Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara İncek Prestij
« önceki   123 ... 235236237

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 237
Misafir e3d

1 hafta önce - Çrş 06 Arl 2017, 00:25

Sayın site sakinleri cafenin karlı bir yer olduğunu düşünüyorsanız bunu bir öneri olarak söylüyorum site yönetimi kendi isletsin derim ama şu var açık konuşmak gerekirse etrafımızda ki sitelerde böyle bir işletmede yok adamlar gayret ediyorlar simpasadaki işletme kapanmış can atabilge keza çok pahalı ve kapatmak üzere dikkat ederseniz site yönetimleri bu tür işletmeleri kiraya veriyor neden çok karlı ise kendi yapsın onun için derim ki gidip 1 bardak çay içip destek olalım böyle yerler çok karlı değildir adamlar birşeyler yapmaya çalışıyor ben çocuğumu rahatlıkla oraya gönderiyorum kaliteli yemekleri güzel fakat çocukların oynayacağı bir oyun alanı yok açılmasında ve emeği geçen herkese tşk ya ev yemeği bile var 3 Ceşit 15 TL yani olumlu yanları çok ben şahsen memnunum cafe işletmesi eğer karlı bir yer ise yönetim işletsin verirsiniz adama masraflarını site kendi isletir.degil mi

Misafir e72

1 hafta önce - Prş 07 Arl 2017, 08:23

Misafir e3d
Cafee den bizde memnunuz arkadaşlar ilgili bir seyler yapmaya calismanin gayreti icindeler bende katki saglamak icin en azindan gidip bir bardak caylarini icerek ufakta olsa katki saglamaya calisiyorum.
ANCAK;
Bir isletme aciliyorsa bu isin karida var zararida isletmeyi acan kisi butun bunlari dusunerek aciyordur
Bu isletmenin bulundugu yer sosyal tesis ve tum site sakinlerine ait olan bir yer.
Açılmış olan cafee (Prestij Cafee) kar amaci gutmeyen bir kurulus olsa hadi neyse fiyatlar disariya gore uygun digecegim ama fiyatlar oyle degil .
Bir is yeri acilirkende site icinde yonetime yani site sakinlerine ait bir yersede bunun adi konur.
Bu isletme;
Kira vermiyor
Elektrik parasi odemiyor
Su parası vermiyor
Aidat vermiyor
Isinma gideri odemiyor
Yani parayi kazanan ISLETENLER TUM GIDERLERI ODEYEN BIZLERIZ Taktir sizin

Misafir fd5

1 hafta önce - Prş 07 Arl 2017, 09:41

Arkadaşım ne güzel soylemissiniz. Bir çay içip kafeye katkıda bulunmayı düşündüğünüz e göre, bu tip yerlerin çok da karlı olmadığını sizde kabul ediyorsunuz. Belki ilerde daha fazla katılım olursa, burdan yonetimin kar elde etmesi düşünülebilir. O zamanda buna göre karar veririz.

Misafir e72

1 hafta önce - Cum 08 Arl 2017, 18:55

Gercekten de CAFEE kira vermiyorsa ;
En azından
Aidat ödemeli ve yonetim tarafindan tahsil edilmeli
Su gideri neyse su faturasını kendi odemeli
Elektrik gideri neyse bedelini kendi ödemeli
Isınma gideri ne kadar ise kendisi ödemeli
(Not:Bu sosyal tesis alttan ısıtmalı ve klima ile isinmaktadir)
Bu giderler site sakinlerine pay edilmemelidir.....

Misafir fce

6 gün önce - Pzr 10 Arl 2017, 00:12

Merhaba site sakinleri benim bildiğim kadarı ile cafe den kira geliri alınacak belli bir doluluk ulaştıktan sonra elektrik su giderlerini kendi ödemeye başlayacak diye biliyorum mahsuplasacak netice itibariyle cafede çalışan insanlar var ve bunların maaşını cafe odeyebiliyor hizmet amaçlı kimse nedense spor hocalarının maaşını kimin ödediğini sormuyor bunu biz yada bu hizmetlerden hiç faydalanmayan site sakinleri ödüyor ben buna karşı da degilim cafeyi eğer yaşatmak istiyorsak buranın bu aşamada çok karlı bir yer olduğunu düşünmüyorum.adamlar çoğu zaman boş boş oturuyorlar neticede ben bu sitenin fayda sağlaması için buranın açık tutulması kanaatindeyim.Daha çok faydalı sağlayacaksa yönetim işletsin spor salonunu işlettiği gibi bazı site sakinleri hala buranın kar yaptığını düşünüyor ben öyle düşünmüyorum.unutmayin cafe sitenin cafesi ve sabit giderleri yüksek 300-350 bintl lik yatırımdan bahsediliyor belli ki iyi niyetle yapılmış bir yatırım çünkü benzer işletmeler hep kapatmıştır.Devirden bahsediliyor bence her yorumun önünü kapatmak için yönetim tamamıyla devir alsın derim

Misafir a10

2 gün önce - Çrş 13 Arl 2017, 13:28

Gercekten de CAFEE kira vermiyorsa ;
En azından ;
Hissesine düşen;
Aidatı ödemeli ve yonetim tarafindan tahsil edilmeli
Su gideri neyse su faturasını kendi odemeli
Elektrik gideri neyse bedelini kendi ödemeli
Isınma gideri ne kadar ise kendisi ödemeli
(Not:Bu sosyal tesis alttan ısıtmalı ve klima ile isinmaktadir)
Bu giderler site sakinlerine pay edilmemelidir.....

sayfa 237
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet