Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
ceyhanlı umut
10 ay önce - Prş 07 Arl 2017, 12:48
Adana Ceyhan 250 Yataklı Yeni Devlet Hastanesi Projesi

K Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, yüklenici firmanın inşaatı tamamlayamaması nedeniyle Sağlık Bakanlığı'nın TOKİ'den devralarak projesini revize ettiği 250 yataklı Ceyhan Devlet Hastanesi için 10 Ağustos'ta yeniden ihaleye çıkılacağını açıkladı.
Ünüvar, hastanenin yapım ihalesinin daha önce TOKİ tarafından gerçekleştirildiğini ve 39 milyon 629 bin TL bedelle sözleşme imzalandığını hatırlattı. Fiziki gerçekleşme oranı yüzde 35 seviyesinde iken, yüklenici firmanın 'işi ifa edememesinden' dolayı sözleşmenin TOKİ tarafından tasfiye edildiğini belirten Ünüvar "Bunun üzerine Sağlık Bakanlığımız, hastane inşaatının bir an önce tamamlanması için projeyi devralmıştır" dedi.
2018 SONUNDA AÇILACAK
Hastane için 10 Ağustos 2017 tarihinde yeniden ihale yapılacağını vurgulayan Ünüvar, tesisin 2018 sonunda hizmete açılmasının planlandığını kaydetti. Milletvekili Ünüvar, 10 bloktan oluşacak hastanede 28 erişkin yoğun bakım yatağı, 14 yenidoğan yoğun bakım yatağı, 78 tek yataklı oda ve 65 çift yataklı oda olmak üzere, 143 nitelikli oda bulunacağını anlatarak, şöyle devam etti:
"9 ameliyathane, 2 yataklı yanık ünitesi, 4 acil poliklinik, 40 acil müşahede odası, 6 adet SDL odası, 87 poliklinik odası ve 13 yataklı klinikten oluşacak Ceyhan Devlet Hastanesi, 13 adet görüntüleme odası (Röntgen, ultrason, MR, BT, mamografi, kemit dansitometrisi, EKO, ESVL, bronkoskopi), 6 adet endoskopi odası, 3 adet laboratuvar, 22 adet diyaliz cihazı, 25 diş ünitesi ve 150 kişilik konferans salonu ile modern bir sağlık tesisi olacak."

Resul GUL
10 ay önce - Prş 07 Arl 2017, 13:05

Hastane Projesinin bir başka görseli. Adana ve Ceyhan a Hayırlı uğurlu olsun.. Kısa sürede biter inşallah..

Alıntıdır.

.

ceyhanlı umut
2 hafta önce - Çrş 03 Ekm 2018, 15:07

hastane ne yazık ki daha bitirilemedi Ceyhan üvey evlat

Misafir a1d

2 hafta önce - Çrş 03 Ekm 2018, 16:13

Sayin Necdet Unuvar in Adanaya gelmesi icin sahsen ugrastigini tahmin ettigin sayili yatirimlardandir.
1.Adana Saglik Kampusu
2.Kozan devlet Hastanesi
3.Ceyhan Devlet Hastanesi
Ben bir Adanali olarak ve vatandas olarak kendisine tesekkur ediyorum.Ceyhan Devlet Hastanesinin de cok kisa bir sure icerisinde tamamlanmasi icin ugrasacagini tahmin ediyorum.Sayin Unuvar'in bilmesi gereken bir sey daha var ki o da Adana Havaalaninin genisletilmesinin artik bir zorunluluk haline geldigidir.Eger insanlara saygi esassa ve Adanalilara ve Adana Havaalanini kullanan (Mersinliler Osmaniyeliler Hataylilar) herkese saygi esassa zaman gecirilmeden genisletme islemleri baslatilmalidir.Unutulmamalidir ki Saglik Turizminin en onemli ayagi Adana Havaalanidir.Su an orasi köy garajlarindan farksiz bir durumda.Yanindaki askeri bolge ve gecekondu mahalleler genisletilmesi icin uygundur.Bu Sayin Unuvar in Adana icin girisimde bulunacagi en onemli icraat olacaktir.

Misafir 676

2 hafta önce - Prş 04 Ekm 2018, 00:02

Bir Düzine Adana Millet Vekilimiz Var Ama, 1 - 2 Tanesi Hariç, Tbmm de Varlar Mı Yoklar Mı Bellisizler, Adana nın Sorunlarını Görmedim, Duymadım, Bilmiyorumu Oynuyorlar Hep, Adana'nın Sorunlarına Adana Milletvekili Sahip Çıkmazsa, Edirne Milletvekili Sahip Çıkar Elbet Birgün.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ADANA