Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa Yenişehir Havalimanı
« önceki   123 ... 163164165   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 164
Ahmet 2585
1 hafta önce - Çrş 06 Arl 2017, 13:24
Bursa Yenişehir Havalimanı 2017 KASIM Ayı Yolcu İstatistikleri

Bursa Yenişehir Havalimanı 2017 KASIM Ayı Yolcu İstatistikleri

2017 yılı KASIM ayında Yenişehir Havalimanı'nı 20,842 yolcu kullandı. Böylece Kasım sonu itibarı ile 11 aylık toplam yolcu sayısı da 229,115'e ulaşmıştır. Toplam yolcu sayısı değişimi de 10 aylık dönemde, geçen seneye göre % -11 azalış şeklinde gerçekleşmiştir, yılbaşı ve geneli itibarı ile -%20 civarlarında dolaşan oran, baz etkisinin ortadan kalkması ile % 11 civarına düşmüştür ( durdurulan Samsun ve Antalya uçuşları vb ). Mevcut hat ve sefer sıklığı ile yıl sonu itibarı ile daha önce de belirttiğimiz gibi 250,000 gibi bir rakama ulaşılması muhtemel görünüyor.

Hac seferlerinden beslenen yurtdışı uçuşlardaki Eylül ayı itibarı ile gözüken % 7'lik artış da, bu ay sonu itibarı ile % 9'a yükselmiştir.

Geçen ay itibarı ile uçak başına 126,1 olan yolcu ortalaması da 127,6'ya yükselmiş olup bu trendin devamı veya artarak gitmesi, muhtemel ilave yerlere sefer konulması veya frekans sıklığında artışa gidilebilmesi anlamında umut verici kabul edilebilir ( züğürt tesellimiz ).

Mert Karakoyun

1 hafta önce - Çrş 06 Arl 2017, 13:29

Değerli Bursalı arkadaşlar,

Bursa, Ankara İzmir ve İstanbul uçgenınde olmanın ekmeğini gerek gümbür gümbür yabancı otomotiv vs. yatırımlarıyla gerek kamu ve özel teşebbüslerle yiyor.

Osmangazi köprüsünün yapılması ve Istanbul Izmır otobanı inşaatı da bunu perçinliyor.

Yenişehir Havalimanının Sabiha Gökçenden ötürü zayıf kalmasını çok da sıkıntı etmemeniz gerek kanımca.

Misafir e4b

1 hafta önce - Çrş 06 Arl 2017, 14:01

Mert çok yanlış düşünüyorsun. Bahsettiğin şehirlerin bütçelerini, kamu yatırımlarını Bursa'ya yapılanlarla karşılaştır, kim kimin ekmeğini yiyor gör. Ayrıca otomotiv ve sanayi tarihini bilmeden yorum yapmışsın. Bğr Bursalının böyle konuşması enteresan.

Misafir a32

1 hafta önce - Çrş 06 Arl 2017, 14:17

Aslında Mert arkadaşımız tam olarak olumsuz bir şey demek istemiyor ama, mantık olarak baktığınızda, Bingöl'e de, "İstanbul ve Ankara'ya uçuşlarınız var zaten, ne mutlu, öyleyse siz de yatırım - sanayi - istihdam istemeyin" demek gibi bir şey ortaya çıkıyor. İyiyi ve daha güzelini istemeyi bıraktığınız zaman, hayat da durmuş demektir. Daha iyiyi talep etmekten vazgeçmeyeceğiz. Herkes hakkını alana kadar.

Özellikle de baktığınız zaman İDO'nun Bursa-İstanbul arası yolcu taşıma rakamı 2016'da 2,700,000 yolcu olmuş. Budo'nun da İdo'yu yakaladığı basında yazılıyor. 2,000,000 da buraya yazsanız, senede en az 5 milyon kişinin Bursa-İstanbul arasında gidip geldiği görülebilir ( sadece deniz yolu ile ). Bunun oldukça önemli bir kısmının da İstanbul havalimanlarına ulaşmak için kullanıldığını göz önüne alırsanız, Bursa'nın havalimanına sefer konduğu taktirde bunun bir karşılığının olacağını, bu havalimanının çalışacağını görmezden gelemeyiz. Haklı talep, bu gibi gerçeklerden yola çıkılarak dillendiriliyor.

Mert Karakoyun

1 hafta önce - Çrş 06 Arl 2017, 15:16

Alıntı:
Aslında Mert arkadaşımız tam olarak olumsuz bir şey demek istemiyor

Teşekkrü ederim misafir kardeş.

Kötü bir şey söylemedim ben elbette, niyetim kötü niyetli asla değildi ama sadece aslında varolanı ve gerçeği söyledim. gerçek zaten kötü değil bunun için de canınızı sıkmanıza gerek yok dedim.

Dediğim şey buydu

Alıntı:
Değerli Bursalı arkadaşlar,

Bursa, Ankara İzmir ve İstanbul uçgenınde olmanın ekmeğini gerek gümbür gümbür yabancı otomotiv vs. yatırımlarıyla gerek kamu ve özel teşebbüslerle yiyor.

Osmangazi köprüsünün yapılması ve Istanbul Izmır otobanı inşaatı da bunu perçinliyor.

Yenişehir Havalimanının Sabiha Gökçenden ötürü zayıf kalmasını çok da sıkıntı etmemeniz gerek kanımca.

Misafir e4b

1 hafta önce - Çrş 06 Arl 2017, 17:16

Tamam işte dediğin olayı anlatayım ben sana. İlk organize sanayi bölgesi ve otomobil fabrikası Bursa'da açıldı. Bunun sebebi geçmişte de araba üretiminde, servisinde çeşitli kollarda üretimi olan bir şehirdi Bursa. Ayrıca demografisi de yoğun Balkan göçmenlerinden oluşuyordu. Bu işler için çok uygun bir nüfusu, ülkeye göre daha kalifiye bir işgücü vardı. Dediğin nokta şu Bursa tüketim bölgelerinin ortasında kaldığı için üretim avantajı var fakat sanki bu tek artısıymışçasına konuşmuşsun. Bursa'nın üretim gücü tesadüfi değil bunu bilmen gerek.

Ayrıca burda asıl konu senin özel sektörle devleti karıştırman. Böyle bir anlayış olamaz. Uçuş yapılacak uygun rota yok Bursa'dan pek, bu yüzden de verimli bir havalimanı olmaması çok normal. Fakat onun haricinde Bursa'da devletin yapması gereken işlerde hep aksaklık var. Yol, eğitim, sağlık, ulaşım bunların hepsini halk kendi kendine çözüyor, üstüne bir de belediyemiz 5 milyar borçta. Böyle Bursa'dan alelade bir şehirmiş gibi bahsedip, ortada kalıyor o yüzden sermaye geliyor zaten devletin bir şey yapmasına gerek yok demen çok yanlış. Bursa'nın da tüm sorunları bu bakış açısından kaynaklanıyor her yapılan iş en küçüğünden büyüğüne alelade ve günü kurtarmalık. Artık bu şehrin vergilerinin karşılığını alması lazım.

Eksiklikler dile getirilince alakasız şeyleri dile getirip konuyu saptırmayın böyle böyle zaten ülkenin en üretken şehri en yaşanılmaz yerlerinden biri alelade bir yer haline geliyor.

Misafir a32

6 gün önce - Pts 11 Arl 2017, 16:47

Yenişehir dış hatları doldurmuş. 4 tane umre gidiş var. 1 de Tahran THY geliş var ama sanki başka bir havalimanının uçuşu olmalı. Anlam veremedim. Uludağ için henüz erken sanki.

Misafir eff

6 gün önce - Pts 11 Arl 2017, 22:09

Evet gerçekten vat bence uludağ içindir yada fuar gibi bir şey vardır

Ahmet 2585
6 gün önce - Pts 11 Arl 2017, 22:58

https://de.flightaware.com/live/flight/THY3467

Bu uçuş, Tahran-İstanbul uçuşu olup 3 gün önce indi diyor. Bence yanlış bilgi girişi, yarın öbür gün kaybolur siteden, düzeltirler.

Misafir eff

5 gün önce - Çrş 13 Arl 2017, 11:37

Tahran bursa uçuşu saat 11 civarında uçak indi

sayfa 164
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 163164165   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara