Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Samsun - Kalın (Sivas) Demiryolu Hattının Modernizasyonu Projesi
« önceki   123 ... 111213 ... 161718   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 12
Ahmed Bayezid
7 ay önce - Çrş 06 Arl 2017, 14:59

Haritaci kardeşimiz 2 sene önce ekaptan yayınlamış.Ordan baktım.

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=4425067#4425067

Ahmed Bayezid
7 ay önce - Pts 11 Arl 2017, 14:33
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Samsun Sivas hattı modernize ediliyor / 11.12.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Samsun’dan Sivas’a gelecek hattı da modernize ediyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün düzenlenen AK Parti Sivas İl Başkanlığı 6. Olağan Kongresi’ne katılmak için gittiği Sivas’ta partililere önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Samsun Sivas demiryolu hattını modernize ettiklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Demiryolu çalışmalarda teknik sebepler nedeniyle biraz gecikmeler oldu. Bu projede daha fazla gecikmelere yol açan olursa bunun hesabını kendim soracağım. Tabi bu tren hattı Sivas’ta kesilmeyecek. Erzincan, Erzurum ve Kars’a uzanacak. Oradan Pekin’e demir ipek yoluna bağlayacak. Sivas Erzincan arası çalışmalar sürüyor. İnşallah adım adım hizmete sunulacak. Ayrıca Samsun’dan Sivas’a gelecek hattı da modernize ediyoruz” Samsun-Sivas demiryolu hattı AB hibeleriyle AB sınırları dışında gerçekleştirilen en büyük bütçeli proje olma özelliğini taşıyan Samsun-Sivas demiryolu hattı modernizasyon çalışmaları için 220 milyon avroluk AB hibesi verildi. Bunun yanında 39 milyon avro yerli kaynaklarca bütçe ayrıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Demiryolu çalışmalarda teknik sebepler nedeniyle biraz gecikmeler oldu. Bu projede daha fazla gecikmelere yol açan olursa bunun hesabını kendim soracağım. Tabi bu tren hattı Sivas’ta kesilmeyecek. Erzincan, Erzurum ve Kars’a uzanacak. Oradan Pekin’e demir ipek yoluna bağlayacak. Sivas Erzincan arası çalışmalar sürüyor. İnşallah adım adım hizmete sunulacak. Ayrıca Samsun’dan Sivas’a gelecek hattı da modernize ediyoruz”

Samsun-Sivas demiryolu hattı
AB hibeleriyle AB sınırları dışında gerçekleştirilen en büyük bütçeli proje olma özelliğini taşıyan Samsun-Sivas demiryolu hattı modernizasyon çalışmaları için 220 milyon avroluk AB hibesi verildi. Bunun yanında 39 milyon avro yerli kaynaklarca bütçe ayrıldı.

Alıntıdır

smtcglr

7 ay önce - Sal 12 Arl 2017, 14:48

Samsun - Ankara arası YHT den hiç bahsetmemiş.

Misafir aaa

7 ay önce - Sal 12 Arl 2017, 14:54

Yahu kardesim, cumhurbaşkanı sivastayken samsun ankara hattından niye bahsetsin. )) sivasi samsun limanına bağlayan hattan ve onun modernizasyonundan bahsedecek tabi.

smtcglr

7 ay önce - Sal 12 Arl 2017, 17:04

Büyük icraat olduğu için bahsetmesini bekledim işin açıkcası

Ahmed Bayezid
7 ay önce - Cum 15 Arl 2017, 15:15

(+)

mehmet karakas7
7 ay önce - Cmt 16 Arl 2017, 10:08

16 Aralık 1932 Samsun-Sivas hattı…

16 Aralık 1932 Samsun-Sivas hattı açıldı.

Ahmed Bayezid
7 ay önce - Pts 18 Arl 2017, 14:03
Tarihte Bugün

18 Aralık 1926
Samsun-Sivas Hattı’nın Turhal-Sivas bölümünün inşası Belçikalı Societe Industtrielle desTrava-ux şirketine verildi.
Sözleşmeye göre 1 Mart 1927′den itibaren 3 yılda bitecek hattın inşaat bedeli 15 milyon dolar (30 milyon TL olacaktı.) Şirketin mali yetersizliğinden sözleşme fesih edildi.

Ahmed Bayezid
6 ay önce - Cmt 23 Arl 2017, 14:45
Tarihte Bugün

23 Aralık 1924
Samsun-Sivas hattının inşası başladı.

Ahmed Bayezid
6 ay önce - Cmt 23 Arl 2017, 15:23

(+)

Samsun Sivas Hattı istikşaf Heyeti 1912
1) Refet B. - Yol Müdürü
2) Tevfik B. - Müfettiş
3) Mithat B. - Aydın Mebusu