Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 255
KRAL456
2 hafta önce - Pts 04 Arl 2017, 22:34

Yeni stadyumun projesi ne zaman bitecek?

Elazığ’a yapılması planlanan yeni stadyumla ilgili TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi AK Parti İl Başkanı Ejder Açıkkapı önemli açıklamalarda bulundu. Açıkkapı, yeni stadyumun projesinin bitme aşamasında olduğunu dile getirdi.

Projesi tamamlanmadan kale arkası yıkımı yapıldığı için Elazığlıların çeşitli tepkilerine neden olan yeni stadyum konusunda TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi AK Parti İl Başkanı Ejder Açıkkapı FIRAT Gazetesi’ne önemli açıklamalarda bulundu. Spor Müdürü İbrahim Karakulak’a yeni stadyumdaki son durumun hangi aşamada olduğunu dile getiren Milletvekili Açıkkapı; “Elazığ stadyumu Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın bütçesiyle yapılacak. Yer de bu bakanlığımıza ait. Bununla ilgili biz 4 milletvekili, il başkanı, dönemin valisi ve belediye başkanımızla birlikte statla alakalı çok ciddi çalışmalar yapıyoruz. Elazığlı hemşehrilerimizin uzun süredir stadyumla ilgili ciddi beklentileri vardı. Stadyumla ilgili ciddi aşama kaydettik. Biliyorsunuz bu yıl aslında yatırım programına yoğun gayretlerle Elazığ stadını 2017 yatırım programına aldırdık. 100 Milyon TL’lik bir bütçeyle. Bu yıl ki kullanılacak bütçeyi de 55 Milyon TL olarak belirledik. Stadyum yerinde yapılacak.”dedi.

PROJE TAMAMLANMADAN KALE ARKASI TRİBÜN NEDEN YIKILDI?

Henüz proje aşamasının tamamlanmadan yıkımına neden geçildiğiyle ilgili bazı Elazığlılar; “Acaba yine mi kandırılıyoruz” şeklinde sosyal medyada görüşler belirtmiş ve yaklaşık 1 buçuk aydır her hangi bir gelişmenin olmamasına tepki göstermişlerdi. Konuyla ilgili neden kale arkası tribünlerinin yıkıldığını açıklayan Milletvekili Ejder Açıkkapı; “Kuzey kale arkasını yıkma sebebimiz de ihale sürecine kadar burada yapılması gereken zemin etüdünün gerçekleştirilmesidir. Bu amaçla kale arkasını yıktık. Çünkü zeminde bir kayma olacak. Vilayet’in konuk evinin bir kısmı bu stat içerisine girecek. Kuzey kale arkası da şu an en az kullanılan yer olduğu için oynanacak olan maçlardan da etkilenmemesi amacıyla buradan yıkıma başlanıldı.”ifadelerinde bulundu.

SENEYE İHALESİ YAPILACAK

Stadyum ihalesini alan firmayı da açıklayan TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi AK Parti İl Başkanı Ejder Açıkkapı, projenin bitmek üzere olduğunu kaydetti. Yeni stadyumun yapılmasıyla ilgili hiç kimsenin tereddüdünün olmamasını isteyen Milletvekili Ejder Açıkkapı sözlerini şöyle sürdürdü; “Proje ihalesi yapılmıştı. Alper Aksoy firması projeyi alan firma. Stadyumla ilgili hiçbir kardeşimizin tereddüdü olmasın. Kale arkasını olmayacak bir işle yıkmak mümkün değil. Biz neticede siyaset yapıyoruz. Bu stadyumda Allah’ın izniyle geri dönüş yok. Bütçesi belirlenerek bütçeye konmuş bir stadyum. İnşallah seneye ihale yapılarak gerçekleştirilmiş olacak. Projesi bitme aşamasında. Aşağı yukarı proje de belliydi. Proje içerisinde bir çok işyeri, mağaza ve antrenman salonu olacak. Elazığspor’a gelir anlamında da kaynak oluşturarak hizmet verecek. Proje aşaması bitmek üzere diyebiliriz.”

Elazığ fırat


alperenfatih
2 hafta önce - Pts 04 Arl 2017, 23:09

Milletvekili il başkanı mı?

Tolga Dt
2 hafta önce - Pts 04 Arl 2017, 23:18

Ben 2018 i Elazığ ın sıçrama tahtası olarak görüyorum harika adımlar atılıyor çok güzel gelişmeler oluyor Allah yolumuzu bahtımızı açık etsin. Stad konusunda biraz sabır olacak inşallah süreç başladı ödenek ayrıldı artık bir engel durum yok ortada.KEMALİYE 23
1 hafta önce - Sal 05 Arl 2017, 00:52

Evet Tolga dt katılıyorum sana Bölge Hastanesi
2.OSB besi OSB Hamzabey Şorşor Stadyum başlangıç Valilik dedikleri gibi 18 e biterse süper olur o zaman


Serky45
1 hafta önce - Çrş 06 Arl 2017, 19:15

Keşke binlerce kişilik stadların yanı sıra binlerce kişilik fabrikalar da kursalar. Elazığ sanayi anlamında gelişmeye açık bir yer.sayfa 255
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET