Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
Hakkı Cem ÇARPAN

8 yıl önce - Pts 03 Eyl 2012, 16:04

---Burada sorun olan nedir; örgütün Kürtlere "silah zoruyla" bir dini dayatması mıdır, yoksa Kürtlerin her ne biçimde olursa olsun başka bir dine geçmeleri midir? Bana göre sorun olan ve eleştirilmesi gereken ilk seçenektir. Ama eğer Kürtler zerdüştlüğe kendi özgür istemleriyle geçerlerse, bu kimseyi ilgilendirmez, kendi bilecekleri iştir.

nuriks

8 yıl önce - Pts 03 Eyl 2012, 16:28

Neye nasıl bakarsa baksın ister bana tapsın, ister müslüman olsun, isterse tao' cu..
Şu topraklarda gezmeleri bile haram zıkkım.. Adiliği katmerlemeye gerek bile yok..


Ahmet Kozanlı
7 yıl önce - Pts 26 Ksm 2012, 13:08

BDP'li Aydoğan'dan dine hakaret


Terör örgütü elebaşısı Abdullah Öcalan için 'bizi yaratan' ifadesini kullanan BDP Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan, dini aşağılayan ifadeler kullandı.


Terör örgütü elebaşısı Abdullah Öcalan için 'bizi yaratan' ifadesini kullanan BDP Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan, dini aşağılayan ifadeler kullandı.

BDP'li bir grup kadın, kadına şiddet uygulanmasına karşı çıkan bir eylem düzenledi. Türkçe ve Kürtçe sloganlar atarak, BDP il binasından İnönü Parkı'na kadar yürüyen kadınlar, terör örgütü elebaşı için özgürlük istedi. Buradaki basın açıklamasında Aydoğan, dünyada ve Türkiye'de kadınların üçte birinin eşlerinden veya erkek yakınlarından şiddet gördüğünü kaydetti. Toplumda şiddetin bir şekilde meşrulaştırılmak istendiğini ileri süren Aydoğan, “Dinimizde ‘kadının omzunda, boynunda şeytan yuva yapar, 15 günde bir o yuvayı dağıtmak gerekir' deniyor. Yani, 15 günde bir kadının omzunda, yuva yapan şeytanı dağıtmak için, şiddet uygulamak ve dövmek gerekir' deniliyor. Biz kadınlar, bu tür şiddetin meşrulaştırma politikalarına karşıyız.” diye konuştu.

Kürt sorununun acilen çözülmesini isteyen Aydoğan, “Çözüm için biz kadınlar; Kürt kadınları, bizi yaratan, bizi bugünlere getiren, bizi özgürleştiren ‘sayın Öcalan'nın' özgürlüğünü talep ediyoruz. ‘Sayın Öcalan' özgür olmadan, Kürt kadının özgür olamayacağını burada hep birlikte ifade ediyoruz. Bu nedenle çözümün yolu İmralı'dan geçer.” şeklinde konuştu. Polisin güvenlik tedbirleri aldığı eyleme katılan kadınlar, Aydoğan'ın açıklamasından sonra dağıldı.

http://www.haber7.com/siyaset/haber/956423-bdpli- ...ne-hakaret

Bu konuşanların konuştuklarını görmeyip, hala faşizm peşinde koşan sözde müslümanlara duyurulur.


ÖnderÇalışkan

7 yıl önce - Pts 26 Ksm 2012, 13:36

Alıntı:
bdp 2.5 milyon oy aldığına göre türkiyede milyonlarca komünist var demek.

o kadar darbeye, baskıya, işkencelere rağmen iyi bir rakam.
''yediği kaba sıçan it'' lafı var ya bunlar gibiler için tam yerine oturan söz, bu tipler sabah iett otobüsüne biner işyerine yakın bir yerde iner sağda solda çalışır nerede çalışıyorsa sonra akşam çıkar işinden otobüse biner toplanır diğer itlerle ve az önce bindiği o otobüsü yakarlar, gece olur uyurlar sabah yaktığı otobüse biner ve işine gider... ...bu inançlarının olmadığının bir kanıtı işte, bunun üzerine daha tartışmaya gerek yok. Neye inanırsa inansın insan ''şeytan dışında'' bunları yapamaz, sonunda bir hesap işi vardır her inancın ancak şeytan da hesap inancı yoktur. Bunlarında şeytana hizmet eden dinsiz yaratıklar olduğunu açıklıyor yaptıkları.

Mert Karakoyun

2 yıl önce - Çrş 06 Arl 2017, 15:33

sayfa 3
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET