Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kocaeli Tramvay Sistemi: AKÇARAY
« önceki   123 ... 737475 ... 828384   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 74
körfezli4141
11 ay önce - Cum 17 Ksm 2017, 12:35TRAMVAY PLAJYOLU'NA UZANACAK!
17 Kasım 2017 12:20
Büyükşehir Belediyesi mevcut Akçaray tramvay hattına ilave, "Sekapark Plajyolu arası 2. Etap Tramvay Hattı Yapım İşi" için ihale yapılacak
Tramvay Plajyolu'na uzanacak!
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından 2017 Ağustos ayında vatandaşların hizmetine sunulan Akçaray tramvay hattının 2.2 Km'lik 2. Etap ihalesi 7 Aralık 2017 tarihinde gerçekleştirilecek. Seka Devlet Hastanesi'nden başlayıp Plajyoluna kadar ulaşacak olan Akçaray Tramvay hattının 2. Etabıyla İzmit Okullar Bölgesinin çarşıyla ulaşımının kolaylaştırılması hedefleniyor. Böylelikle okullar bölgesinde eğitim gören öğrencilerin çarşıyla olan ulaşımı hızlanacak. 7 Aralık'ta gerçekleştirilecek olan ihaleyle firmaların teklifleri alınacak.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÖĞRENCİLERİ DE ÖNEMSİYOR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İzmit Okullar bölgesinde öğrenim gören öğrencilerin çarşıyla ulaşımının daha hızlı olması amacıyla Akçaray Tramvay hattını uzatıyor. Büyükşehir Belediyesi 2.2 km'lik 2. Etap projesi kapsamında gerçekleştirilen ihale sonucunda, ihaleyi kazanan firmadan işin iki kısımda yapılacağını belirtecek. Bin 600 metre Seka Devlet Hastanesi – Okullar Bölgesinden oluşan birinci kısım, 300 günde yapılarak özellikle öğrenim gören öğrencilerin hizmetine sunulacak. Projenin devamındaki 600 metrelik ikinci kısım 240 günde tamamlanacak. Projenin tamamı 540 günde bitirilecek. Böylelikle Büyükşehir Belediye okullar bölgesinde öğrenim gören öğrencilerin, projenin tamamının bitmesini beklememesi amacıyla projeyi iki kısımdan oluşturuyor.

4 YENİ İSTASYON YAPILACAK

Günlük kullanım rekorlarıyla Kocaeli halkının beğenisini kazanan Akçaray Tramvay hattı 2. Etapla 4 yeni istasyon yapılacak. 2.2 km uzunluğundaki 2. Etap istasyonları Seka Devlet Hastanesi, Kongre Merkezi, Okullar Bölgesi ve Plajyolu mevkilerinde bulunacak. Gidiş-dönüş 15 km'lik mevcut tramvay hattına 5 km'lik 2. Etap tramvay hattının eklenmesiyle Kocaeli'ndeki tramvay hattı uzunluğu 22 km'ye çıkartılmış olacak.

BÜYÜKŞEHİR YERLİ ÜRETİME DESTEK VERİYOR

Büyükşehir Belediyesi mevcut tramvay hattında çalışan 12 araçların yanı sıra 2. Etap Tramvay hattı projesiyle 6 yeni tramvay aracı alınacak. İlgili bakanlığın genelgesi gereği alınan tramvay araçlarının en az yüzde 51'i yerli üretimle üretilen araçlardan oluşuyor olacak. Büyükşehir Belediyesi böylelikle elinde bulunan 12 tramvay araca ilave olarak 6 yeni tramvay aracı eklenmesiyle bu sayı 18'e yükselecek.


sametykcll
11 ay önce - Cum 17 Ksm 2017, 19:45

Alıntı:
AKÇARAY ne anlama geliyor acaba bilgisi olan var mı? Akçakoca'dan esinlenilmiş sanırım. KORAY olsa daha yakışırdı sanki.

Aynen dediğiniz şekilde. Akçaray adı Kocaeli ve çevresini fetheden komutan Akça Koca'dan geliyor.

Eğer Tramvayın adı KORAY olsaydı bana daha garip gelirdi şahsen Ama belki ileride Kocaeli'de yapılacak metro hatlarına KORAY diyebilirler. Ya da olur da ileride Kocaeli içi banliyö sistemi yaparlarsa (Ada Ekspresi'nden farklı olarak sadece Kocaeli içerisinde körfezin kuzeyinden ve güneyinden dolanacak bir banliyö) (biraz fazla hayali oldu sanki) o zaman belki KOBAN derler.


alionat

11 ay önce - Cmt 18 Ksm 2017, 02:18


(+)
Misafir a08

11 ay önce - Pzr 19 Ksm 2017, 23:57

Ya arkadaşlar şaka mı bu yoksa bana mı öyle geliyor??? 2 km hat nasıl 18 ayda (540 gün) da biter ??? Maksimum 1 senede bitmesi lazım o projenin...

Misafir 4b9

11 ay önce - Prş 23 Ksm 2017, 11:29

hattın okullar bölgesine kadar olan kısma 300 gün, kalan kısmına 240 gün vermişler. yani işi 2 kısma ayırmışlar. ilk kısım 300 gün sonra devreye alınacak, 2. kısım sonra devam edecek. sanırım önümüzdeki okul dönemine ilk kısmı yetiştirmek.

Misafir b0b

11 ay önce - Cmt 25 Ksm 2017, 04:13

Yok hocam o tamam da 2 etap'ın toplam uzunluğu 2.2 km bu uzunluğa bir buçuk sene fazla sankiMisafir 4b9

11 ay önce - Cmt 25 Ksm 2017, 14:18

mevcut yüklenici ile keşfi %20 arttırıma giderek bu işi verselerdi, tabi fiyat farkı da vermeleri lazımdı. o zaman sanırım dediğiniz gibi 1 senede ve hatta daha kısa zaman zarfında bitebilirdi. fakat şuan ihaleyi mevcut yüklenici ya da başka bir yüklenici alsa, yeniden sipariş çıkacak. bu hatta entegre olabilmek için de elektrik ile ilgili malzemeleri burada kullanılanlarla aynı marka almak durumunda kalacaklar. bu yüzden de sipariş süreleri uzun olacaktır. bunu sipariş edilecek firmalarda bildiğinden, ihaleyi alacak yükleniciyi de istediği gibi para ve süre olarak oynatabilir. bunu düşünerek süre biraz uzun verilmiş olabilir diye tahmin ediyorum. yoksa diğer türlü dediğiniz gibi süre uzun verilmiş.

körfezli4141
10 ay önce - Çrş 06 Arl 2017, 18:32Tramvay Plajyolu’na uzanacak

Büyükşehir Belediyesi mevcut Akçaray tramvay hattına ilave, “Sekapark Plajyolu arası 2. Etap Tramvay Hattı Yapım İşi” için ihale yapılacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından 2017 Ağustos ayında vatandaşların hizmetine sunulan Akçaray tramvay hattının 2.2 Km’lik 2. Etap ihalesi yarın yapılacak. Seka Devlet Hastanesi’nden başlayıp Plajyoluna kadar ulaşacak olan Akçaray Tramvay hattının 2. Etabıyla İzmit Okullar Bölgesinin çarşıyla ulaşımının kolaylaştırılması hedefleniyor. Böylelikle okullar bölgesinde eğitim gören öğrencilerin çarşıyla olan ulaşımı hızlanacak.

ÖĞRENCİLER ÖNEMSENİYOR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İzmit Okullar bölgesinde öğrenim gören öğrencilerin çarşıyla ulaşımının daha hızlı olması amacıyla Akçaray Tramvay hattını uzatıyor. Büyükşehir Belediyesi 2.2 km’lik 2. Etap projesi kapsamında gerçekleştirilen ihale sonucunda, ihaleyi kazanan firmadan işin iki kısımda yapılacağını belirtecek. Bin 600 metre Seka Devlet Hastanesi – Okullar Bölgesinden oluşan birinci kısım, 300 günde yapılarak özellikle öğrenim gören öğrencilerin hizmetine sunulacak. Projenin devamındaki 600 metrelik ikinci kısım 240 günde tamamlanacak. Projenin tamamı 540 günde bitirilecek. Böylelikle Büyükşehir Belediye okullar bölgesinde öğrenim gören öğrencilerin, projenin tamamının bitmesini beklememesi amacıyla projeyi iki kısımdan oluşturuyor.

4 YENİ İSTASYON YAPILACAK

Günlük kullanım rekorlarıyla Kocaeli halkının beğenisini kazanan Akçaray Tramvay hattı 2. Etapla 4 yeni istasyon yapılacak. 2.2 km uzunluğundaki 2. Etap istasyonları Seka Devlet Hastanesi, Kongre Merkezi, Okullar Bölgesi ve Plajyolu mevkilerinde bulunacak. Gidiş-dönüş 15 km’lik mevcut tramvay hattına 5 km’lik 2. Etap tramvay hattının eklenmesiyle Kocaeli’ndeki tramvay hattı uzunluğu 22 km’ye çıkartılmış olacak.

YERLİ ÜRETİME DESTEK

Büyükşehir Belediyesi mevcut tramvay hattında çalışan 12 araçların yanı sıra 2. Etap Tramvay hattı projesiyle 6 yeni tramvay aracı alınacak. İlgili bakanlığın genelgesi gereği alınan tramvay araçlarının en az yüzde 51’i yerli üretimle üretilen araçlardan oluşuyor olacak. Büyükşehir Belediyesi böylelikle elinde bulunan 12 tramvay araca ilave olarak 6 yeni tramvay aracı eklenmesiyle bu sayı 18’e yükselecek.


körfezli4141
10 ay önce - Çrş 06 Arl 2017, 18:38“Tramvay Derince’ye kadar uzanacak”

İzmit, Derince ve Körfez arasındaki ulaşımı daha kısa ve güvenli hale getirmek adına yapılan Derince Viyadüğü’nün tanıtım programında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, tramvayın Derince’ye kadar uzanacağını söyledi 06 Aralık 2017 Çarşamba 13:59 İzmit, Derince ve Körfez arasındaki ulaşımı daha kısa ve güvenli hale getirmek adına yapılan Derince Viyadüğü’nün tanıtımı Esentepe Çınarlı mahallesi’nde gerçekleştirildi. Düzenlenen tanıtım programına Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun yanı sıra Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, Genel sekreter İlhan Bayram ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi. Tanıtım toplantısında açılış konuşmasını yapan Derince belediye başkanı Ali Haydar Bulut, “8 ay önce bu projenin temelini atmıştık. Daha önceden söz vermiştik. 20 kilometrelik yolun tamamlanmış olması, vatandaşlarımıza verdiğimiz sözlerin tutulmasından dolayı mutluyuz. Bu projeye destek verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Gönülleri yollarla bağlıyoruz. Artık İzmit’e daha yakınız. Yol medeniyettir. Bu viyadüğün özelliği altından otoyol bağlantı projemiz de var. Viyadük hayırlı olsun” dedi. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Bu eserler hepimizin. Babamızın malı değil, biz emanetçiyiz. Yol, insan vücudundaki damarlara benzer. Damarlar ne kadar sağlıklıysa kalpten gelen kanı rahat bir şekilde ulaştırıyorsa o kadar sağlıklı olur. Damarlar tıkanırsa hayat durur. Yol da aynı şekilde. Günümüzde araç sayısı her geçen gün artıyor. Onun için yeni yollar büyük kavşaklar yapamazsak istediğimiz yere ulaşamayız. Bunu toplu taşımada da yapacağız. Ocak ayında Gebze’de metro bölgesinin temelini atacağız. 2023’te Gebze’de metroya bineceğiz” diye konuştu. Tramvayı önümüzdeki süreçlerde Derince’ye kadar da ulaştıracağız diyen Karaosmanoğlu, “Derince’de metroya da başlayacağız. 2023 Körfez’den başlayıp Derince, İzmit ve Kartepe’ye kadar yerin altında tünel ile metro ulaşımı yapacağız. Gebze tarafını kendi bütçemiz ile yapacağız. Belki borçlanacağız ama bir kere yapılacak. Her yıl 50 bin nüfusumuz artıyor: 3 yılda bir Kocaeli’de nüfus anlamında bir Derince kuruluyor. Geleceği planlamamız gerekiyor. Eskiden bu yolları Başbakanlar açardı ama artık yetişemiyorlar. E5’te yoğunluk olduğu zaman vatandaşlarımız buraya kolaylıkla ulaşacak. Yollar medeniyettir” şeklinde konuştu. Karaosmanoğlu konuşmasının ardından protokol ile birlikte viyadüğü gezdi.


körfezli4141
10 ay önce - Prş 07 Arl 2017, 12:05Tramvay Ihalesine Üç Firma Katıldı

07 Aralık 2017 11:49

Akçaray tramvay hattına ilave, “Sekapark Plajyolu arası 2. Etap Tramvay Hattı Yapım İşi için ihaleye çıkıldı
Tramvay ihalesine üç firma katıldı
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından 2017 Ağustos ayında vatandaşların hizmetine sunulan Akçaray tramvay hattının 2.2 Km’lik 2. Etap ihalesi gerçekleştirildi. Seka Devlet Hastanesi’nden başlayıp Plajyolu’na kadar uzanacak olan Akçaray Tramvay hattının 2. Etabıyla İzmit Okullar Bölgesinin çarşıyla ulaşımının kolaylaştırılması hedefleniyor. Büyükşehir Belediyesi projenin gerçekleştirilmesi için ihale düzenledi. Sat 11:00’de yapılan oturuma üç firma teklif verdi. En düşük teklifi 21 milyon 271 bin TL ile Ray Enerji İnşaat verirken en yüksek teklif 34 milyon 859 bin TL ile Metroray İnşaat’tan geldi.

4 YENİ İSTASYON

Bin 600 metre Seka Devlet Hastanesi – Okullar Bölgesinden oluşan birinci kısım, 300 günde yapılarak özellikle öğrenim gören öğrencilerin hizmetine sunulacak. Projenin devamındaki 600 metrelik ikinci kısım 240 günde tamamlanacak. Projenin tamamı 540 günde bitirilecek. Akçaray Tramvay hattı 2. Etapla 4 yeni istasyon yapılacak. 2.2 km uzunluğundaki 2. Etap istasyonları Seka Devlet Hastanesi, Kongre Merkezi, Okullar Bölgesi ve Plajyolu mevkilerinde bulunacak. Gidiş-dönüş 15 km’lik mevcut tramvay hattına 5 km’lik 2. Etap tramvay hattının eklenmesiyle Kocaeli’ndeki tramvay hattı uzunluğu 20 km’ye çıkartılmış olacak.6 TRAMVAY DAHA ALINACAK

Büyükşehir Belediyesi mevcut tramvay hattında çalışan 12 araçların yanı sıra 2. Etap Tramvay hattı projesiyle 6 yeni tramvay aracı alınacak. İlgili bakanlığın genelgesi gereği alınan tramvay araçlarının en az yüzde 51’i yerli üretimle üretilen araçlardan oluşuyor olacak. Büyükşehir Belediyesi böylelikle elinde bulunan 12 tramvay araca ilave olarak 6 yeni tramvay aracı eklenmesiyle bu sayı 18’e yükselecek.Firmalar Teklifler

Emre Ray Enerji İnşaat 21 milyon 271 bin TL

ENS Metro Yapı+Best İnşaat 32 milyon 869 bin TL

Metroray İnşaat 34 milyon 859 bin TLsayfa 74
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 737475 ... 828384   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara