Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara Skyline
« önceki   123 ... 505152

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 52
gediz_1994
2 ay önce - Sal 05 Arl 2017, 15:32

Şaka gibi. Yükseklikte 100 metreyi zor gecen binalar icin tıraslanma falan. Bütün dünyada yüksek binalar ilgi cekicidir. Şehirleri metropol görüntüsüne sokar. Binaları tıraşlama gibi bir durum olmaz. Ama anlasılan o ki yüksek bina yaptırtmayacaklar.

Bana göre cumhurbaskanı olan bir kişinin görevi binalarla ugrasmak olmamalıdır. Ekonominin gelişmesini amaclamak olmalıdır, Dıs ülkelerle ticareti artırmak, onlarla iyi ilişkiler kurmak olmalıdır. Yüksek binalar hakkında kararı büyüksehir belediye baskanları vermelidir. Bunu da o bölgede yasayan halkla toplantılar yaparak vermelidir. Yüksek binalara engel olmak zaten İstanbul karsısında kendisini tam olarak kanıtlayamamıs bir sehrin önünü kapatmaktır bana göre.

Misafir cd0

2 ay önce - Sal 05 Arl 2017, 15:36

Yüksek bina ile gelişmişlik arasında bir ilgi yok. Yuksek bina topragın sermaye ile ikamesi demektir. Ankara toprak zenginidir. İstanbul gibi doğal sınırları yoktur. Dolayısıyla Dubai gibi kimliksiz şekilde şehirleşmesine de lüzum yok.

gediz_1994
2 ay önce - Sal 05 Arl 2017, 15:44

Alıntı:
Yüksek bina ile gelişmişlik arasında bir ilgi yok. Yuksek bina topragın sermaye ile ikamesi demektir. Ankara toprak zenginidir. İstanbul gibi doğal sınırları yoktur. Dolayısıyla Dubai gibi kimliksiz şekilde şehirleşmesine de lüzum yok.

Kimsenin Ankaradan dubai olmasını bekledigini sanmıyorum. Ankara Cumhuriyet kentidir. Bu kimlige sahip cıkması yeterlidir. Ankara zaten son yıllarda kimligini kaybetti. Cumhuriyetin kuruldugu yıllardan 90 lı yıllara kadar olan Ankara ile şuanki Ankara bir mi ? Cumhuriyet dönemine ait bir cok tarihi bina yıkıldı yok edildi. Olur olmadık yerlere yüksek binalar dikilip karman - çorman bir sehir insa edildi. Bir imar planı yapılıp şuanki mevcut sögütözü - çukurambar bölgesine sınırsız yükseklik verilmesi en mantıklısıdır. Bu şekilde Ankaranın bir iş merkezi- finans merkezi haline dönüstürülmesi saglanabilir.

Misafir cd0

2 ay önce - Sal 05 Arl 2017, 23:51

Cumhuriyet kentidir doğru. Ben de Cumhuriyet doneminin klasik mimarisini savunuyorum zaten. Turkler olarak ne yazık ki estetikten yoksun bir milletiz. Bazı elitlerimiz sayesinde gerek Osmanlı gerek Cumhuriyet doneminden kalma mimari değeri olan binalarımız var.

Tuncay Meral
2 ay önce - Pts 18 Arl 2017, 05:14

Alıntı:
Erdoğan’ın imar talimatından sonra Mustafa Tuna ne yapıyor

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde MYK toplantısında söylediği “Her yerde çok katlı binalar. Bunlara bir daha müsaade etmeyeceğim, takipçisi olacağım. Bundan sonra izin verilecek binalar 5 artı bir olacak. Yeni göreve gelen belediye başkanlarını da uyardım. Mustafa’yla (Tuna) konuştum, göreceksiniz neler yapacak? Bu tür binalarla ilgili gereği yapacak” sözleri dikkat çekiciydi.
Erdoğan’ın sözlerinin ardından neredeyse 15 gün geçti. Erdoğan’ın talimatının ardından Tuna ‘gereğini yapıyor mu?’ diye şöyle bir baktım.

Melih Gökçek’in istifasının ardından imar komisyonunda bir değişiklik olmadı. Ancak mevcut ve geçmişten gelen imar artışlarının tamamı reddediliyor. Yeni imar artışı taleplerinin de yüzde 90’ı reddedilirken, artışlarda sadece belediye ve kamu kurumlarının talepleri dikkate alınıyor.
Tuna’nın imar komisyonunda, “Bundan sonra geçmişte verilmiş hak dahi olsa mahkemenin bozduğu tüm işlerde mahkeme kararına uyacağız. Hatta ruhsat alıp belli bir inşaat seviyesine gelse bile mahkeme kararı önceliğimiz. Bu şehrin katili olamayız” ifadelerini kullandığı kulağıma gelenler arasında.

ARTIŞ OLMASA DA 16 KATA İZİN VAR

Şu an için en büyük merak konusu halen uygulanan yoğunluk artışı olmaksızın 16 kata izin verilmesi. Burada her ne kadar bir rant artışı olmasa da yükseklik 5 katın üstüne çıkmış oluyor. Bakalım bu uygulamayla ilgili de bir değişiklik olacak mı?

Kaynak: http://m.hurriyet.com.tr/yazarlar/deniz-gurel/erd ...r-40677378

ankara için çok üzücü bir haber
ATO 70 Katlı bina yapmak istiyordu, artık sadece 16 katlı cüce binalar yapılabileceğinden dolayı yatay mimari seçeceklermiş..
Çukurambar'daki son derece değerli arsalar heba edilecek cücenince cücesi binalara bu içimi yakıyor gerçekten'de

Misafir 9f6

2 ay önce - Pts 18 Arl 2017, 08:55

Bence iyi oldu, neden bu kadar beklendi o da ayrı bir sorun.
Her bir bina için bina metrekaresi park yapılması da gündeme alınmalıydı.

Maden bir değişiklik var, bir anlamı olmalı değil mi?

emre karaca

1 ay önce - Pts 01 Oca 2018, 01:25
Alıntıdır

(+)

[/img]

abuzer kablu
1 hafta önce - Cum 16 Şub 2018, 13:11

[/img]

erol şahin
1 hafta önce - Cum 16 Şub 2018, 14:19

(+)

mucit kenan
1 hafta önce - Cum 16 Şub 2018, 14:44
GÖKDELEN

Her şehirde gökdelen olacak diye bişey yok zaten bizde ki gökdelenler Avrupa Amerika'da ki gibi bir arada değil o yüzden hoş durmuyor her yerden bitane gökdelen çıkmış o yüzden bırakın yapmasınlar bari çirkin görüntü olmasın

sayfa 52
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 505152
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet