Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Konya - Metro Müjdesi
« önceki   123 ... 707172

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 72
Yiğit3344
1 hafta önce - Pzr 03 Arl 2017, 13:40

Metro gerekli olsaydı yapılırdı. Şu an için gereksiz o yüzden işi siyasete getirmeyin

Cemoli D18
1 hafta önce - Pzr 03 Arl 2017, 13:47

72 sayfa yazılıp çizilmiş.
Baştan sona okumadım.
Konyayı da bilmiyorum.

Şehre metro ihtiyacı var mi?
Metro projesi var mi?
Kaba taslak çizilen bir metro hattı var mi?
Kaç istasyonlu kaç kmlik bir metro hattı düşünülüyor?
Saatte kaç bin kişi taşınacak?

Şehir merkezi nüfusu 1.3 milyona yakın.
Günlük hareketi de eklersek 1.5 milyonu geçer diye düşünüyorum.

Bu sorulara yanıt verebilecek haritalar ile destekleyebilecek aklı selim kişi istiyorum.

En son Cemoli D18 tarafından Pzr 03 Arl 2017, 15:45 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Halit Çamlıbel
1 hafta önce - Pzr 03 Arl 2017, 13:52

Metro sadece düşünce aşamasında değil. Planlaması yapıldı, fizibilitesi yapıldı, istasyonlar bile belli. Şehrin tramvay hattı ve YHT ile entegrasyon planı belli. Metro ihtiyaç mı değil mi bu tartışmalar yıllar önce yapıldı ve bitti.

Yani bunları konuşmak siyaset değil

Ama siyaset olan tarafı bir başbakan varken neredeyse kazma vurma aşamasına gelen projenin başka birisi geldiğinde ilgisizliğe mahkum edilmesi.

Yiğit3344
1 hafta önce - Pzr 03 Arl 2017, 14:12

Cemoli ben şimdi Konyadayım. Konyada böyle bir ihtiyaç yok. Heryere kocaman körüklü otobüsler gidiyor, yollar geniş, trafik az 20 dkya istediğin yere ulaşıyorsun ve ayrıca tramvayda var 24 saat çalışıyor. Konyada ulaşım çok iyi şu an.

O yüzden böyle bir ihtiyaç yok. Önceden planlar yapılmış olabilir hepsi revize edilir ertelenir sıkıntı olmaz. Planlar dursun lazım olunca kullanılır.

Misafir 047

1 hafta önce - Pzr 03 Arl 2017, 15:34

Konya hızla büyüyen bir şehir olarak, metro tamamlanıncaya kadarki 8-10 yıllık süre zarfında, zaten şehrin merkez nüfusu 2 buçuk milyon olup, metroya olan ihtiyaç hat safhaya ulaşmış olacak. Bu metro işi öyle üç günde yapılabilecek bir iş değil. Bugün kazma vurulsa, tamamlanması belki de en az 8-10 sene alacak. O vakit Konya'nın nüfusu en az 2, 2 buçuk milyon olacak. Böyle yatırımlar yapılırken geleceğe dönük projeksiyonlar dikkate alınarak yapılır. Bunun içindir ki bu günden, en kısa zamanda kazmayı vurup, işe başlamak gerekir. Çünkü yapılana kadar ihtiyaç hat safhaya ulaşmış olacak.

Alperbatuhan
1 hafta önce - Pzr 03 Arl 2017, 17:06

Konyaya metro zor yapılır ülkenin ekonomisi bu projeye bütçe ayırmaya şu durumda pek müsait değil

Durum hakkında bilgi aldım. Şebi arusta temel atma var dendi. Nekadar doğru bilmiyorum

Misafir 9d7

6 gün önce - Çrş 06 Arl 2017, 19:33

İhtiyaç vardır otobüsler,tramvay minibüsler tıklım tıklım dolu
Minibüsler kaldırılmalı metro gelmeli

konyAŞK
4 gün önce - Cum 08 Arl 2017, 17:18

ihtiyaç tabiki var...

olmasa bile söz verildiyse ya yapılacak yada yapılacak !

turkoman
57 dakika önce - 15:03 (bugün)

Ulaştırma ve Denizcilik Bakanlığı'ndan gerekli açıklama geldi;

Konya Metrosu’nun projelendirme çalışmaları tamamlandı”

Konya Metro projelerinin projelendirme çalışmalarının tamamlandığı belirtilerek, “Birinci etap, ‘Necmettin Erbakan Üniversitesi-YHT Gar-Fetih Caddesi-Meram Belediyesi HRS Hattı’ yatırım programına 2 milyar 727 milyon 257 bin TL bedelle YPK Kararı ile yıl içerisinde dâhil edilmiştir. İhale hazırlıkları devam etmektedir. İkinci etap, ‘Selçuk Üniversitesi Kampüs-Yeni YHT Gar-Meram Belediyesi HRS Hattı’ ise 2018 yılı yatırım programına teklif edilecektir” şeklinde açıklama yapıldı.

Kaynak: http://konhaber.com/haber-ulastirma_bakanligindan ...85847.html

sayfa 72
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 707172
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET