Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
beratdemir
1 yıl önce - Pzr 18 Eyl 2016, 11:56

Belediye 45 trilyonluk Mevlana tünelini yapar, ne olacak canım basit bir tünel.
Halfelik battı çıktısını yapar, bu bir çok şehirde var, basit işler
100 lerce dönüm mesire alanı yapar, içerisinde ağaç yok ( Halbuki iftira)
Üniversiteye bulvar açar , trafik sorununu çözer, tek kelime teşekkür yok
Yağmursuyu hattı olmayan yerlere yağmursuyu hatları götürür, bu zaten her belediyenin yapması gereken işler denir vs. vs.

Neyse seçim zamanı Sivaslı düşünür, hizmete bakar ona göre oyunu verir.

UğurSarissa
1 yıl önce - Pzr 18 Eyl 2016, 11:59

Berat bey işe başlanması sevindirici bir durum haklısınız ama köprünün ihalesini 6 ay sonra yapacağını söyleyen belediyenin bu çalışması biraz düşündürücü geliyor. Belediye köprü ihalesini neden kasım-aralık yada ocak-şubat gibi yapıp havarlar müsait olunca işe başlamıyor da Nisan- mayıs ayında ihaleyi yapmayı planlıyorlar. Tabi böyle olursa inşaat haziranda başlar ve çok büyük bir zaman kaybı oluşuyor.
Berat bey ben belediye projeyi gerçekleştirmiyor demiyorum ama çok yavaş hareket ediyor. Siz şimdi dersiniz özelleştirme yapıldı, bürokrasi ama biz bu laflardan bıktık. Başka şehirlerde işler çok çabuk halledilirken bizde bir durağanlık söz konusu. Sivas kış memleketi 12 ay inşaat devam etmiyor. Bunu göz önüne alarak ihaleler yapılmalı.
Birde şunu ekleyeceğim belediye paramız yok diyorsa bunu açık açık söylesin bizde ona göre konuşalım.

beratdemir
1 yıl önce - Pzr 18 Eyl 2016, 12:11

Başka şehirlerde yapılıyor da Sivas ta niye yapılmıyor, deniyor.

Hangi şehir veya şehirlerde işler hızlı yürüyor ve hangi işler hızlı yürüyor; isim rica ediyorum.

İkinci olarak ; ihale neden bahar aylarında yapılır deniyor. İhale dosyası diye bir olay var. O ihale dosyasının içerisnde idari şartname, sözleşme tasarısı, teknik şartnameler hazırlanır. Teknik şartname hazırlanması zaman alan süreçlerdir. Projenin yapım ihalesine çıkılabilmesi için sağlam bir teknik şartname hazırlanması gerekiyor. Bu süreçleri bilmeden işe hemen başlansın bitirilsin diyemezsiniz. İhale ilan süreleri var. Yasal mevzuatlar var. Bunların hepsi süreçleri etkiler.

UğurSarissa
1 yıl önce - Pzr 18 Eyl 2016, 12:21

Berat bey inşallah bu dosya işleri, mevzuat vs. işleri için 2,5 sene yeter. Çünkü daha çok proje var yapılacak. Benim sabırsızlığım seneler geçiyor ömür bitiyor. Bu projeler çabucak bitsinde faydalanalım. Kızılırmak sahilinde gezelim, kaliteli yollarda arabamızı sürelim, yeni meydanlarda yürüyelim, avrupa standartlarında şehir içi ulaşımımız olsun, dışardan misafirimiz geldiğinde göğsümüz kabararak gezdirelim. Yoksa belediye yapmıyor, çalışmıyor demiyoruz ama vatandaş her zaman sabırsızdır.

beratdemir
1 yıl önce - Pzr 18 Eyl 2016, 12:29

Kızılırmak projesinde Bürokrasi olacağını zannetmiyorum.

Bürokrasinin olduğu işler ; birden çok kamu kurumunu ilgilendiren alanlarda olur. Örneğin adliyenin yıkılabilmesi için Adalet bakanlığından yazı çıkaracaksınız, o alanı belediyeye devrettireceksiniz ve ondan sonra adliyeyi yıkabilirsiniz. Bu da belli süreçler geçmeden olmuyor. Askeriyeyle ilgili süreç de böyle. Dsi ile ilgili süreç de böyle, karayolları ile ilgii süreç de böyle.

İkinci olarak Sit alanı olan bir bölgede çalışma yapabilmeniz için Koruma Kurulundan onay çıkartmanız gerekiyor. Bu onaylar çıkmadan çivi çakamazsınız. Örnek kale projesi. Kurul projenize onay vermezse işe başlayamazsınız. Yok ben kurul filan takmam işe başlarım derseniz, yargı da hesabını verirsiniz.

Kızılırmak projesinde ise bildiğim kadarıyla kamu kurumlarının arazileri yok. Çoğu hazine arazisi. Özel mülkiyetli araziler de var galiba. Ancak özel mülkiyetli arazilerdeki prosedürleri daha rahat aşabiliyorsunuz. Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı projesindeki gibi.

suleyman sivas
6 ay önce - Pts 12 Hzr 2017, 14:43

bir gelişme varmı

ihsan gulbilge
1 hafta önce - Çrş 06 Arl 2017, 17:49

Orduevinin hemen hemen sona erdiğini söyledi Sami Aydın dün srtde. Yenisi yapılacak ki biz de eskisini yıkıp meydanı yapalım diye ekledi. Bu da demek oluyor ki nasipse 2018 de başlayacak çalışmalar

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET