Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 405
furkan kaya1903

1 hafta önce - Sal 05 Arl 2017, 12:05

Kağıthane Metro Viyadüğü

Google Earth den alıntıdır. Uydu görüntüsü 17 Ekim 2017 tarihlidir.

(+)

metronews
1 hafta önce - Sal 05 Arl 2017, 13:21

http://wowturkey.com/t.php?p=/tr781/sonmezmen_201 ...141240.jpg

alibeyköy metro istasyonu linkteki viyadüğün üstünde mi olacak= haliç 2. kez metro köprüsü ile geçiliyor sanırım,

Misafir 939

1 hafta önce - Çrş 06 Arl 2017, 10:21

Viyadük inşaatları çok yavaş ilerliyor. Böyle devam ederse 2020'de ancak açılır. 300 metrelik köprünün inşaatı 1.5 yıl sürer mi?

konkasor
1 hafta önce - Prş 07 Arl 2017, 00:34

yavaş gitmesinin bir sebebi de kabataş da petrol istasyonunun kaldırılması isinin mahkemelik olup uzamasından kaynaklanmakadır...martta işlerin bir nebze daha hızlanması beklenebilir...

Misafir f6a

1 hafta önce - Prş 07 Arl 2017, 11:50

Kabataş mazeret olamaz. Diğer yerler bitmiş olsa, mahkeme de daha hızlı davranır. Kabataş bitmese bile, Beşiktaşa kadar çalışır. Yeter ki sahile insin.

hadebe
1 hafta önce - Cum 08 Arl 2017, 10:57

Az önce Kağıthane viyadüklerinde yeni bir ayak için yer belirleme işlemi yapıyorlardı. Cendere caddesinde Alibeyköy yönünde giderken sağdaki kaldırıma yani derenin soluna bir viyadük ayağı daha yapılacak. Bu işlerin tahminen ne kadar süreceğini sordum viyadük 1 yılda anca biter dediler. Bana çok geldi sanki yazın biter gibi.

Misafir e65

1 hafta önce - Cum 08 Arl 2017, 12:59

Bir yılda tüm viyadük işleri biter. İstasyon döşenmesi dahil. Yoksa 2019 da açılışı zor görürüz.

mafakyanc

1 hafta önce - Cum 08 Arl 2017, 15:09

İnşaat işleri (ray döşenmesi, elektrifikasyon, sinyalizasyon dahil) Beşiktaş ötesinde bitse de "tren setleri" konusu ne olacak? Çin'ler geri mi gelecek, Rotem mi devam edecek? Ayrıca ( bilmediğinden soruyorum) bu setler sürücüsüz mü olacak? Kazara (seçilen tren setleri üreticilerine istinaden sürücüsüz olma olasılıkları düşük ama...) bunlar sürücüsüz olacaksa testler ve sertifikasyon çok daha uzun sürüyor: bkz. şu meşhur ve bir türlü açılamayan M5 hattı! 2019 sonu bana "biraz iyimser" gözüküyor; üstelik bana da epey yararı olacak bir hat olmasına karşın... Zaten Kabataş ve Beşiktaş'ı bu sürece hiç dahil etmemek lazım!...

Misafir 21e

1 hafta önce - Cum 08 Arl 2017, 15:25

İlk açılış mecidiyeköy-tekstilkent arası olacağı söyleniyor,raylar döşenmiş,sinyalizasyon,elektfiaiksyon hazırsa geriye trenlerin gelmesi kalıyor.

akcelebi34
1 hafta önce - Cum 08 Arl 2017, 17:45

Alıntı:
İlk açılış mecidiyeköy-tekstilkent arası olacağı söyleniyor,raylar döşenmiş,sinyalizasyon,elektfiaiksyon hazırsa geriye trenlerin gelmesi kalıyor.

İlk etap olarak Tekstilkent-Mecidiyeköy olacağını zaten söylemişlerdi. Rayların döşendiğine dair kesin bir bilgi yok. Kaldı ki Alibeyköy'deki viyadük daha yeni bitiriliyor (çok az kaldı). Kağıtane'deki viyadük en erken 3 ay içinde bitebilir gibi görünüyor. Demek ki trenlerin gelmesine en az 6 ay var. Bu da en iyimser bakışımla bunu söylüyorum.

sayfa 405
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM