistemi değiştiğinde ilk zamanlarda karttaki tüm bakiyeyi cekme hatası, öğrenci kartından tam düşmesi gibi hatalar oluyordu. ama belediyenin ilgili birimine basvurunca çözüyorlardı, GBBde böyle bir birim yok mu?

Mert Karakoyun

2 yıl önce - Cum 21 Ağu 2015, 10:11

Sari otobüslerin cihazlari eski olanlardan okunmuyor gözükmüyor evet.

kenanmy
2 yıl önce - Cum 21 Ağu 2015, 12:39

Allah kimseyi, belediye'nin herhangi bir birimine muhtaç etmesin. Belediye otobüslerine ise asla muhtaç etmesin.

Bu beş kuruş etmez otobüslerin, insanlık nedir bilmez şoförlerine para kazandırıp, kendi paranızla birde üzerine rezil olmayın. Alın bir tane bisiklet, yada elektrikli bisiklet yada motorsiklet, binin kardeşim istediğiniz yere gidin.

Allah'ından bulsun bu otobüscülerde,minibüscülerde...

Allah'a çok şükür yıllardır, minibüsünde, otobüsünde ne olduğunu unuttum. Her yere motorumla gidiyorum.

Deniz'e bile

ufkun

2 yıl önce - Sal 25 Ağu 2015, 17:18

tramvayın aktarması da çok saçma 25 aralık durağında indim bankamatikten para çektim karşı duraktan tramvaya binmek için turnikeye geldiğimde tekrar para kesti. Kafasına göre takılıyor galiba bu sistem

Abdullah_KURT

2 yıl önce - Çrş 26 Ağu 2015, 13:58

Şu zamana kadar bi otobüsten inip diğer otobüse veya tramvaya binmek istediğimde kartımdan hiç aktarma yapamadım.Hep normal ücret kesildi.Tuhaf bir Kart27 sistemimiz var.

Misafir 955

2 yıl önce - Çrş 26 Ağu 2015, 14:40

gaziantep belediyesi çok kötü... asım güzelbeyi mumla arıcaz diyodum bu kadarda beklemiyordum. bi ara para yükleme noktaları devre dışı idi.. insanlar rezil oldu

Misafir dc4

2 yıl önce - Çrş 26 Ağu 2015, 18:28

asım güzelbey zamanında yapılan hataları fatma şahin hala temizleyemedi.

gerek belediye otobüslerini bitirmesi

gerek tramvay makyajı yapıp yeni yollar açmayarak damar tıkanıklığından kalp krizi misali trafiği mahvetmesi.

asım güzelbey tuzu kuru belediye başkanlığı yaptı

Misafir 6bb

6 gün önce - Prş 07 Arl 2017, 14:32

ben yered kart buldm iç deki para ya bakmk istiyrum

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET