Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Karadeniz - Akdeniz otoyolu projesi (Ordu - Sivas-Kahramanmaraş-Osmaniye) 133 yıl sonra tamamlanıyor
« önceki   123 ... 343536

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 36
kkemal58
1 hafta önce - Çrş 06 Arl 2017, 13:01

Evet o tünelden geçtim çok güzel olmuş, diğer tünel de bitince göksun maraş arası çok kısalacak. Tam olarak hangi güzergahı alacaklar bilmiyorum ama en kısa yol Göksuna girmeden geben tarafına dönerek Andırın Kadirli güzergahı olarak görünüyor ama dediğin gibi hiçbir çalışma yok. Asıl sıkıntılı kısım da orası zaten. Mutlaka tünel ve viyadükle geçilmesi gereken yerler var. Yıllardır yapılmasını ümit ettiğim yol güzergahı ama maalesef hiçbir gelişme yok.

talha58
1 hafta önce - Çrş 06 Arl 2017, 13:28

Ben de Sivas-Ordu arasını ilk etapta merak ediyorum. Söylenildiği gibi nitelikli bir yolla Sivas-Ordu arasının 2,5 saat gibi bir sürede katedilmesi baya güzel bir gelişme olur. Mesela ilerde Doğanşar-Hafik arası kullanılabilecek mi merak ediyorum.
Daha önce Sivas'tan İskenderun'a Şarkışla, Sarız, Andırın, Saimbeyli gibi yerleri takip ederek gitmiştim. Eğer o yolun da niteliği artıp kısalmış olursa ticari anlamda da baya güzel olur.

Barbaros
1 hafta önce - Çrş 06 Arl 2017, 14:34

Ben bu yolun Mesudiye-Ordu arasını bu yaz kullandım.
Tabi oldukça iş var daha. Tünelleri açmışlar ama o kadar. Kaba inşaat olarak duruyor çoğu.
Aydınlatma felan zaten yokta, zeminde yapılmamış. Toprak yoldan devam ediyorsunuz.
Yolun Ordu'ya yakın kısımları bitmiş ve çok güzle olmuş.

Bahsettiğim güzergahta bu yol bitince süre olarak ciddi kazanımlar sağlayacak orası kesin ancak 1+1 olması kısa vadede yetersiz kalmasına sebep olacak. Nasıl çözüm sağlanır bilemiyorum. Çok sarp bir coğrafya gerçekten. Yanına genişletme projesi başlatılır diye umut ediyorum..

COGRAFYACI
1 hafta önce - Çrş 06 Arl 2017, 20:43

Daha önce de yazmıştım, Karadeniz-Akdeniz yolunun tamamı ilk etapta duble yol olmayacak.
Ordu-Mesudiye, Göksun-Andırın-Kadirli-Osmaniye ve bir de Tufanbeyli-Feke-Kozan-Adana güzergahları şimdilik tek gidiş-geliş, ancak kaliteli bir devlet yolu formatında yapılıyor.
Osmaniye güzergahı dediğimiz Göksun-Andırın-Kadirli hattında çalışma var. Kadirli-Yeşilova kısmı zaten bitmişti, Yeşilova-Andırın kısmı ise kısmen bitti kısmen devam ediyor, ve en sıkıntılı kısım olan Andırın-Göksun arası yine çalışmalar (Geben ve yaylalar civarında) devam ediyor.
İkinci derecede öncelikli olan Tufanbeyli-Kozan hattında da kısmi çalışmalar var.
Göksun-Maraş hattını zaten yazmış arkadaşlar. Bitmek üzere. Son bir kaç tünel ve 20 kmlik bir kısım kaldı. 2018 sonunda tamamen açılmış olacak. Karadeniz-Akdeniz hattında en büyük yükü bu hat çekecek. Çünkü, Maraş, Hatay, Antep ve tüm güneydoğu bu hattı kullanıyor olacak.
Şöyle bakıldığı zaman yine de büyük kısmı duble olan bir yol olacak Karadeniz-Akdeniz yolu. Duble olmayan kısımlar ise, gelecek talebe göre ilerleyen yıllarda duble olacaktır. Bundan endişeniz olmasın.

kkemal58
1 hafta önce - Çrş 06 Arl 2017, 21:13

Göksun geben arası çok kötü ve hiçbir yapım çalışması yok, geben Andırın arası da yine kötü peyderpey yol düzleme çalışması var ama çalışan hiç görmedim, Andırın kadirli arası yol gidiş geliş de olsa güzel ama çok dar yolların olduğu, tehlikeli geçişlerin olduğu yerler var. Bu dediğim 2017 Mayıs ayı için sonrasını bilmiyorum. İnşallah sonrasında bir çalışma başlamış ve ilerleme olmuştur.

COGRAFYACI
1 hafta önce - Çrş 06 Arl 2017, 21:27

Göksun-geben arasında çalışma var, ancak mevcut yolun üstünde değil, o yüzden eski yoldan geçenler çalışmanın hepsini göremiyor. Yeni yol Gebenin dışından geçecek. Geben-Halbur yaylası arasında da baya bir çalışma yapıldı ve devam ediyor.

Misafir 10e

1 hafta önce - Çrş 06 Arl 2017, 23:43

coğrafyacı o yapılan yol gidilebilecek durumda mı yoksa yine eski yol mu kullanılıyor acaba

COGRAFYACI
1 hafta önce - Prş 07 Arl 2017, 00:53

Bildiğim kadarıyla yeni yollar henüz gidilecek durumda değil. Belki kısmen açılmış olabilir, geben halbur arası açılmış olabilir. En cok çalışma ordaydi çünkü. Ancak Geben Göksun arası çalışma devam ediyor, Halbur-Andırın arasi yine eski yol çalışıyor.

sayfa 36
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 343536
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET