Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 6
Erdal Düven

11 ay önce - Pts 06 Ksm 2017, 21:09
Büyükşehir TRANSİST 2017'de


Alıntı:
(+)

(+)


Toplu Taşımada Hizmet Alımı ve İşletme Modeli konulu seminerde BTT A.Ş. Genel Müdürü Serdar ÇİÇEKLER Balıkesir'de uygulanan modeli anlatır iken en başarılı sistemler arasında nitelendirilen Balıkesir Toplu Taşıma Sistemi içinde tüm işletmecilerin BTT AŞ çatısı altında, elektronik ücret toplama sistemi içinde, süreli bir anlaşma ile alıştıklarını belirtti. Sunumunda BTT A.Ş. uygulamalarından örnekler veren Çiçekler, diğer tüm yeni büyükşehirlerin aksine esnaf dostu ve memnuniyet endeksli yaklaşımları anlatır iken sistemin kurucularına ve öncülerine de teşekkür etti.
Sunumların ardından gerçekleştirilen tartışma bölümünde oturum Başkanı Gaziantep Ulaşım Daire Başkanı Hasan Kömürcü, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Taylan Engin' e söz vererek toplu taşıma hizmeti sözleşme ve ihalelerinin yapısı ile Balıkesir'de diğer illere nazaran yaşanan büyük başarının sırlarını sorarak bu konuda akademik ve mevzuat yönünden açıklık getirmesini istedi.
Engin, yaptığı konuşmada; "Balıkesir'de esnaf ve yolcu memnuniyetini belirli bir düzlemde kesiştirdiklerini ancak sisteme giren özel taşımacıların ağır vergi yükü, pahalı akaryakıt kullanımı ve 65 yaş üstü uygulamasına verilen zayıf destek sebebi ile her geçen gün zarar gördüğünü" belirtti.
Yine konuşmasında M plaka ve D4 sahibi özel işletmecilerin, diğer Büyükşehirlerin aksine sistemin birer paydaşı olduğunu belirten Engin, "Bizler kamu adına mevcut kanun ve yönetmelikleri uygular iken diğer taraftan yüksek maliyet ve uygulamamız istenen elektronik ücret sistemi ile yolculuk rakamlarını kayıt altına almakla esnaf zor durumda kalmakta, bu durum yolcu memnuniyetinin ve hizmet kalitesinin düşmesine neden olmaktadır. Bu noktada merkezi yönetimden bugüne kadar sisteme katılmış olan özel işletmeciler için KDV ve gelir vergisi indirimi konusunda adım beklemekteyiz" dedi.

Kaynak ;

http://balikesir.bel.tr/haberler/buyuksehir-transist-2017de


Berktuğ
site denetçisi

10 ay önce - Çrş 06 Arl 2017, 14:38

Alıntı:
DUYURU:
04.12.2017-08.12.2017 TARİHLERİ ARASINDA RESİMDE BELİRTİLEN İLÇELERDE AKILLI BALKART KİŞİSELLEŞTİRME VE VİZELEME İŞLEMİ YAPILACAKTIR. VATANDAŞLARIMIZA DUYURULUR. [*]
Berktuğ
site denetçisi

9 ay önce - Sal 09 Oca 2018, 09:29

KAFAOĞLU ŞOFÖRLERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ
Alıntı:
BTT’de sisteme kayıtlı yaklaşık 700 araç sahibine Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’ndan indirim müjdesi.BTT’ye kayıtlı yaklaşık 700 araç sahibinin sistem üzerinden Belediye tarafından tahsil edilen %7’lik komisyon yüzde 5’e indirildi. Bu da ortalama yıllık araç başına 3.000 TL’lik ek gelir anlamına geliyor.

ŞOFÖR ESNAFIMIZA İNDİRİM MÜJDESİ
Kısa adı BTT olan Balıkesir Toplu Taşıma A.Ş. ile Büyükşehir Belediyesi’nin sistemine kayıtlı olan toplu taşıma araçlarından alınan %7’lik kesinti yeni yılda yüzde 5’e düşürülerek araç sahiplerine ek gelir sağlanacak. %30’a denk gelen bu indirim ile birlikte sisteme kayıtlı olan araç sahipleri yıllık ek 3.000 TL gelir elde edecekler. Sisteme kayıtlı olmanın avantajlarını sonuna kadar kullanarak terminal ücreti ödemeyen, güzergâh için belge harçlarında her yıl %75 indirim uygulanan, devir işlemi ücretlerinde %75 indirime gidilen istediklerinde tek taraflı olarak sözleşme fesih etme hakkını ellinde bulunduran araç sahiplerine yapılan bu indirimle gelen talep de kısa sürede yerine getirilmiş oldu.

Kaynak: http://www.balikesirposta.com.tr/haberler/5178/KA ...DuRDu.html

Özellikle yukarıdaki araçların bir an önce değiştirilmesi lazım, ama niyet bile yok işte.Berktuğ
site denetçisi

2 ay önce - Pts 13 Ağu 2018, 23:25

Alıntı:
Bayram Boyunca Ücretsiz Ulaşım [*]savage74
1 ay önce - Pzr 26 Ağu 2018, 00:07

Otobüs numaralarından değişiklik var mı KB11, KB12 gördüm yoksa bayrama özel bir şey miydi

Berktuğ
site denetçisi

1 ay önce - Pzr 26 Ağu 2018, 11:10

Açılımı Kurban Bayramı 11.
Yaklaşık 9 ay önce paylaşmış olduğum aşağıdaki hat numaraları değişikliği oldukça iyidi ancak nedense uygulanmadı.


(+)
Çağrı1045
1 ay önce - Pzr 26 Ağu 2018, 15:53

Hat numaraları değişikliği bence iyi değil

Berktuğ
site denetçisi

1 ay önce - Pzr 26 Ağu 2018, 16:23

Çağrı şöyle iyi eski numaralar o zamanki duruma göre verildi, yeni numaralar ise tüm büyükşehiri kapsayacak biçimdeler idi. Ama dediğim gibi uygulamadan vazgeçildi.

Çağrı1045
1 ay önce - Pzr 26 Ağu 2018, 18:35

İnsanların alışma süreci zor

Deniz EFE

1 ay önce - Cum 31 Ağu 2018, 19:02

Balkart dolum noktaları hala çok yetersiz üstüne birde online yükleme de iptal olmuş gece yarısı sokakta kalabilirsinizsayfa 6
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara