Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Balıkesir - Gençlik Merkezi

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Berktuğ
site denetçisi

1 ay önce - Cum 17 Ksm 2017, 14:21
Balıkesir - Gençlik Merkezi

AİLELER TEDİRGİN…
Alıntı:
Balıkesir’de spora katkı sağlayan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan Gençlik Merkezi en kısa zamanda yıkılıp yerine yenisi yapılacak. İhale sürecinin bittiği ve yıkımın ise önümüzdeki aylarda yapılmasını planlayan ekipler Balıkesir’e modern ve spor açısından iyi konumda yer alacak bir tesis inşa edecek. Ama aileler yeni bina yapılına kadar çocuklarının nerede nasıl spor yapacakları konusunda bilgi sahibi olmamasından dolayı huzursuzlar…

Balıkesir eski Zirai Donatımın depoları olarak kullanılan alanlarda sporcu çıkarmayı ve Türkiye’de ve Avrupa’da derecelere giren sporcular yeni yapılacak tesisle daha iyi sonuçlara imza atacaklar…
Ama spora gönül vermiş öğrencilerin yeni salon inşaatının başlamasıyla birlikte spor branşlarında eğitim gören sporcular şimdi nerede nasıl çalışacakları ise merak konusu. Uzak veya yakın alanlarda spor eğitimi alacak spora gönül vermiş öğrencilerin velileri, “Gençlik Merkezi yıkılıp yerine yeni bina yapılana kadar çocuklarımız bölünüp başka alanlarda eğitim görecekler. Bizler bu konuyla ilgili çocuklarımızın mağdur edilmemesini istiyoruz” dediler..

Balıkesir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan Gençlik Merkezi yıkılarak yenisi yapılacak. İhale süreci tamamlanan Gençlik Merkezi’nin inşaatına en kısa sürede başlanacağa benziyor.
Balıkesir’de sporcu açısından Gençlik Hizmetleri bünyesinde bir çok dalda eğitim alan 7’den 70’e spora gönül vermiş vatandaşlarda bu alanın ne zaman ve hangi koşullarda yıkılacağını merak ediyor.
Judo, Eskrim, Kick Box, Boks, Triatlon, Bisiklet ve özellikle Taekwando gibi bir çok spor dalını bünyesinde barından Gençlik Merkezi’nin yıkılmasıyla birlikte bu branşlarda eğitim alan spor severler şimdi nerede nasıl spor yapacağız diyorlar..

Spor dallarında eğitim alan çocukların velileri, yeni yapılacak salonun biran evvel yapılmasını ya da yıkılacak yerin yerine nerede nasıl sporcuların eğitim alacağız diyerek, “Gençlik Merkezi’nin yıkılacağı söz konusu. Yeni salon yapılırsa çocuklarımız telef olacak. Uzak yerlerde eğitim alacaklarsa ulaşım konusunda bir takım zorluklar yaşayacağız. Gençlik Merkezi yıkılıp yerine yenisi yapılacak. Ama yenisi yapılana kadar çocuklarımız telef olacak. Yıkılıp yapılması ne kadar sürecek kim bilir. Bizler bu konuda çözüm oluşturulmasını istiyoruz” dedi…

Kaynak: http://www.balikesirposta.com.tr/haberler/4907/GE ...iYOR-.html

Umarım yeni bina biraz daha geriye doğru yapılır ve yol biraz daha genişler.

Recep ALKAN
1 ay önce - Cum 17 Ksm 2017, 17:30

O bölgeye yapılmaması gerekir diye düşünüyorum.

Yeni Spor salonu tarafında koca koca arsalar bomboş bekliyor.
Çekin oraya, o bölüm de rahatlasın. Hatta, o kavşağın genişletilmesinde, yeni yolun yapılmasında kullanılsın.

ahmet sert
1 hafta önce - Çrş 06 Arl 2017, 21:03

Konuyla ilgili iki haber paylaştım.İki yazıyı da okuyunca Balıkesir'in neden bu durumda olduğunu ve kaybettiğini çok iyi anlayacaksınız.Ben kestirmeden düşüncemi yazayım.Bu eski, miadını doldurmuş ucube bina ve barakaların bir an önce tuz buz edilmesini ve ortadan kaldırılarak çok daha modern ve daha fazla gencin, insanımızın yararlanabileceği modern bir gençlik merkezinin bu bölgeye yapılmasını istiyorum.Tabi ki bazı arkadaşlarımızın dile getirdiği hassasiyetler de dikkate alınır ve kavşak rahatlatılabilir, yol genişletilebilirse daha da iyi olacaktır.

http://politikam.com/haber/populizm-boyle-bir-sey ...11751.html
http://www.politikam.com/haber/proje-iptal-edilir ...11747.html

ahmet sert
1 hafta önce - Cum 08 Arl 2017, 18:46

06/12/2017 20:56:38 Başvuru Yapıldı 06/12/2017 20:56:38 tarihinde internet üzerinden başvuru alındı.
07/12/2017 11:22:21 Sevk Edildi 07/12/2017 11:22:21 tarihinde BİMER tarafından BALIKESİR VALİLİĞİ tarafına sevk edildi.
07/12/2017 22:05:20 Sevk Edildi 07/12/2017 22:05:20 tarihinde BALIKESİR VALİLİĞİ tarafından SPOR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ tarafına sevk edildi.
08/12/2017 10:52:18 Beklemeye Alındı 08/12/2017 10:52:18 tarihinde SPOR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ > BALIKESİR GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ tarafından yazışma/değerlendirme süreci nedeniyle beklemeye alındı.

Son durum hakkında yaptığım başvuruya cevap bekliyorum, bakalım ne cevap gelecek?

ahmet sert
6 gün önce - Sal 12 Arl 2017, 18:06

Cevap gelmiş, altta paylaşıyorum.

Sayın AHMET SERT,
T.C. Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER)’ ne yapmış olduğunuz 1701861880 sayılı başvurunuz 12.12.2017 tarihinde BALIKESİR GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ tarafından cevaplanmıştır:

Mülkiyeti Maliye Hazinesine ait olup Spor Genel Müdürlüğümüz adına süresiz tahsisi bulunan taşınmazın üzerinde "YAPIM YILLARI" bilinmeyen binalar bulunmaktadır. Bu binalar Gençlik Merkezi, Spor Kamp Eğitim Merkezi Yatakhane ve Antrenman Salonları olarak 2001 yılından beri kullanılmaktadır. İl Müdürlüğümüzce yapılan araştırmada söz konusu binalara ait ne bir proje ne de bir inşaat ruhsatı ve de yapı kullanma belgesi bulunamamıştır.
Söz konusu taşınmaz Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından istenilmiş ancak Bakanlığımızca bu talep uygun görülmemiştir. Bakanlığımızca taşınmazların üzerine "GENÇLİK MERKEZİ BİNASI" yapılmasına karar verilmiştir., İhale süreci Genel Müdürlüğümüzce tamamlanarak yüklenici firma ile sözleşme imzalanmış firmaya "Yer Teslimi" yapılarak önümüzdeki günlerde inşaatına başlanacaktır.
Taşınmazın üzerinde mevcut bulunan binaların "deprem performans analizleri" yaptırılmış, yapısal sağlamlık ile ilgili raporlar alınmış ve yıkım kararı verilmiştir. Ayrıca Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından yapılmakta olan 1/5000'lik imar planı çalışmaları kapsamında halen Gençlik Merkezi olarak kullanılan binanın yarısına yakın bir bölümü yola terk edilmesi gerekmektedir. Başkanlığımız taşınmazın üzerine aynı anda hem Gençlik Merkezi hem de Antrenman Salonlarının yapılamayacak olması nedeniyle tercihen Gençlik Merkezi olarak kullanmıştır.
Bu nedenle Antrenman Salonlarının başka bir taşınmazın üzerine yapılması zorunlu hale gelmiştir. İl Müdürlüğümüzce bu konu gündeme geldiğinden itibaren Valilik ve Genel Müdürlüğümüz nezdinde Antrenman Salonlarının (Sporcu Fabrikası) yapımı ile ilgili talepte bulunmuş işin Yatırım Programlarına alınması resmi yazılarla istenilmiştir. Hem Gençlik Merkezi yapımının hem de Antrenman Salonları (Sporcu Fabrikası) yapımı işinin aynı anda yaptırılması yönündeki Genel Müdürlüğümüz nezdinde taleplerimize olumlu bir cevap alınamamıştır.
Ayrıca Genel Müdürlüğümüzce inşaat ruhsatı için Belediye Başkanlığına müracaatta bulunmuş olup ; ilk etapta yıkım ruhsatı alınacak ve yola terk işleminden sonra ise inşaat ruhsatı alınacaktır.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bu cevapta herşey belli.Buna göre hem yol rahatlayacak, hem de gençlik merkezi yapılacak.Yeni antrenman sahaları için de yer arayışlarına devam ediliyormuş, inşallah onlar için de olumlu bir sonuca varılır da daha güzel ve modern antrenman sahalarına da sahip olmuş oluruz böylelikle.

Erdal Düven

6 gün önce - Sal 12 Arl 2017, 19:27

Keşke 15 Temmuz şehitler köprüsü yada altıeylül kavşağı yapımı sırasında yola terk ve yıkım işlemleri gerçekleşseydi daha yerinde olurdu yol kavşak ve köprü daha rahatlamış olurdu anladığımız kadarıyla Büyükşehir burası istemiş ama alınması yolunda bir sonuç alamamış

İşte forumu takip eden ve yorum yazan arkadaşlar burayı iyi okusun gerek Ahmet abi gerek ise ben hep bunu anlatmaya çalıştık işler ve projeler neden zamanında bitmiyor yada istenildiği gibi yapılmıyor diye serzenişler oluyor işte bu konular ve mahkemeler dolayısı ile Büyükşehir istediğini yapamıyor ve süreç uzuyor ve projelerde kullanışsız durumlar ortaya çıkabiliyor.

Buradan çok yazdılar Ankarada Melih Gökçek bir battı çıktığı 30 günde yapıyor yok ismi 30 gün kavşağı falan diyorlar ben Ankaradaki dalçıklara hiç yoğun bir yağmurda yakalanmadım ama tv de çok araba yüzdüğünü gördüm ama bizim Kuvayi Milliye kavşağında en yoğun yağmurlarda bile hiç su basmıyor demekki güzel bir iş ortaya çıkarılmış umarım bu yol terk güzel bir şekilde değerlendirilir gençlik merkezi yenilenmesi sırasında

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET