Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Mersin İdman Yurdu Spor Kulübü [futbol]
« önceki   123 ... 141142143

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 143
Misafir f27

2 hafta önce - Cum 01 Arl 2017, 16:01

Koca çınar hergün gözümüz önünde eriyip gidiyor!

gürsel6855
2 hafta önce - Cum 01 Arl 2017, 21:11

Meydanlar yapılırken MİY alt liglerde sürünüyordu. MİY sürünürken Mersin'deki insanlarda Süper Ligde mücadele eden İstanbul takımlarını desteklediler haliyle! Talepler doğrultusunda da meydanlar yapıldı. Bu arada şaka gibi Mersin'de MİY'e ait bir meydan bile yoktu! Yıllar sonra MİY SÜper Lige çıkınca MİY'e ait bir meydanın olmadığının farkına varıldı. Alelacele meydan yapıldı. MİY alt ligde şampiyon olup Süper Lige çıkınca da şampiyonluk kutlamaları yeni yapılan bu meydanda yapıldı.

Misafir 2b6

1 hafta önce - Prş 07 Arl 2017, 05:35

TFF 2.Lig.
Mersin İdmanyurdu'nun 6 puanı daha silindi.

Atakum Mehmet

1 hafta önce - Prş 07 Arl 2017, 07:43

Yeni takım kurulur.
Mersinspor, Yeni Mersin spor kulübü, vs isimle bir üst liglere doğru tırmanır.

Mersin İdman Yurdu tarih oldu. Epey borc varmış, takımı amatöre düşürüp, borç sifirlamaktan başka çözüm yok. Mersin şehrinde halk takıma sahip çıkmıyor. İzmir gibi, Bursa gibi, Kocaeli gibi kozmopolit nüfus yapısına sahip ama Mersin'de şehir takımı bilinci, sadece başarı gelince gün yüzüne çıkıyor. Bunun sebebi de, kuruluş tarihi 1925 olmasına rağmen ancak son 10 yilda, 1.lig ve süper ligde mücadele etmiş olması. 80'lerde de süper ligde yer almış ama yeni jenerasyon son on yıldır varlığından haberdar. Köklü geçmiş falan derler ama bu kulub kurulduğu günden bu yana, genel itibariyle hep 2 ve 3 ligde yer almış. Taraftar gruplarından birinin lideri, üç-beş sene öncesine kadar Fenerbahçe tribünlerini kovalıyordu. Küçük bir azınlık dışında, Mersin İdmanyurdu'nun düştüğü şu duruma üzülen olduğunu zannetmiyorum.

UğurÖz
1 hafta önce - Prş 07 Arl 2017, 08:26

Taraftar lideri 3 sene değil 15 sene öncede Fenerbahçeliydi.

Ama Mersinli genç fenerlileri tribüne getirdi grubu büyüttü emeği çok.

Halkın destek vermemeside stad uzağa taşındı. Eski stadyum her yere yakındı Silifke'den bile 1 saat sürüyordu.

Yoksa TSG eskiden dolardı takım 2.ligdeyken bile.

Ben ki deplasmana bile giden içerde maç kaçırmayan biriydim passolig çıktı önce süper ligde gitmedim sonra da soğudum her şeyden. Eskiden anons yapılırdı maç için. Gazetelerin 8.sayfasının sol alt köşesinden maç tarihi ve saatini öğrenirdik.

Trt teletexden bakardık.

Esnaf dükkanı 2 saatliğine çırağa bırakır maça giderdi. Esnaf adam şimdi ne bilsin passoligi.

Nasıl gitsin maça?

Halkın çoğunluğu zaten göç. Kimse kalbinden desteklemez ki.

Emir ERTEN

12 saat önce - 17:22 (dün)

Sancaktepe 3-1 Mersin idman yurdu.

Son sıradayız ve puanımız -6

Misafir 9d7

9 saat önce - 19:44 (dün)

Mersinli iş adamları nerede ne yapar fikriniz var mı geçmiş borçları kim kapatacak

sayfa 143
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 141142143
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET