Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Samsun - Kalın (Sivas) Demiryolu Hattının Modernizasyonu Projesi
« önceki   123 ... 101112

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 12
Ahmed Bayezid
1 hafta önce - Çrş 06 Arl 2017, 14:59

Haritaci kardeşimiz 2 sene önce ekaptan yayınlamış.Ordan baktım.

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=4425067#4425067

Ahmed Bayezid
4 gün önce - Pts 11 Arl 2017, 14:33
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Samsun Sivas hattı modernize ediliyor / 11.12.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Samsun’dan Sivas’a gelecek hattı da modernize ediyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün düzenlenen AK Parti Sivas İl Başkanlığı 6. Olağan Kongresi’ne katılmak için gittiği Sivas’ta partililere önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Samsun Sivas demiryolu hattını modernize ettiklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Demiryolu çalışmalarda teknik sebepler nedeniyle biraz gecikmeler oldu. Bu projede daha fazla gecikmelere yol açan olursa bunun hesabını kendim soracağım. Tabi bu tren hattı Sivas’ta kesilmeyecek. Erzincan, Erzurum ve Kars’a uzanacak. Oradan Pekin’e demir ipek yoluna bağlayacak. Sivas Erzincan arası çalışmalar sürüyor. İnşallah adım adım hizmete sunulacak. Ayrıca Samsun’dan Sivas’a gelecek hattı da modernize ediyoruz” Samsun-Sivas demiryolu hattı AB hibeleriyle AB sınırları dışında gerçekleştirilen en büyük bütçeli proje olma özelliğini taşıyan Samsun-Sivas demiryolu hattı modernizasyon çalışmaları için 220 milyon avroluk AB hibesi verildi. Bunun yanında 39 milyon avro yerli kaynaklarca bütçe ayrıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Demiryolu çalışmalarda teknik sebepler nedeniyle biraz gecikmeler oldu. Bu projede daha fazla gecikmelere yol açan olursa bunun hesabını kendim soracağım. Tabi bu tren hattı Sivas’ta kesilmeyecek. Erzincan, Erzurum ve Kars’a uzanacak. Oradan Pekin’e demir ipek yoluna bağlayacak. Sivas Erzincan arası çalışmalar sürüyor. İnşallah adım adım hizmete sunulacak. Ayrıca Samsun’dan Sivas’a gelecek hattı da modernize ediyoruz”

Samsun-Sivas demiryolu hattı
AB hibeleriyle AB sınırları dışında gerçekleştirilen en büyük bütçeli proje olma özelliğini taşıyan Samsun-Sivas demiryolu hattı modernizasyon çalışmaları için 220 milyon avroluk AB hibesi verildi. Bunun yanında 39 milyon avro yerli kaynaklarca bütçe ayrıldı.

Alıntıdır

smtcglr

3 gün önce - Sal 12 Arl 2017, 14:48

Samsun - Ankara arası YHT den hiç bahsetmemiş.

Misafir aaa

3 gün önce - Sal 12 Arl 2017, 14:54

Yahu kardesim, cumhurbaşkanı sivastayken samsun ankara hattından niye bahsetsin. )) sivasi samsun limanına bağlayan hattan ve onun modernizasyonundan bahsedecek tabi.

smtcglr

3 gün önce - Sal 12 Arl 2017, 17:04

Büyük icraat olduğu için bahsetmesini bekledim işin açıkcası

Ahmed Bayezid
3 saat önce - 15:15 (bugün)

(+)

sayfa 12
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 101112
ANA SAYFA -> ULAŞIM