Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Elazığ - Harput
« önceki   123 ... 131132133

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 133
Misafir 66e

6 gün önce - Çrş 06 Arl 2017, 02:52

Neyini engelliyorlar ki? Elazığ da Süryani , Ortodoks, Alevi gibi cemaatler ve mabedleri de faal olarak zaten mevcut. Kimse kimsenin yaşamına müdahale etmiyor. İstanbuldan farkımız Yok bu konuda çok şükür.
Elazığ da her sene Ramazan kurban bayramı da olur,Paskalya yortusu da olur, üzüm bayramı da kutlanır, Kerbela'da ve 12 imam da anılır.. Aleviler Cem evinde yıkanır kendi usulleriyle gömülür.
Kim kimi ayırmaya çalışıyor.Ermenilerden sonra dişer azınlıklara da el uzatılamaz Bu ne ayrımcılık şimdi?


Misafir 00c

5 gün önce - Çrş 06 Arl 2017, 07:37

Ne İstanbul’u ne medeniyeti kardeşim keşke öyle olsaydı. İkisi müslüman biri diğeri gibi düşünmüyor diye anlaşamıyor hemen tartışıp birbirlerini kırıyor kaldı ki başka dindeki biri hele Elazığ gibi şehirlerde hoşgörü ile karşılanmıyor. Farklı mezhepte olsa bile tahammül sınırları hemen aşağıya iniyor. Türkiye eski Türkiye değil kardeşlerim, artık ne o kadar hoşgörülüyüz ne de anlayışlıyız. Asabiyiz, empati kuramıyoruz, birbirimizden korkar olduk, kültürümüzden uzaklaşıyoruz, hoşgörü, saygı sevgi eskisi kadar yok... kısacası iyi insan yetiştiremiyoruz ben merkezci her istediği hemen olsun isteyen sabırsız kadir kıymet bilmeyen değerlerini tanımayan insan tipi çoğaldığı için böyle oluyor.sayfa 133
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 131132133
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler