Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4

Bursa nın en büyük sorunu hangisi sizce ?
çarpık kentleşme 42.0%  42.0%  [47]
ulaşım problemleri 31.2%  31.2%  [35]
sağlık yatırımları 1.8%  1.8%  [2]
yargı birimlerinin eksikliği 0.0%  0.0%  [0]
plansız büyüme 15.2%  15.2%  [17]
sosyal alan eksikliği 6.2%  6.2%  [7]
güvenlik 3.6%  3.6%  [4]
Toplam Oy : 112

Misafir 1a8

10 ay önce - Pts 04 Arl 2017, 01:01

Bursa'nın en önemli sorunu trafik sorunu kardeşim. Trafik çileye dönüşüyor, 15 dakikada ulaşabileceğiniz yere 45 dakikada zor gidiyorsunuz. Bu sorun çözülmeli.

Minaseoul
10 ay önce - Çrş 06 Arl 2017, 14:43

Umut Aydın ben yüzüncüyıldaki imarı beğeniyorum. Üst tarafta villalar ve alt yerlerde apartmanlar,siteler var. Ve bisiklet yolları ve caddeler çok hoşuma gitti. Yüzüncüyılda metrosunda çalan müzik hele.Ben nilüferin bu konuda daha iyi olduğunu düşünüyorum. İmar planları daha iyi kullanılıyor. Benim yeni taşındığım mahallede bütün apartmanlar aynı sırada bitişik ve aynı yükseklikteler. Sokak böyle gidiyor. Ve üstelik apartmanlar biraz birbirlerine benziyor.(Balkon ve pencere bakımından)Eski oturduğum mahalle Osmangazi'de bir 7 katlı apartman birkaç 2-3 katlı evler. Tek katlı bunun yanı sıra 5 katlı evler vardı. Her telden çalıyor gibi.Farklı farklı katlı evler ve birbirine hiç benzemeyen yapılar. Derli toplu düzensiz bir yerdi.

sdtbrs
5 ay önce - Cum 04 May 2018, 13:49

En büyük sorun ;
Bursa milletvekillerinin ve hükümetin en çok bu şehirden ekmek yediği halde en az desteği bu şehre vermesidir.

veysel2046
5 ay önce - Cum 04 May 2018, 14:00

bursa'nın o kadar çok sorunu var ki .

Misafir 85d

5 ay önce - Cum 04 May 2018, 23:12

bursanın en büyük sorunu adana

wow16
5 ay önce - Cmt 05 May 2018, 11:43

TRAFIK ve plansız büyüme
Çarpık kentleşme aslında plansız büyümenin sebebidir. Sehir de planlama ve ileriye dönük dusunebölecek yönetim olmadığı için çarpık kentleşme oluyor.
Ayrica maalesef Hükümetiniz Bursamiza hak ettiği değeri ve desteği vermiyor.

En son wow16 tarafından Cmt 05 May 2018, 11:49 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Misafir 13e

5 ay önce - Cmt 05 May 2018, 11:47

Yoğun göç. Özellikle mersin tarafından gelen göç.

Cüneyt5316

5 ay önce - Cmt 05 May 2018, 11:48

Bursa’da en büyük sorunu yönetim... Gerek Osmangazi ilçesinde gerekse büyükşehirde... Bir şehirde yönetim sağlam olmalı, yönetim hizmet adına gelmeli ticaret yapmaya değil... Halkı düşünmeli cebini değil...

seco152
5 ay önce - Cmt 05 May 2018, 22:29

Gene Bursa halkı tabi ne olacak başka. Bu iktidardan en çok zarar gören şehirlerin başında gelmesine rağmen hala malum kişilerin oy alması sosyolojik bir vaka. Yıllardır hem yerel bütçelerde hem kamu yatırımlarında ve personelinde hak ettiğinin çok gerisinde kaldı Bursa. Üstelik cumhuriyet tarihi boyunca dış ticaret fazlası veren bir şehrin gördüğü muamele bu. Türkiyenin en büyük sorunu olan üretememe sorununu aşmış bir şehrin hak ettiği cezalandırılmak oluyor. Devlet de şehirde özel sektör güçlü diye gerekli düzenlemeleri de yapmayıp kaynakları diğer bölgelere harcıyor. Ortaya çıkan sonuçta Bursa ulaşım ve şehirleşmede belki bir asır düzeltilemeyecek sorunlarla ortada kalıyor. Bir çarpık mahalle mecburen en az elli sene yerinde öylece kalacak. Sonra gelsin ulaşım sorunu gelsin altyapı sorunu bir de Bursa'nın küçücük kamu bütçeleriyle bu işleri çöz çözebilirsen. Mesajımı yayınlamayacaksınız muhtemelen ama bari bir sebep de söyleyin iptal ederken, sadece siyasileri översek yayınlanıyor mesajlar galiba.

Misafir 681

5 ay önce - Pzr 06 May 2018, 11:51

Bursa’nın en büyük sorunu 15 senedir şehri yöneten akp yöneticilerdir. Stadyum, doğanbey, burulaş uçakları, Yalova yolu tramvayı, kentsel dönüşüm rantı, istifa ettirilen belediye başkanı, rüşvet ve rant paylaşımı sonucu öldürülen eski belediye başkanı, trafik sorunu, acemler kavşağı, burfaş tesisleri, İpekböceği, hızlı tren (2016da başlayacaktı seferler), bitmeyen İzmir otoyolu, sanayiyi Karacabey’e alma (bitmek bilmeyen tosab), pis yollar, çıkmaza saplanmış çöp yakma tesisi,...... (umarım yayınlar moderatör, iyi pazarlar)

sayfa 4
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet