Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara Skyline
« önceki   123 ... 505152

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 52
gediz_1994
1 hafta önce - Sal 05 Arl 2017, 15:32

Şaka gibi. Yükseklikte 100 metreyi zor gecen binalar icin tıraslanma falan. Bütün dünyada yüksek binalar ilgi cekicidir. Şehirleri metropol görüntüsüne sokar. Binaları tıraşlama gibi bir durum olmaz. Ama anlasılan o ki yüksek bina yaptırtmayacaklar.

Bana göre cumhurbaskanı olan bir kişinin görevi binalarla ugrasmak olmamalıdır. Ekonominin gelişmesini amaclamak olmalıdır, Dıs ülkelerle ticareti artırmak, onlarla iyi ilişkiler kurmak olmalıdır. Yüksek binalar hakkında kararı büyüksehir belediye baskanları vermelidir. Bunu da o bölgede yasayan halkla toplantılar yaparak vermelidir. Yüksek binalara engel olmak zaten İstanbul karsısında kendisini tam olarak kanıtlayamamıs bir sehrin önünü kapatmaktır bana göre.

Misafir cd0

1 hafta önce - Sal 05 Arl 2017, 15:36

Yüksek bina ile gelişmişlik arasında bir ilgi yok. Yuksek bina topragın sermaye ile ikamesi demektir. Ankara toprak zenginidir. İstanbul gibi doğal sınırları yoktur. Dolayısıyla Dubai gibi kimliksiz şekilde şehirleşmesine de lüzum yok.

gediz_1994
1 hafta önce - Sal 05 Arl 2017, 15:44

Alıntı:
Yüksek bina ile gelişmişlik arasında bir ilgi yok. Yuksek bina topragın sermaye ile ikamesi demektir. Ankara toprak zenginidir. İstanbul gibi doğal sınırları yoktur. Dolayısıyla Dubai gibi kimliksiz şekilde şehirleşmesine de lüzum yok.

Kimsenin Ankaradan dubai olmasını bekledigini sanmıyorum. Ankara Cumhuriyet kentidir. Bu kimlige sahip cıkması yeterlidir. Ankara zaten son yıllarda kimligini kaybetti. Cumhuriyetin kuruldugu yıllardan 90 lı yıllara kadar olan Ankara ile şuanki Ankara bir mi ? Cumhuriyet dönemine ait bir cok tarihi bina yıkıldı yok edildi. Olur olmadık yerlere yüksek binalar dikilip karman - çorman bir sehir insa edildi. Bir imar planı yapılıp şuanki mevcut sögütözü - çukurambar bölgesine sınırsız yükseklik verilmesi en mantıklısıdır. Bu şekilde Ankaranın bir iş merkezi- finans merkezi haline dönüstürülmesi saglanabilir.

Misafir cd0

6 gün önce - Sal 05 Arl 2017, 23:51

Cumhuriyet kentidir doğru. Ben de Cumhuriyet doneminin klasik mimarisini savunuyorum zaten. Turkler olarak ne yazık ki estetikten yoksun bir milletiz. Bazı elitlerimiz sayesinde gerek Osmanlı gerek Cumhuriyet doneminden kalma mimari değeri olan binalarımız var.

sayfa 52
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 505152
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet