Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Gaziantep - Haberler ve Sohbet
« önceki   123 ... 153154155   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 154
Misafir 44b

2 ay önce - Pts 25 Eyl 2017, 17:11

neredesin ahmet özbuluk

Misafir 830

2 ay önce - Pts 25 Eyl 2017, 19:53

Vekilimiz Abdülkadir Yüksel beyefendi hayatını kaybetti. Allah rahmet eylesin cumlemizin hesabını kolaylastirsin.

Misafir f2f

2 ay önce - Pts 25 Eyl 2017, 23:19

Allah taksiratlarını affeylesin.

Nazmi

2 ay önce - Sal 26 Eyl 2017, 16:32

Yeni başlık açsam yada Gaziantep Mutfağı başlığında paylaşsam, yanlış anlaşılabileceğimi düşündüm. En uygun başlık burası sanırım. Antepli arkadaşlar, yemek yedikleri mekanlara, et aldıkları yerlere dikkat etsinler

Mert Karakoyun

2 ay önce - Çrş 27 Eyl 2017, 22:34

Haberi teyit ettiremedim aramalardan fakat bu tarz haberler ne yazıkki ülkemizin her yerinde vuku buluyor. Ahlak olarak zayıfız vesselam.

hamit fistikci

1 ay önce - Sal 14 Ksm 2017, 20:06

Direkt uçuş başladıGaziantep’ten Londra ve Zürih’e direkt uçak seferleri başladı.A+A- Vipol Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Soner Bacaksız, Gaziantep’ten birçok ülkeye direk uçak seferleri olduğunu ve bu yıl ilk kez Londra ve Zürih’e de direk uçak seferlerinin karşılıklı olarak konulduğunu söyledi. Gaziantep’ten dünyanın birçok ülkesine iş ve gezi amaçlı giden vatandaşlar için direk uçuşların büyük önem taşıdığını ifade eden Bacaksız, “Elbette dünyanın birçok ülkesine İstanbul aktarmalı uçuşlar var. Ancak son dönemlerde Gaziantep’in dünya ticaretindeki rolünün artması ve birçok ülkeye yönelik seyahatlerde görülen artışlar firmaların direk uçuşlara yönelmeleri yönünde önemli etken olmuştur. SunExpress tarafından uygulamaya konulan yeni uygulamayla tarifeli yurt dışı uçuşlarda yaz seferleri arasında İngiltere’nin Başkenti Londra ve Zürih’te eklenmiştir. Gaziantep’ten direk Londra uçuşları her haftanın Çarşamba günü Zürih uçuşları da Perşembe günü gerçekleştirilecektir" dedi.BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR"Bu uygulama özellikle İngiltere’yle sürekli irtibat halinde olan vatandaşlarımız kadar iş ve eğitim dünyası açısından da büyük önem taşıyor" diyen Bacaksız, "Bilindiği gibi TİM İngiltere’yi Gaziantep’le eşleştirerek İngiltere’yi hedef Pazar olarak ihracatçılarımıza sunmuştu. Bu uygulamayla özellikle İngiltere pazarlarında etkin rol almak isteyen sanayici ve iş adamlarımızın ulaşım sorunu da ortadan kalkmış olacaktır. Vipol Turizm olarak bizlerde dünyanın bütün ülkelerine ve kentlerine Gaziantep’ten direk ve bağlantılı uçuşların en ekonomik ve güvenilir yollardan gerçekleştirilmesi için uzun yıllardır verdiğimiz hizmetlerimizi gelişen teknoloji ve yeni uygulamalarla sürdürmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu. BÜLTENDirekt uçuş başladı
Kaynak: Gaziantep 27 Gazetesi.

Mert Karakoyun

2 hafta önce - Pts 27 Ksm 2017, 14:53
Türkiye'deki enerji artışının en fazla olduğu ilin Gaziantep

Alıntı:
Birinci sıradayız!
Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Abdullah Tancan, 2016 yılında 2015 yılına göre yüzde 59.5'lik faturalanan elektrikte artış söz konusu olduğunu ve Türkiye'deki enerji artışının en fazla olduğu ilin Gaziantep olduğunu açıkladı.

Elektrik Mühendisleri Odası Gaziantep Şubesi ve İnşaat Mühendisleri Odası Gaziantep Şubesinin organize ettiği ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Ticaret Odası (GTO), Gaziantep Sanayi Odası'nın (GSO) desteklediği "Güneydoğu Enerji Forumu 2017" Gaziantep Ticaret Odası Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Programa Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Abdullah Tancan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Yenilenebilir Enerji Genel Müdürü Dr. Oğuz Can ile birlikte MB Holding Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Balat panelist olarak katıldı.

GAZİANTEP TÜRKİYE BİRİNCİSİ

Türkiye genelinde faturalanan elektrik talebinde 74 ilde artış olduğunu kaydeden Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Abdullah Tancan, "74 ilde artış söz konusu iken 7 ilde azalma oldu. Ama talebin en fazla artış gösterdiği il Gaziantep. 2016 yılında 2015 yılına göre yüzde 59.5'lik faturalanan elektrikte artış söz konusu. Türkiye'deki en fazla enerji artışının fazla olduğu il olarak Gaziantep birinci sırada" diye konuştu.

GAZİANTEP'TE 29 ELEKTRİK ÜRETİM TESİSİ VAR

Gaziantep'in elektrik talebinde lider olmasına rağmen elektrik santralleri açısından çok fazla avantajlı pozisyonda olmadığının altını çizen Tancan, "Gaziantep elektrik üretim santralleri açısından çok fazla avantajlı pozisyonda değil. Üretim santralleri diğer illere göre daha düşük miktarlarda. Gaziantep'te 29 elektrik üretim tesisi var. Bunların toplam gücü 516 megavat" ifadelerini kullandı.

"ENERJİ SORUNU ÇÖZÜLMEDEN BÜYÜMEDEN BAHSEDİLMEZ"

Elektrik Mühendisleri Odası Gaziantep Şube Başkanı İslim Arıkan yaptığı konuşmada dünyada dengelerin değiştiğini söyleyerek, enerjinin çok dinamik olduğu bir döneme şahitlik edildiğinin altını çizdi. "Ülkelerin enerji sorunu çözülmeden; kalkınmadan, yatırımdan, büyümeden bahsetmek mümkün değildir" diyen Arıkan, endüstri 4.0 çağında da enerjinin önemini koruduğunu söyledi.

MEMNUNİYETLE TAKİP EDİYORUZ

Enerji Bakanlığının yerli ve yenilenebilir enerji yatırımlarına olan yaklaşımını, enerji üretimindeki artan payları memnuniyetle takip ettiklerini de belirten Arıkan, Ekim ayı sonunda resmi kaynaklarından aldıkları verileri de paylaşarak, "Hidrolik dahil, rüzgar, güneş, biyokütle ve jeotermal elektrik santrallerinin toplam üretimdeki payı yüzde 30; yerli kaynaklarımızdan linyit ve kömürde dahil edilirse, yerli ve yenilenebilir kaynakların payı yüzde 44’dür. Çabamız bu oranın yenilenebilir kaynaklar lehine artmasıdır" dedi. Bir de öneride bulunan Arıkan şöyle devam etti: "Orman ve tarım arazisi olmayan rüzgar santrallerinin yapıldığı yerlere Güneş Santrallerinin de yapılması yönünde yönetmelikler hazırlanmasını öneriyoruz. Çünkü zaten Rüzgar santralleri için yol ve iletim hatları yapılmıştır. Güneş santrallerinin eklenmesi ile ayrı bir altyapı çalışmasına gerek kalmayacaktır. GES ve RES’ten oluşan hibrit santraller, üretim açısından daha güvenli olacaktır. Akıllı şebeke modelleri ile bu hibrit santraller daha verimli kullanılacaktır" diye konuştu.

"İMAR YÖNETMELİKLERİNDE YAPILAN ÇALIŞMALAR HIZLANDIRILMALIDIR"
Güneş enerjisinde çatı uygulamalarına geçişin kaçınılmaz olduğunu da sözlerine ekleyen Arıkan şöyle devam etti: "İmar yönetmeliklerinde yapılan çalışmalar hızlandırılmalıdır. Ülkemizin enerjide dışa bağımlılığı düşünüldüğünde, rezervi yüksek olan yerli kömürümüzün kullanılması ekonomimize önemli katkı sağlayacaktır. Bakanlığımız da, büyük termik santralimizde, temiz baca emisyon teknolojilerinin kullanılması yönünde harekete geçmiştir. Enerji üretmekten, enerjiyi verimli kullanmak da bir o kadar önemlidir. Elektrik İşleri Etüt İdaresi Genel Müdürlüğü raporuna göre; Ülkemizin bina sektöründe yüzde 30, sanayi sektöründe yüzde 20 ve ulaşım sektöründe yüzde 15 olmak üzere yaklaşık yüzde 25 civarında enerji tasarruf potansiyelimiz bulunmaktadır."
FOSİL YAKITLARIN AŞIRI TÜKETİMİNE DİKKAT ÇEKTİ

İnşaat Mühendisleri Odası Gaziantep Şube Başkanı Gökhan Çeliktürk de yaptığı konuşmada fosil yakıtların aşırı tüketimine dikkat çekerek, "Tükettiğimiz fosil yakıtlar atmosferdeki sera gazı miktarını büyük ölçüde arttırıyor. Açığa çıkan sera gazları atmosferde birikerek gezegenimizi bir battaniye gibi sarıp, sera etkisine yol açıyor. Küresel ölçekte ortalama sıcaklık geçtiğimiz yüzyıl içinde 0,7 santigrat derece arttı. 2 santigrat derecelik artışın ise gezegenimizi geri dönüşü olmayan felaketlere sürükleyeceği öngörülüyor" dedi.

ENERJİ TÜKETİMİNİN YAKLAŞIK YÜZDE 80'İ ISITMA AMAÇLI

"İnsanoğlunun bu sürdürülemez gidişata 'Dur' demek için zaman kaybetme lüksü yok" diyen Çeliktürk şöyle devam etti: "Emilsiyonların azalmasında konutlarda tüketilen enerjinin önemli payı vardır. Tüketilen toplam enerjinin yaklaşık yüzde 40'ı konutlarda tüketilmektedir. Evlerde enerji tüketiminin azaltılması hem iklim değişikliğiyle mücadelede hem de masrafların düşürülmesi için önemli. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'na göre evlerimizdeki enerji tüketimimizin yaklaşık yüzde 80'i ısıtma amaçlı kullanıldığı gibi harcadığımız bu enerjinin yarısından fazlası yalıtımsız duvarlar üzerinden ısı iletimiyle kaybolmaktadır. Türkiye'de yaşadığımız konutlarda sadece ısınmak amacıyla bir yılda yaklaşık 14 milyar dolar değerinde enerji tüketilmektedir."

Yapılan konuşmaların ardından foruma konuşmacı olarak katılan MB Holding Onursal Başkanı Muharrem Balat, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Abdullah Tancan ve Yenilenebilir Enerji Genel Müdürü Dr. Oğuz Can’a plaket takdim edildi.
ÇETİN KARABIYIK

http://www.gaziantepgunes.com/71557/birinci-siradayiz!.html

Mert Karakoyun

1 hafta önce - Çrş 06 Arl 2017, 16:08
http://d.reklam_link/news/63227.jpg

Alıntı:
Güneydoğu Anadolu Bölgesinde ilk defa Özel Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde Fatih Sivil Havacılık Bölümü Gaziantep Ticaret Odası toplantı salonunda davetlilere tanıtıldı.Sivil Havacılık Bölümü açıldı

http://www.reklam_link/sivil-havacilik-bolumu ...10878h.htm

Mert Karakoyun

1 hafta önce - Cum 08 Arl 2017, 12:21

Bizim Fatma Hanım TÜrkiye'nin en başarılı belediye başkanı seçilmiş

Misafir ed4

1 hafta önce - Cum 08 Arl 2017, 13:46

yılmaz büyükerşen hariç muhalefet belediyesi yok

sayfa 154
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 153154155   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET