Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Gaziantep Ankara'yı İhracatta Solladı!
« önceki   123 ... 3435363738   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 35
murat1400
11 ay önce - Cum 01 Arl 2017, 19:19

Yaklaşık 5.9 milyar dolarlık ihracatın 1.8 milyar dolarının tek bir ülkeye olması büyük risk. Gaziantep'in pazar çeşitliliğini arttırması lazım yoksa sürekli sıkıntı yaşar. Bir de yanlış anlaşılmasın ama bu durum bende sanki Gaziantep'in ihracat başarısının temelinde yatan sebep coğrafi konumu (sınıra yakın olması) var gibi bir intiba uyandırdı. İskenderun limanına yapılan otoban bitince bu durumdan sıyrılabilir.

İbrahimobj
11 ay önce - Cum 01 Arl 2017, 19:56

Şuan rakamlar böyleyse suriyede tam olarak savaş bittiğinde ortaya cıkacak rakamlar beni heyecanlandırıyor açıkçası.
Bu kadar mülteciye,ırak ve suriyedeki olaylara ve kötü ekonomik sartlara ragmen gaziantep turkiyenin 5.si tebrik ediyorum bunun yanında bu sehire gereken önem verildiginde neler yapabileceğinin sinyali.


Mert Karakoyun

11 ay önce - Pts 04 Arl 2017, 14:07

Gaziantep 12. ayda yani Aralık ayında 600 milyon dolar civarı bir ihracat rakamı daha yakalarsa yıl sonunda 6.5 Milyar Dolar'ı geçmiş oluyor.KASIM 2017 İL BAZINDA İHRACAT RAKAMLARI


Kaynak: Türkiye İhracatçılar Meclisi (Ekonomi Bakanlığı'na Bağlı) (TİM)Mert Karakoyun

11 ay önce - Çrş 06 Arl 2017, 16:12
Antep Fıstığı her yerde


Alıntı:
Güneydoğu Anadolu Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçı Birliği Başkanı Abdülkadir Çıkmaz, bölgeden yılın 11 aylık döneminde 173 milyon 685 bin dolarlık kuru meyve ve mamulleri ihracatı yapıldığını bildirdi.Çıkmaz, 11 ayda Antep fıstığının ihracatının 38 milyon 703 bin dolara ulaştığının altını çizdi. Antep fıstığının sadece kuruyemiş olarak tüketilmediğini ifade eden Çıkmaz, başta çikolata sanayi ve birçok tatlının ana malzemesine Antep fıstığının tat verdiğini vurguladı. 

GELİŞMELERİ KONUŞTULAR

GAİB Hizmet binasında Abdulkadir Çıkmaz başkanlığında toplanan Güneydoğu Anadolu Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçı Birliği yönetimi, sektördeki gelişmeleri ve ihracatta gelinen noktayı masaya yatırdı. Başkan Çıkmaz, ihracat çalışmalarına ilişkin yaptığı açıklamada, bölgeden gerçekleştirilen kuru meyve ve mamulleri ihracatında Almanya’nın önemli bir yere sahip olduğunu belirtti. Bu ülkenin toplam ihracatın yüzde 16,4’ünü karşıladığını ifade eden Çıkmaz, “Güneydoğu’dan Almanya’ya 28 milyon 403 bin dolarlık ürün ihracatı yapıldı. Bu ülkeye ihracatın gelecek yıllarda daha iyi yerlere ulaşması için çalışıyoruz” dedi.

KAYISI DA ÖNEMLİ YERDE

Kuru meyve ve mamulleri ihracatında Antep fıstığının önemli bir yere sahip olduğunu ifade eden Çıkmaz, 11 ayda Antep fıstığının ihracatının 38 milyon 703 bin dolara ulaştığının altını çizdi. Antep fıstığının sadece kuruyemiş olarak tüketilmediğini ifade eden Çıkmaz, başta çikolata sanayi ve birçok tatlının ana malzemesine Antep fıstığının tat verdiğini vurguladı. İhracatta söz sahibi ürünün ise kuru kayısı olduğunu anımsatan Çıkmaz, 11 ayda bu üründen de 76 milyon 238 bin dolarlık ihracat yaptıklarını ve kuru kayısının ihracattaki payının 43,9 olduğunu sözlerine ekledi. BÜLTENAntep Fıstığı her yerde

http://www.reklam_link/antep-fistigi-her-yerd ...10873h.htm


Mert Karakoyun

11 ay önce - Prş 07 Arl 2017, 11:05
Nizip’in 2023 Yılı İhracat Hedefi 750 Milyon Dolar


Alıntı:
350-400 milyon dolar yıllık ihracata imza atan Nizipli sanayici ve iş adamları Nizip’te Gümrük Müdürlüğü kurulması talebinde bulunuyor.350-400 milyon dolar yıllık ihracata imza atan Nizipli sanayici ve iş adamları Nizip’te Gümrük Müdürlüğü kurulması talebinde bulunuyor. NTO’yu ziyaret eden Nizip Kaymakamı Kemal Şahin’e çalışmalar hakkında bilgi veren Nizip Ticaret Odası Başkanı Mehmet Öz Yurt, NTO’ya bağlı aktif üye sayısının 1400 olduğunu ve 2017 ihracat rakamlarının 350-400 milyon dolara ulaştığını ifade ederek mutlaka Nizip’te bir Gümrük Müdürlüğü kurulması gerektiğini ifade etti.Nizip Ticaret Odasının çalışmaları hakkında bilgiler almak ve incelemeler yapmak için NTO’yu ziyaret eden Nizip Kaymakamı Kemal Şahin Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt, Meclis Başkanı Mustafa Doktoroğlu ve Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri’nden bir çok konuda bilgiler aldı.

Nizipli üretiyor, istihdam sağlıyor ihracatta rekora koşuyor

Nizip’in Türkiye’de ki diğer ilçeler arasında çok şanslı bir noktada yer aldığını ve her geçen gün ihracat rakamlarını arttırdığını ifade eden Nizip Ticaret Odası Başkanı Mehmet Özyurt yaptığı değerlendirmede “ İnşallah bundan önce olduğu gibi bundan sonrada sayın kaymakamımızın görüş ve önerileri doğrultusunda ilçemizi her türlü konuda bir adım daha ileriye taşımak için işbirliği içerisinde çalışacağız. Odamızın 1400 faal üyesi bulunmakta olup ilçemiz 350-400 milyon dolar civarında ihracat yapmaktadır. Eğer ilçemiz il olsaydı Türkiye sıralamasında 81 il arasında ilk 35’in içerisinde olacaktı. Bundan dolayı Nizip’te bir Gümrük Müdürlüğü kurulması ve yanında gümrük müşavirliklerinin oluşturulması, ihracat yapmak isteyen ve yapamayan firmalarımız için de bir teşvik oluşturulması için güçlü bir şekilde kamuoyu oluşturmalıyız. 2023 yılı hedeflerimiz arasında Nizip en az 750 milyon dolar ihracat yaparak üretim ve istihdama katkı sağlamayı planlamaktayız. Bu konuda Odamız üyelerinin ihracat yapmaları için sık sık yurtdışı iş gezileri düzenleyerek ikili iş görüşmeleri, fuar ve fabrika ziyaretleri yaptırmaktadır. Şuan 100-110 firmamız ihracat yapmaktadır, bu sayıyı daha üst seviyelere taşımanın çabası içerisindeyiz. Nizip Ticaret Odası olarak sadece Nizip’in ticaret hayatı ile değil, sosyal ve kültürel olarak da gelişmesi için elimizi her türlü taşın altına çekinmeden koyacağımızı belirtmek isterim. Sayın Kaymakamımız ile şehrimiz ve ülkemizin huzuru refahı ve ekonomik olarak kalkınması açısından güzel bir çalışma dönemi geçiririz.” dedi.

Nizip beklediğimin üzerinde bir performans ve sinerjiye sahip

Nizip’i beklediğinden daha çok iyi gördüğünü ifade eden Nizip Kaymakamı Kemal Şahin “ Nizip’i hem ticareti, hem sanayisi, hem de insanı bakımında son derece iyi bir durumda gördüm. Tabi ki bunlar Nizip’in sanayici ve iş adamlarının özverili çalışmaları sonucu ortaya çıkan güzel gelişmelerdir. İnşallah hep beraber daha iyi işlere imza atabilirsek benim açımdan daha da memnuniyet verici olacaktır. Organize sanayi bölgemizde üç fabrikamızı ziyaret ettim. İnşallah fırsat buldukça diğer sanayicilerimize de ziyaret edeceğim. İlçemizde bulunan kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşları yapacağımız çalışmalar ve faaliyetler bizim için çok önemli. Temennimiz o ki bu diyaloglar Nizip'e önemli hizmetler olarak geri dönecek. Bizler iş adamlarımızın her zaman yanınızdayız üzerimize ne görev düşerse sizlere her zaman destek vermeye hazırız” dedi. Nizip Kaymakamı Kemal Şahin’in ziyaretinde Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Mahmut Polat, Abdulkadir Akkuş, Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri de katıldı.

Haber Merkezi7.12.2017


Gaziantep'in İlçesi olan Nizip'in şu an hali hazırda ihracatı 300-350 milyon dolarmış. Türkiye'deki pek çok şehirden çok çok daha fazla. Helal olsun. Hedefimiz 750 milyon dolar diyorlar. Başarılar.


hamit fistikci

11 ay önce - Prş 07 Arl 2017, 11:10

Gaziantep kendi içerisinde olduğu kadar bölge için de katalizör görevi gören şehir konumunda, nitekim Nizip'te de bunun yansımalarını görebiliyoruz.Mert Karakoyun

11 ay önce - Çrş 13 Arl 2017, 15:08
En Parlak 13 firmamız


Alıntı:
Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu ve Londra Borsası işbirliğiyle hazırlanan Türkiye'nin 'en parlak' 100 şirketini kapsayan liste açıklandı.Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu ve Londra Borsası işbirliğiyle hazırlanan Türkiye'nin 'en parlak' 100 şirketini kapsayan liste açıklandı. Listede yer alan şirketler 2013-2016 yılları arasında Türkiye’nin aynı dönemdeki GSYH artış hızının iki katı üzerinde büyüme gösterdi. Listeye Gaziantep’ten 13 firma girerek büyük bir başarıya imza attılar.

Gaziantep sanayi alanındaki yükselişini her geçen gün yükseltiyor. Türkiye ihracatının yüzde 4,27'sini gerçekleştiren kentte firmalar da başarı hikayesi yazmaya devam ediyor. Türkiye'nin 'en parlak' 100 şirketini kapsayan liste Gaziantep’ten 13 firmanın girmesi yüzleri güldürdü.

Girişimci ruh ve kültür, üretkenlik, yüksek ticari kabiliyet ve doğduğu topraklara bağlılık ruhuyla ön plana çıkan Gaziantep’te kara günler geride kaldı. Yeni yatırımlarla göz dolduran kentte son 2 yılda yaşanan durgunluk unutuldu. İhracatta gösterdiği büyüleyici performansla 2000 yılında yüzde 1,51 olan ihracat payını 2016'nın sonunda yüzde 4,75'e çıkaran kentte 2017 yılı sonunda rekor bekleniyor.

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu ve Londra Borsası işbirliğiyle hazırlanan Türkiye'nin 'en parlak' 100 şirketini kapsayan liste açıklandı. Listede yer alan şirketler 2013-2016 yılları arasında Türkiye’nin aynı dönemdeki GSYH artış hızının iki katı üzerinde büyüme gösterdi. Listeye Gaziantep’ten 13 firma girerken, bu sayının önümüzdeki yıllarda daha da artması bekleniyor.

Türkiye'nin 'en parlak' 100 şirketine Gaziantep’ten giren firmaların isimleri şu şekilde:

1-Beşler Makarna Un İrmik Gıda San. Ve Tic. A.Ş.

13-Melike Tekstil San. ve Tic. A.Ş.

17-Memişoğlu Tarım Ürünleri Ticaret LTD. ŞTİ.

21-Şireci Tekstil San. ve Tic. A.Ş.

26-Oba Makarnacılık San. ve Tic. A.Ş

31-Mutlu Makarnacılık San. ve Tic. A.Ş

34-Kartal Halı Tekstil San. ve Tic. A.Ş

41- Unat Yağ Gıda San. ve Tic. A.Ş

50- Ünal Sentetik Dokuma San. ve Tic. A.Ş

63- Erkul Kozmetik San. ve Tic. A.Ş

74-Yasin Kaplan Tekstil ve Halı San. Tic. A.Ş,

83-Eruslu Tekstil San. ve Tic. A.Ş.

100-Selçuk İplik San. ve Tic. A.Ş.


Alıntı:
http://www.gazianteppusula.com/haber/en-parlak-13-firmamiz-haberi-48396.html


Gaziantep firmaları yükselmeye devam ediyor


Misafir 33c

11 ay önce - Çrş 13 Arl 2017, 15:10

İlk yüzde sanki holding neden yok acaba?

Mert Karakoyun

11 ay önce - Çrş 13 Arl 2017, 15:34

Alıntı:
Türkiye'nin 'en parlak' 100 şirketine Gaziantep’ten giren firmaların isimleri şu şekilde:

1-Beşler Makarna Un İrmik Gıda San. Ve Tic. A.Ş.

13-Melike Tekstil San. ve Tic. A.Ş.

17-Memişoğlu Tarım Ürünleri Ticaret LTD. ŞTİ.

21-Şireci Tekstil San. ve Tic. A.Ş.

26-Oba Makarnacılık San. ve Tic. A.Ş

31-Mutlu Makarnacılık San. ve Tic. A.Ş

34-Kartal Halı Tekstil San. ve Tic. A.Ş

41- Unat Yağ Gıda San. ve Tic. A.Ş

50- Ünal Sentetik Dokuma San. ve Tic. A.Ş

63- Erkul Kozmetik San. ve Tic. A.Ş

74-Yasin Kaplan Tekstil ve Halı San. Tic. A.Ş,

83-Eruslu Tekstil San. ve Tic. A.Ş.

100-Selçuk İplik San. ve Tic. A.Ş.


Alıntı:
http://www.gazianteppusula.com/haber/en-parlak-13-firmamiz-haberi-48396.htmlMisafir demiş ki:
Alıntı:
İlk yüzde sanko holding neden yok acaba?Çünkü bunlar en hızlı büyüyen ilk 100 Türkiye firması içindeki Gaziantep firmaları. 13 tanesi Gaziantep'denmiş.


Misafir 7a0

11 ay önce - Çrş 13 Arl 2017, 15:40

Güzel bir gelişme sanko ilk 100 e girer inşallah.sayfa 35
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 3435363738   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET