Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Yeşil Sivas Projesi Çalışmaları
« önceki   123 ... 111213

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 13
mehmet karakas7
3 hafta önce - Pts 20 Ksm 2017, 14:32

CÜ'de fidan dikim etkinliğiSİVAS, (DHA)- SİVAS Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) ve Kayseri Orman Bölge Müdürlüğü arasında geçtiğimiz mart ayında yapılan protokolle personel ve öğrenci sayısı kadar fidan dikimi doğrultusunda fidan dikim çalışmalarına devam ediliyor.
'Orman Genel Müdürlüğü Üniversitelerimizi Ağaçlandırılıyor' projesi kapsamında imzalanan protokol neticesinde 60 bin fidan yerleşkeye dikildi. Bu fidanların haricinde fakültelerin talepleri neticesinde ilk olarak Diş Hekimliği Fakültesi önünde fidanlar dikildi. 60 bin fidan dikiminin 80 adedinin dikimine CÜ Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İhsan Hubbezoğlu, Sivas Orman İşletme Müdür Vekili Sefa Duman, Genel Sekreter Yardımcısı Alper Duran, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Muhlis Öztürk, Kütüphanecilik ve Dokümantasyon Daire Başkanı Mustafa Hasbek, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı. Temsili fidan dikimi yapan CÜ Rektörü Prof. Dr. Yıldız, "Üniversitemize yılda 60 bin fidan dikilmesi için bir protokol yapmıştık. Bu fidanlar şu anda dikilmiş durumda. Bu dikilenler 60 binin dışında olanlar. Biz her sene kaç tane öğrenci gelmişse o kadar fidan dikelim diyorduk, Kayseri Bölge Müdürlüğü, 'Bu yetmez biz toplam öğrenci sayısı kadar fidan dikelim' dedi. Teşekkür ediyoruz." ifadelerini kullandı.mehmet karakas7
3 hafta önce - Pts 20 Ksm 2017, 18:58

60-100bin fidanda mereküme dikip bir başlangıç yapabilsek arkası gelir.

harezmi58
3 hafta önce - Sal 21 Ksm 2017, 10:25
Sivas’ta ’Bir Fidan Bin Hayat’ kampanyası


Sivas’ta ’Bir Fidan Bin Hayat’ kampanyası kapsamında 300 fidan toprakla buluştu.
Çevre ve Kültür Kuruluşları Dayanışma Derneği (ÇEKÜD), Sivas Ahlak Kültür ve Çevre Derneği (AKÇED), Sivas Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü (SİZDER), Seher Hanımlar Derneği ve Pıtırca Kreş ve Gündüz Bakım Evi’nin ortaklaşa gerçekleştirdiği fidan dikim faaliyeti ile 300 fidan toprakla buluşturuldu.
Tavra Deresi’nde gerçekleştirilen fidan dikme etkinliği ile ilgili değerlendirmelerde bulunan ÇEKÜD İl Temsilcisi Teyfik Yılmaz, fidan dikim yönteminin çok önemli olduğunu, çok fidan dikmekten ziyade doğru fidan dikiminin hedeflenmesi gerektiğini ifade etti. Ayrıca dikimin nasıl olması gerektiğini uygulamalı olarak anlatan Yılmaz, ayrıca katılımcılara fidan dikimi ile ilgili broşürler dağıttı. Daha sonra fidan dikimi gerçekleştirildi.
Etkinliğin ardından katılımcılara yemek ikramı da yapıldı.

http://www.milliyet.com.tr/sivas-ta-bir-fidan-bin ...r-2415021/ihsan gulbilge
3 hafta önce - Sal 21 Ksm 2017, 11:15

ihsan gulbilge
1 hafta önce - Sal 05 Arl 2017, 23:20

Kümbet civarında oturan biri varsa tudemsas başlangıçlı yeni stad sonuna kadar olan bölgede ağaç görünümlü odunlar ne zaman dikildi ? Yıllardır büyümüyor ve ağaç açmıyor gibi hatırlıyorum ama

mehmet karakas7
1 hafta önce - Çrş 06 Arl 2017, 19:03

Sivas'ta Bin Fidan Toprakla BuluştuSİVAS (AA) - Sivas İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü çalışanları ve aileleri tarafından bin fidan dikildi.

Sivas İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, müdürlüğün hatıra ormanına kurum çalışanları tarafından fidan dikilmesi için program düzenlendi.

Programda konuşan Sivas İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Seyit Yıldız, fidan dikme etkinliğinin ikincisinin düzenlendiğini belirtti.

Ağaçlandırma çalışmaları kapsamında bin fidan diktiklerini aktaran Yıldız, şunları söyledi:

"Ağaç sevgisini çocuklarımıza kazandırmak, gelecek nesillerimize bir nefes olmak, temiz bir hava bırakmak amacıyla böyle bir organizasyonu gerçekleştirdik. Çalışanlarımızın çocuklarıyla birlikte katılmaları bizi ayrıca çok mutlu etti. Çocuklarımızla birlikte ağaç diktik, onlara ağaç sevgisi, toprak sevgisini anlattık. Bize bu etkinlikte yardımcı olan Orman İşletme Müdürlüğüne, Fidanlık Müdürlüğüne ve çalışan personellerimize çok teşekkür ediyorum. Bu faaliyetlerimiz her yıl artarak devam edecektir."sayfa 13
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 111213
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET