Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Balıkesir - Gençlik Merkezi
12   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
Berktuğ
site denetçisi

11 ay önce - Cum 17 Ksm 2017, 14:21
Balıkesir - Gençlik Merkezi

Alıntı:
Balıkesir’de spora katkı sağlayan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan Gençlik Merkezi en kısa zamanda yıkılıp yerine yenisi yapılacak. İhale sürecinin bittiği ve yıkımın ise önümüzdeki aylarda yapılmasını planlayan ekipler Balıkesir’e modern ve spor açısından iyi konumda yer alacak bir tesis inşa edecek. Ama aileler yeni bina yapılına kadar çocuklarının nerede nasıl spor yapacakları konusunda bilgi sahibi olmamasından dolayı huzursuzlar…

Balıkesir eski Zirai Donatımın depoları olarak kullanılan alanlarda sporcu çıkarmayı ve Türkiye’de ve Avrupa’da derecelere giren sporcular yeni yapılacak tesisle daha iyi sonuçlara imza atacaklar…
Ama spora gönül vermiş öğrencilerin yeni salon inşaatının başlamasıyla birlikte spor branşlarında eğitim gören sporcular şimdi nerede nasıl çalışacakları ise merak konusu. Uzak veya yakın alanlarda spor eğitimi alacak spora gönül vermiş öğrencilerin velileri, “Gençlik Merkezi yıkılıp yerine yeni bina yapılana kadar çocuklarımız bölünüp başka alanlarda eğitim görecekler. Bizler bu konuyla ilgili çocuklarımızın mağdur edilmemesini istiyoruz” dediler..

Balıkesir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan Gençlik Merkezi yıkılarak yenisi yapılacak. İhale süreci tamamlanan Gençlik Merkezi’nin inşaatına en kısa sürede başlanacağa benziyor.
Balıkesir’de sporcu açısından Gençlik Hizmetleri bünyesinde bir çok dalda eğitim alan 7’den 70’e spora gönül vermiş vatandaşlarda bu alanın ne zaman ve hangi koşullarda yıkılacağını merak ediyor.
Judo, Eskrim, Kick Box, Boks, Triatlon, Bisiklet ve özellikle Taekwando gibi bir çok spor dalını bünyesinde barından Gençlik Merkezi’nin yıkılmasıyla birlikte bu branşlarda eğitim alan spor severler şimdi nerede nasıl spor yapacağız diyorlar..

Spor dallarında eğitim alan çocukların velileri, yeni yapılacak salonun biran evvel yapılmasını ya da yıkılacak yerin yerine nerede nasıl sporcuların eğitim alacağız diyerek, “Gençlik Merkezi’nin yıkılacağı söz konusu. Yeni salon yapılırsa çocuklarımız telef olacak. Uzak yerlerde eğitim alacaklarsa ulaşım konusunda bir takım zorluklar yaşayacağız. Gençlik Merkezi yıkılıp yerine yenisi yapılacak. Ama yenisi yapılana kadar çocuklarımız telef olacak. Yıkılıp yapılması ne kadar sürecek kim bilir. Bizler bu konuda çözüm oluşturulmasını istiyoruz” dedi…

Kaynak: http://www.balikesirposta.com.tr/haberler/4907/GE ...iYOR-.html

Umarım yeni bina biraz daha geriye doğru yapılır ve yol biraz daha genişler.

Recep ALKAN
11 ay önce - Cum 17 Ksm 2017, 17:30

ahmet sert
10 ay önce - Çrş 06 Arl 2017, 21:03

ahmet sert
10 ay önce - Cum 08 Arl 2017, 18:46

ahmet sert
10 ay önce - Sal 12 Arl 2017, 18:06

Erdal Düven

10 ay önce - Sal 12 Arl 2017, 19:27

ahmet sert
5 ay önce - Pzr 29 Nis 2018, 00:07