Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Nisan'da Adana'da Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı
« önceki   123 ... 596061 ... 949596   sonraki »

ANA SAYFA -> ADANA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 60
AYDIN İNAN
site denetçisi

1 yıl önce - Cum 08 Eyl 2017, 23:53

ADANA “AKDENİZ AKŞAMLARI” İLE REKORA KOŞACAK

Binlerce kişi Beyazevler Çamlık’ta bir araya gelecek ve Guinness Rekorlar Kitabı’na girmek için “Akdeniz Akşamları”nı söyleyecek.
Nisan ayında yapılacak 6. Portakal Çiçeği Karnavalı bu kez bir rekor denemesine tanıklık edecek. Karnaval etkinlikleri kapsamında “Toplu Gitar Çalma Dünya Rekor Denemesi” gerçekleştirilecek. 7 bin kişinin katılımının hedeflendiği Beyazevler Çamlık’taki etkinlikte binlerce kişi “Akdeniz Akşamları”nı söyleyecek.
6. Portakal Çiçeği Karnavalı kapsamında gerçekleştirilecek “Toplu Gitar Çalma Dünya Rekor Denemesi” etkinliğinin tanıtım toplantısı yapıldı.
Etkinlikle ilgili bilgi veren Anka Kuşu Yapım ve Organizasyon Yönetim Kurulu Başkanı Ersan Işıksoy, “Toplu gitar çalma rekoru Polonya’ya ait. 2012 yılında 6 bin 347 kişi toplanmış. Bir daha da bu rekoru egale edememişler. Şimdi biz Portakal Çiçeği Karnavalı kapsamında en az 7 bin kişiyi toplamayı hedefliyoruz. Şu ana kadar 3 bin 514 kişi kayıt yaptırdı. Bu sayısının daha çok artacağını düşünüyoruz” dedi.

Beyazevler Çamlık’ta yapılması planlanan etkinlikte Adanalı sanatçı Serhan Kelleözü’nün “Akdeniz Akşamları” şarkısının söyleyeceğini belirten Ersan Işıksoy, “Bir gsm firması sözleri en çok bilinen müzik eserlerini araştırmış ve İstiklal Marşı’ndan sonra Akdeniz Akşamları ikinci sırada çıkıyor. Çamlık hepimizin okuduğu yer. Şarkının ilhamı da Çamlık’ta yaşanan aşktan geliyor” şeklinde konuşuyor.
Ersan Işıksoy, rekor denemesine 5 yaşını doldurmuş herkesin katılabileceğini belirterek, Guinness Rekorlar Merkezi’nden izin ve onay alındığını ifade ederek, projeye destek veren Adanalı sanatçılar Feridun Düzağaç ve Haluk Levent’e teşekkür etti.
Basından.


Aynı liseden mezun olduğumuz besteci söz yazarı Serhan KELLEÖZÜ'ne başarılar diliyor, rekor denemesinin de başarıya ulaşmasını temenni ediyorum.


Resul GUL
11 ay önce - Cmt 18 Ksm 2017, 23:54

2018 Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı’nın en renkli kortej kostümünü sen tasarla, yarışmaya katıl, fırsatlarla dolu ödüllerin sahibi ol..!
Kortej Yarışması’na Karnaval ruhunu yansıtacak hazır kostümlerle veya kendi tasarlayacağınız serbest temalı kostümlerle katılabilirsiniz.
Bireysel veya takım olarak katılabileceğiniz Yarışmaya Son katılım Tarihi 30 Ocak 2018

Katılım koşulları ve detaylı bilgi profildeki linkte...

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=15736 ...3892936379


Resul GUL
11 ay önce - Çrş 22 Ksm 2017, 23:08

Üniversite öğrencilerinin kendi araçlarını tasarlayıp yarışacakları bu eğlenceli etkinlik Portakal Çiçeği Karnavalı kapsamında 8 Nisan'da saat 13:30'da Ziyapaşa'da... DAVETLİSİNİZ...

Başvuru ve detaylı bilgi için>>> www.guneyrotary.orgönens

10 ay önce - Çrş 29 Ksm 2017, 20:05En renkli tasarımı sen yap, karnavalın yıldızı ol!


ADANA’nın uluslararası tanıtımına katkı sağlayan Nisanda Adana’da Portakal Çiçeği Karnavalı’nın daha da güçlenip, anlamlanması için emek veren isimlerden Ziyapaşa Bulvarı Geliştirme ve Koruma Derneği Başkanı Naci Sezgek, 7 Nisan 2018’de gerçekleştirilecek dev kutlamanın programına ‘Kortej Tasarım Yarışması’ kazandırdı.
Geçen yılki karnavalda ‘Aşkına kilit vur, anahtarını suya at!’ sloganıyla hazırladığı projeyle Atatürk Parkı’na Aşk ve Sadakat Köprüsü’nün yapılmasını sağlayan Naci Sezgek’in ‘Kortej Tasarım Yarışması’ önerisi, karnaval tertip komitesince kabul görüp, etkinlik programına dahil edildi.
SON KATILIM TARİHİ 30 OCAK 2018
Kortej Tasarım Yarışması için son başvuru tarihinin 30 Ocak 2018 olduğunu belirten Naci Sezgek, Nisanda Adana’da Portakal Çiçeği Karnavalı’nın ruhunu yansıtacak tasarımlarla görkemli bir kortej geçişi amaçladıklarını belirtti. Bireysel ve takım halinde olmak üzere iki kategoride yapılacak yarışmada toplam 16 bin lira para ödülü verileceğini duyuran Naci Sezgek, “Kortej Tasarım Yarışması’nda tema sınırlaması yapmadık. Portakal çiçeği, dönem kıyafetleri, dünya ve Türk kahramanları, çizgi film kahramanları, hayvan figürleri gibi her türlü tasarım olabilir. Türkiye’nin dört bir yanındaki vatandaşlarımızı hayallerindeki tasarımlarla yarışmaya katılmalarını bekliyoruz. Sadece dini ve siyasi mesajlar içeren kıyafet ve tasarımları kabul etmeyeceğiz. Ayrıca yarışmaya katılacak kıyafet ve tasarımlar halka açık alanda sergileneceği için genel ahlak kurallarına da uygun olmalıdır” dedi.


http://www.hurriyet.com.tr/en-renkli-tasarimi-sen ...i-40661950


Resul GUL
10 ay önce - Prş 07 Arl 2017, 11:13

Ayşe Arman'ın bugünkü köşesinde #Karnaval var... Heyecanlanarak, gülümseyerek bir solukta okuyacaksınız #Adana nın adını tarihe altın harflerle neden yazdıracağını?... 2018'de hep birlikte bir rekor denemesine imza atacağız...

Kaynak :

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/ayse-arman/bu ...i-40670283

TEŞEKKÜRLER AYŞE ARMAN Ali Haydar Bozkurt Serhan Kelleözü Haluk Levent Feridun Düzağaç..

www.toplugitarcalmadunyarekordenemesi.com

sayfa 60
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 596061 ... 949596   sonraki »
ANA SAYFA -> ADANA