Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1126
mafakyanc

3 gün önce - Prş 07 Arl 2017, 13:22

Alıntı:
Haziran 2019 diyorum

Yeni Havalimanı'nın herkes için tamamen hazır ve operasyonel olması için mi, yoksa THY + Star Alliance dışındaki diğer havayolları için mi???

emrei
3 gün önce - Prş 07 Arl 2017, 13:24

Herkes için hazır olması en geç Haziran 2019.

Dediğim gibi bazı havayolları Atatürk'ten, bazıları yenisinden uçacak ilk başlarda diye bir durum olmayacak.

Hamza Koçak
3 gün önce - Prş 07 Arl 2017, 15:44

En son Hamza Koçak tarafından Prş 07 Arl 2017, 15:46 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Ardakan
3 gün önce - Prş 07 Arl 2017, 15:46
Tabii canım İLKER AVCI da kimmiş ki ne bilecek o?

Yetkisizler YERTKİLİLER'E bakmayın siz onlar benden iyimi bilecek uslubuna devam ediyor.

nihat83
3 gün önce - Prş 07 Arl 2017, 15:57

Alıntı:
hangi siteden aldınız bu görüntüyü link paylaşabilir misiniz?

FArklı site olabilir ama ben https://www.planet.com/explorer dan takip ediyorum aylık güncelleniyor

Misafir c3e

3 gün önce - Prş 07 Arl 2017, 16:11

geçen 3. havalimanına hangi uçak inecek diyodunuz şimdi çin drone alanı yapar geliri geliyor diyorsunuz niye bu gelir var yapmış onların gelirleriye yenilerini yapıyor kendini ilerletiyor siz ne diyosunuz bekleyelim!! neyi ? bekliycez senin kafanın ayılmasını yahu he he

Misafir 899

3 gün önce - Prş 07 Arl 2017, 16:54

Metro 2002 de yapıldı ama şirinevlerden havalimanı taksilerine dolmuş usulü binip 3 liraya meydana gidiliyordu, bunu da siz bilmezsiniz.

mafakyanc

3 gün önce - Prş 07 Arl 2017, 17:25

Havalimanına metro gereklidir, gerekli değildir tartışmasını boşuna yapmayalım. Temelde gereklidir, en azından şu anda yapımı başlatılan metro hattının iki yıl öncesinden başlatılması gerekirdi. Akil Devlet, bunu yapardı!...

Ancak burada ve esas başlıkta yazdığım gibi bu metro hat(lar) sadece uçak yolcusuna hitap etmeyecektir; hatta en düşük oranda uçak yolcusuna fayda sağlayacaktır. Yapacaksan bu işi, hem zamanında yapacaksın hem de adam gibi yapacaksın.

Burada başka vesililerle bir gecede, akşamdan sabaha taşındı denilen yeni Hong Kong Havalimanı (Chep Lop Kok) var ya: orası açıldığında oranın raylı sistem bağlantısı vızır vızır hazırdı. Mesafe İstanbul Yeni Havalimanıyla hemen hemen aynı. Ancak işletilen metro hattı değil, hızlandırılmış tren idi. Ama bu tren şehirde (ada & kara tarafı) sadece üç istasyonda durup havalimanına varan bir sistemdi(r). İki istasyonda da "city check-in" altyapısı vardır. Ha, o havalimanı yakınlarında yerleşim bölgesi yok muydu? Biraz gerisinde var(dı): ama bu Çin'li adamlar oraya ayrı bir metro hattı yaptılar!... İleri görüşlülük bence böyle olur!...

Misafir 899

3 gün önce - Prş 07 Arl 2017, 17:57

Evet aslında metronun ayrı başlığı da var ama illaki konular karışıyor. Aslında sorgulanması gereken metro gereklimi, zamanında açılacakmı yerine neden daha önce inşaatına başlanmadı da bu kadar geç kalınıp yetiştirmek için aynı anda bir sürü tbm sipariş edilip fazladan maliyete sebep olundu ?

Mehmet DK

3 gün önce - Prş 07 Arl 2017, 18:04

Alıntı:
İleri görüşlülük bence böyle olur!...

Evet çok haklısınız Mafak Bey,keşke tüm projeler bu düşüncelere sahip kişiler tarafından hayata geçiriliyor olsa idi. Ben de tenkit edilecek hususlar görüyorum ama elimden yazmak,şikayet etmek nedense hiç gelmiyor. Ve kendimi "bunada şükür, artık bazı şeyler eksik hatalı da olsa en azından yapılıyor ya diyip"teselli ediyorum..

Sizin gibi birçok konuda bilgili ve tecrübeli bir insanın bu projenin başında olmaması büyük şansızlık..Cidden...

sayfa 1126
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM