Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 6
tarzanlar
1 hafta önce - Cmt 02 Arl 2017, 16:23

Bir zamanlar Avar Caddesi(+)

(+)

(+)

(+)


En son tarzanlar tarafından Cmt 02 Arl 2017, 16:34 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi


tarzanlar
1 hafta önce - Cmt 02 Arl 2017, 16:26

AVAR CADDESİNDE SONA YAKLAŞILIYOR
Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Salihli Belediyesi işbirliğinde Avar Caddesinde gerçekleştirilen prestij cadde çalışmalarında sona yaklaşılıyor.
Avar Caddesinde gerçekleştirilen prestij cadde projenin tamamlanmasından sonra Yörük, Güneşli, Gümüş ve Kırveli mahallelerinin ayrı bir görsel güzelliğe kavuşacağı bekleniyor.

AVAR CADDESİ ESNAFI PROJEDEN MEMNUN
Yürüyüş ve bisiklet yolu, cep otoparkları, yeşillendirme ve peyzaj çalışmaları, dekoratif ve renkli kaldırımları ile Avar Caddesi, Salihli´de örnek bir cadde olacak diyen cadde esnafı projenin hayat geçirilmesinden memnun.
VATANDAŞLAR PROJEYE TEMKİNLİ YAKLAŞIYOR

Belediyemiz ilçemiz için çok güzel şeyler yapmak istiyor diyen vatandaşlar başta belediye başkanımız olmak üzere belediye yetkililerini yapılan bu hizmetlerden dolayı kutluyor, teşekkür ediyoruz dediler.

Bazı vatandaşlar ise Salihlimiz için çakılan her çivinin yararlı olacağına inanıyoruz. Biz Sahilliler olarak özellikle belediye yetkililerden ricamız alınacak kararlarda tabana inmeleri, halkın görüşünü de almaları. Çünkü Doğal gazdan tutunda parklardaki peyzaj çalışmalarına kadar yapılanlar direk bizleri ilgilendiriyor diyerek görüşlerini dile getirdiler.

Ben Avar Caddesi üzerinde ikamet ediyorum diyen Tevfik bey, arkadaşlarımla birlikte her gün bu prestij yol çalışmalarını takip ediyor, konuşuyoruz. Bazı konularda endişelerimiz var. Avar Caddesi prestij caddesi olurken gerekli altyapı çalışmaları yapıldı mı? 20-30 yıl ileriye dönük projeler, altyapı çalışmalarında yer aldı mı? Şu anki projede kaldırımlar çok geniş otoyol aksine çok dar. Örnek vermek gerekirse.
KALDIRIM GENİŞ OTO YOL DAR

Sağ Kaldırım 8 metre, Sol kaldırım da 8 metre

Sağ Bisiklet yolu 1.80 cm, Sol Bisiklet yolu da 1.80 cm

Sağ Peyzaj alanı 2 metre, Sol Çiçeklik de 2 metre ve arada cep otoparklar

Otoyol gidiş yönü 2.5 metre, geliş yönü 2,5 metre toplam 5 metre

Ankara-İzmir asfaltından şehir merkezine ilk giriş yeri Avar Caddesi. Burası şehrin en yoğun olduğu bir bölge. Salihli’nin şehir merkezindeki 25 mahallesinden 9 tanesi AVAR CADDESİ ve devamı olan KOŞUYOLU CADDESİNİ kullanıyor. Bu mahallerde ikamet edenlerin nüfusları ise oldukça kabarık.
AVAR CADDESİ YOL GÜZERGAHINDAKİ MAHALLELER

Yörük Mah. 10 bin 455, Kurtuluş Mah. 8 bin 212, Dedetaşı Mah. 3 bin 238, Gümüş Mah. 998, Güneş Mah. 4 bin 793, Kırveli Mah. 2 bin 477, Hacıbektaşlı Mah. 1.282, Cumhuriyet Mahallesinin bir kısmı 14 bin 821, Aksoy Mahallesinin bir kısmı 6 bin 369.

Bu beş metrelik tek gidiş geliş yol, bölgenin yoğun trafiğini kaldırabilecek mi?
KALDIRIMLARI KİMLER KULLANACAK

İkinci sorun daha da önemli. Bu 8 + 8 metrelik kaldırımları kimler kullanacak. Salihli halkı mı, yoksa cadde üzerinde ki esnaf mı? Şimdiden bisiklet yoluna kadar dükkan sahipleri eşyalarını çıkarmışlar, kahvehaneler masa ve sandalyelerini yerleştirmişler. Belediye olarak bu duruma tedbirler getirilecek mi diye soru yönettiler.
(+)

(+)

(+)
(+)

(+)


tarzanlar
1 hafta önce - Cmt 02 Arl 2017, 16:37

Avar ve Şüheda Caddelerinin kesiştiği kavşak ve Ali İhsan Karayiğit Spor Tesisleri
2008 yılındaki hali(+)


2013 yılındaki hali(+)

Prestij Caddeleri başlamadan önceki durumlar(+)

(+)
Misafir 01c

1 hafta önce - Cmt 02 Arl 2017, 23:15

İşleri yapboz yapmak gösteriş yapmak bir şey yapıyor gibi gözükmek için düzgün olan bir şeyi bozmak daha dün döşediği kaldırımları değiştirmek işbilmezlik beceriksizlik saymakla bitmez bu mehape zihniyetinin güya çok usta olduğu (!) belediyecilik anlayışı ama Allah'ın izniyle bu durum 2019'da son bulacak inşallah o yıl Salihli Belediye binasında ak parti bayrağını göndere çekip dalgalandıracağız

tarzanlar
1 hafta önce - Pzr 03 Arl 2017, 13:49

BAŞKAN KAYDA’DAN, İNCELEME GEZİSİ
Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, Salihli Belediyesi tarafından yapımı süren projeleri yerinde inceledi. Başkan Yardımcıları Mahmut Süreyya Karaoğlu ve İbrahim Karaca ile birlikte inceleme gezisine Atatürk Caddesi’nde yapımı devam eden Prestij çalışmalarını denetlemeyle başlayan Başkan Kayda, ardından Yağmur Suyu projesi çalışmaları kapsamında Atatürk Caddesi’nde devam eden çalışmalarını denetleyerek bilgi aldı.
Başkan Kayda, Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Avar Caddesinde gerçekleştirilen prestij cadde düzenleme çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Kayda, hızla devam eden çalışmalarla ilgili olarak yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı.(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)


(+)
Misafir 716

1 hafta önce - Çrş 06 Arl 2017, 16:02

mehapenin klasik belediyecilik anlayışından ne beklenir ki zaten yolları daraltmışlar kaldırımları genişletirken yolu tek şeritli hale getirmişler hiç de güzel değil

BDoğanKoch
33 dakika önce - 23:02 (bugün)

Yol zaten 1+1 tek şeritti, ortadaki refüj kaldırıldı. Yolun daraldığından şikayet edenleri anlamak güç. Güzergaha 1+1 bisiklet yolu, otomobil park alanları kazandırılmış. Asıl unsur olan yayalar için kaldırımlar genişlemiş. Küçük şehir kafasıyla düşünmeyin, büyükşehirler bu konseptte caddeler yapıyor.sayfa 6
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET