Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
mehmeterden198

7 yıl önce - Sal 03 Oca 2012, 19:05
Tükiye'nin ilk endüstriyel kesici uç fabrikası Bursa'da üretime başladı


Çalı yolundaki fabrikasında pres imalatı ve oto yedek parça üretimi yapan Karakoç A.Ş. Nilüfer OSB de Türkiyenin ilk ve şu an için tek takma elmas uç fabrikasını kurdu.

Alıntı:
Türkiye’nin ilk yerli elmas ucu, Bursa’nın Nilüfer Organize Sanayi Bölgesindeki fabrikasında üretime başladı. 3 yıllık ön hazırlık ve çalışmanın ardından 2011 yılı ilk aylarında üretilen uçlar siz kullanıcıların hizmetine sunuldu. Piyasadan gelen ilk tepkiler, bu sektörde yerli mala olan ihtiyacı bir kez daha gözler önüne serdi. Bu doğrultuda bizde ihtiyaca karşılık vermek amacıyla daha iyisini yapmak için çok çalışmaya özen gösteriyoruz.

Sadece elmas uç üretimi ilede kalmayacak. İleriye dönük planlar arasında elmas çubuk ve parmak freze üretimide var. Yanlış duymadnız ! Elmas çubuklarıda kendimiz imal edicez. Böylece müşterilerimize kaliteli ve bir o kadarda ucuz ürün vermeyi düşünüyoruz. Bundan sonra sadece büyük firmalar değil, küçük ölçekli atölyelerde kaliteli ve işine yarayan ürünleri satın alabilecek. Bu gelişmelerin Türkiye’deki teknik hırdavat sektöründe siz kullanıcılar için büyük rahatlamaya yol açacağını düşünüyoruz.

Çok yeni olmasına karşın şu anda Türkiye’de 8 adet bayi ile satışlarımıza devam ediyoruz. Her türlü teknik bilgi ve sorularınız için bu siteden bizlere ulaşabilirsiniz. Ayrıca siteden KLP markası ile ilgi her tür güncel bilgiyi ve gelişmeleri öğrenebilirsiniz.


http://www.klp.com.tr

Katoloğundan anladığım kadarıyla tungesten karbür kesici uçlar (freze için yuvarlak elmas, apkt vb) torna katerleri, baralar, tarama kafaları, takma uçlu takımlar vb. üretimine başlamışlar.

Bu alanda yerli üretici daha önce yoktu. Piyasaya İspanyol, Alman, İsrail vb kökenli üreticiler hakimdi. Özellikle İsrail'liler bu işten çok büyük paralar kazandılar.

Karbür elmas dediğimiz şey sadece bir gram (belki o kadar bile değil) ağırlığında olmasına rağmen talaşlı imalatın en önemli unsurlarından biridir. Kaliteli bir elmas üretimi arttırır. Bazen iki katına bile çıkarabilir. Makinenin daha az zorlanmasına ve uzun ömürlü olmasını sağlar. Özellikle sert metalleri işlerken çıkan sorunları kökünden çözer. Bu yüzdendir ki imalatçılar kaliteli uçlara verdikleri binlerce liraya acımazlar. Zaten 20 liralık bir elmas 7-8 liralık bir elmasın yapacağı işin kat kat fazlasını yapacağı için kendi maliyetini fazlasıyla çıkarır. Üstelik kaliteyi tutturmayı kolaylaştırır.

Karbür elmas uçları (özellikle kaliteli olanlarını) üretmek çok zordur. Yüksek teknoloji içerir. Tanesi 20 TL'yi aşabilir. Özellikle İsrail menşeyli olanlar piyasada aranır ve çok tutulur. Türkiye'de takım üreten bir kaç fabrika var ancak bunlar ya yabancı sermayeli ya da basit HSS takımlar üretiyorlar. Yani düşük teknolojili katma değeri az ürünler çıkarıyorlar. İlk defa bir yerli üretici böyle bir işe kalkışıyor.

Piyasaya sürülen takımları kullanmadım. Kullananı da duymadım. İnşallah kaliteli bir şeyler yapmışlardır da çok tutulur. Bizi İsrail'e muhtaç olmaktan kurtarsınlar artık.


Misafir cfa

1 yıl önce - Prş 07 Arl 2017, 10:52

Hurda aliyormusunuz

murad_1299
1 yıl önce - Prş 07 Arl 2017, 11:21

güzel bir haberMisafir 012

1 yıl önce - Prş 07 Arl 2017, 13:17

5 yıl öncesının haberi

Misafir ff2

9 ay önce - Cmt 31 Mar 2018, 11:58

klp uçlarını kullanıyoruz çok memnunuz. yerli bir üretim olması avantaj.Misafir 1ec

7 ay önce - Çrş 13 Hzr 2018, 12:26

Elimde 14 kilo Elmas karbür hurdası var satın alıyor musunuz.Alıyorsanız kilosu kaç TL .

Misafir e12

4 ay önce - Sal 11 Eyl 2018, 19:15

Evet iyorum yeriniz nerde veya tel açın 0532131959

Misafir 192

1 hafta önce - Çrş 09 Oca 2019, 12:14

Hurda elmas aliyormusunuzcevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet