Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul 3. Havalimanı'nı şehre bağlayacak olan, Gayrettepe - yeni havalimanı metrosu M11 inşaatı
« önceki   123 ... 121122123124125126   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 122
Faruk budak
6 gün önce - Çrş 06 Arl 2017, 18:11

Halkalı yönüne de yaklaşık 35 km metro yapacaklar ve bu hatlar şehir içi yolcuların işine hiç yaramayacak. Normalde halkalıdan hiç kimsenin metronun güzagahına işi düşmez.

kami suyutmaz
6 gün önce - Çrş 06 Arl 2017, 19:47

Bir noktaya parmak basmak lazım;bu metro zamanında açılsa bile vede başka alternatifler sunulmadıkça yeni alana ulaşımı kolaylaştırmayacaktır
Çünkü herkes mecburen Gaayrettepeye gelecek
Ya sonra..????
Şehrin doğu tarafına gidecek yandı
Valizleriyle kimbilir kaç toplu ulaşım aracı değiştirecek
Bu durum bu hattın Halkalıdan devam edip daireyi tamamlanmasıyla ancak Halkalıdan bağlanacak toplu ulaşımla bir nebze azalsada (Ne var canım metroyla 40 dk en fazla) uygulaması ancak gayrettepede oturan için geçerlidir
Diğer yönlerden ulaşım aktarması tamam bile olsa en az 2 ortalama 3 defa valizle alana gitmek çağdaş bir çözüm olamaz bence
1989 yılında ilk Londra iş gezisinde Hetrowdan şehrin merkezine elimizde bir sürü broşür,evrak v.s kolileriyle gümrükten çıkıp bagaj arabasıyla metroya binip Picadilly meydana doğrudan çıkıp kalacağımız yere sadece 300 m yürüdük
Örneğin yapılması planlanan yeni araçlı raylı tüp geçit hattı böyle bir daire ,ç,n genişletilse daha az aktarma ile iş kolaylaşırdı bence
Saygılar

deger35
6 gün önce - Çrş 06 Arl 2017, 22:29

ilerde o alanlar boş kalamayacak ki

akcelebi34
6 gün önce - Prş 07 Arl 2017, 00:06

Yeni havalimanının çevresinede oteller konaklama yerleri falan yapılacak diye biliyorum. Taksiyle 10-15 dakikada ulaşılabilir mesafede olacağını tahmin ediyorum. Şehir içinde işi olmayan metroya zaten binmez diye düşünüyorum. Bu metronun sefer sıklığı 15 dakikada 1 gibi seyrek olabilir bence. Halkalı kısmı yapılınca sadece halkalıdan gayrettepeye düşünmemek lazım. Göktürk ve kemerburgaz civarından halkalı bölgesine ulaşmak isteyenler azımsanacak kadar değildir. ve yine halkalı ile birlikte Arnavutköy kayaşehir bölgesi de gayrettepeye (maslak-levent-beşiktaş-mecidiyeköy) ulaşamak isteyenler elbette olacak ve onlar için çok tercih edilebilir bir seçenek olacak. Çünkü istasyonlar az olduğu için hızlı metro seferleri olacağını duydum, sefer süreside çok iyi olabilir.

akcelebi34
6 gün önce - Prş 07 Arl 2017, 00:11

Ancak yine daha önce söylediğim gibi hiç acelesi yok bu metro hattının. İstanbulda diğer bölgelerde daha verimli kullanılabilecek metro hattı projeleri olduğunu düşünüyorum. Öncelikle diğer inşaat halindeki metrolar ivedi olarak bitirilmeli. en sona yeni havalimanı metrosu bırakılmalı.

Saygılarımla.

kami suyutmaz
5 gün önce - Prş 07 Arl 2017, 09:06

Karşı yorum olarak; AHL açıldığında metro varmıydıki deniyor
Yoktu tabii..
Ama alan Karadenizde değil şehrin göbeğindeydi
Hemen heryerden çabuk ve hesaplı olarak ulaşılabiliniyordu
Burda aynı şartlarla ulaşmak o kadar kolay olmayacaktır bence..

arda ardiente
5 gün önce - Prş 07 Arl 2017, 10:04

Kartal'dan birisi , ankaraya gideceği uçağının kalkış saatine 1 buçuk saat kaldığını görüp taksiye binse; tutacak ücretle belki direk ankaraya devam etse uçak + taksi ücretinden daha ucuza gelebilir.

metronews
5 gün önce - Prş 07 Arl 2017, 10:37

bu metroda yerüstünde giden bölüm olacak mı? hep tünel mi?

bir de kağıthane ile kemerburgaz arasında hiç durak olmaması ilginç geldi, hasdalda veya m2 seyrantepenin alibeyköy uzatma hattında İSKİ İstasyonu'nda bir entegrasyon düşünülse güzel olurdu, ordan otogara gidilirdi

http://www.istanbulunmetrosu.com/Haritalar?Kod=1

Muallim Akif
5 gün önce - Prş 07 Arl 2017, 11:06

Ben havaalanı metrosunun öncelikle bitirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Zaten anladığım kadarıyla havaalanının hizmete girmesi ile metronun tamamlanması arasında 2-3 senelik bir boşluk olacak. İstanbul'u turistik cazibe merkezi, eğitim ve sağlık hub'ı yapma gibi bir projemiz varsa ve bu havaalanı da onun en önemli bacaklarından biriyse raylı sistem bağlantısını bir an önce tamamlamalıyız.

murad_1299
5 gün önce - Prş 07 Arl 2017, 11:10

Alıntı:
Kartal'dan birisi

bence o birisi Sabiha Gökçen'den gitmeyi denesin.

sayfa 122
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 121122123124125126   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM