Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 267
KRAL456
1 hafta önce - Pzr 03 Arl 2017, 15:04

Mfafdin su anda ucaklar ILS sistemini kullanarak guluskure gidip oradan donup geliyordu. Vakit kaybı oluyordu. Diyarbakır yolu tarafında dağ yukseltilerinden dolayi ILS yoktu. Yeni teknoloji ILS bu yukseltilerde de çalışabilir yapida oldugundan gelen ucaklar Diyarbakir yolu tarafindan guluskure gitmeden direk inecek.ILS sistemi ucaklara inis ve suzulus acisini veriyor. Yani ucak otomatik olarak pisti ortalayip iniyor.

Arapgir 23
1 hafta önce - Pzr 03 Arl 2017, 20:14

Güzel bilgilendirme yapmışsınız fakat 18 dk olayı biraz fazla gibi

Alibal3523
1 hafta önce - Pzr 03 Arl 2017, 20:46

Onur air elazığ uçuşlarına başlıyacakmı ? Biletler çok pahalı 😔

mfaydin
1 hafta önce - Pzr 03 Arl 2017, 23:23

Kral456 bir de şu durum var, genellikle rüzgarla bağlantılı olarak bu inişler yapılıyor diye biliyorum. Yani uçağın gülüşkür tarafından inmesi bir zorunluluksa nasıl olacak?

ESAT23
1 hafta önce - Çrş 06 Arl 2017, 11:19

(+)

2017 yılı Kasım ayı itibariyle yolcu istatistikleri.

KRAL456
1 hafta önce - Çrş 06 Arl 2017, 13:14

Kral456 bir de şu durum var, genellikle rüzgarla bağlantılı olarak bu inişler yapılıyor diye biliyorum. Yani uçağın gülüşkür tarafından inmesi bir zorunluluksa nasıl olacak.
[/quote]

Mfaydin oncelikle kusura bakma mesajini yeni gordum.sistem zaten guluskur tarafini gordugu icin ucaklar oradan donuyorlardi.yani ruzgarla alakali degil.İkinci ILS sistemiyle guluskur tarafi disindaki bolgeyide gorecek.sanirim yukseklikten dolayi o bolgeyi gormuyordu.yeni gelisen sistemde daha yuksek bolge goruluyor ve pistin ortalamasi alinabiliniyor. boylece zaman israfinin onune gecilmiş olunacak.

mfaydin
1 hafta önce - Çrş 06 Arl 2017, 19:58

Gelişmiş sistem ise doğrudur. Bilgi için teşekkür ederim.

hakan023
6 gün önce - Cum 08 Arl 2017, 21:08

DHMİ Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan Kasım ayı havalimanı istatistiklerine göre; Elazığ’da 88 Bin 127 kişi havayolu ulaşımını tercih etti.

Kasım ayında Elazığ Havalimanı’nda iç hat yolcu trafiği bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 13 artışla 87 Bin 824, dış hat yolcu trafiği 303, toplamda ise yüzde 14 artışla 88 Bin 127 oldu.

2017 Yılı Kasım ayında Elazığ Havalimanı’na iç hat iniş-kalkış yapan uçak trafiği bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 2 artışla 576, dış hatlar uçak trafiği 3 olmak üzere toplam uçak trafiği yüzde 2 artışla 579’a ulaştı.

2017 Yılı Kasım ayında Elazığ Havalimanı Yük trafiği ise toplamda yüzde 13 artışla 639 ton olarak gerçekleşti.

2017 Yılı Kasım Sonu gerçekleşmelerine göre; Elazığ Havalimanı’ndan 937 Bin 941 yolcu hizmet aldı, hizmet verilen toplam uçak trafiği 6 Bin 527’e, yük trafiği ise 8 Bin 402 tona ulaştı.

Günışığı

BHavaci
6 gün önce - Cum 08 Arl 2017, 21:23

Alıntı:
Mfaydin oncelikle kusura bakma mesajini yeni gordum.sistem zaten guluskur tarafini gordugu icin ucaklar oradan donuyorlardi.yani ruzgarla alakali degil.İkinci ILS sistemiyle guluskur tarafi disindaki bolgeyide gorecek.sanirim yukseklikten dolayi o bolgeyi gormuyordu.yeni gelisen sistemde daha yuksek bolge goruluyor ve pistin ortalamasi alinabiliniyor. boylece zaman israfinin onune gecilmiş olunacak.

Konuyu Gülüşkür neresi bilmeden yanıtlıyorum.

Elazığ Havalimanı 25 pisti (Doğu yönünden yaklaşma durumuna karşılık gelir) ILS sistemine sahiptir. Sanıyorum ya bu sistemin seviyesi CAT I'den II'ye çıkartılacak bu konuda bir bilgi gelmiş size ya da 07 yönüne de ILS kurulması konusunda bir karar çıkmış. Çünkü iniş ve kalkışların rüzgarı karşılayacak yönde yapılması zorunludur. Normal şartlarda hava koşullarına göre göle karşı ya da gölden havalimanı yönüne mevsimsel rüzgarlar esebileceği için 07 yönüne de ILS kurulumuna karar verilmiş olabilir.

sayfa 267
ANA SAYFA -> ULAŞIM