Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İşadamı Rıza Sarraf ABD'de tutuklandı [SİYASET]
« önceki   123 ... 899091 ... 939495   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 90
yusuf lutfi

10 ay önce - Sal 05 Arl 2017, 16:44

Alıntı:
istatiklere göre chp'nin oy potansiyeline, cahil kesim pek girmiyor.''cahil'' dediğin kesimin oy attığı parti malumunuz


Alıntı:
Acaba sıradaki " kandırıldık " kahramanı kim.


Alıntı:
MİT'in Rıza Sarraf ilgili 18 Nisan 2013'te hazırlayıp, Erdoğan'a sunduğu raporda bugün içinde bulunduğumuz duruma düşebileceğimiz açıkça belirtilmiş.


1-MİT her gün yüzlerce rapor sunar bağlı olduğu makama. Ve bu raporlar doğrultusunda, konjonktür neyi gerektiriyorsa karar alınıp uygulanır. Bunun sonucu olumluda sonuçlanabilir olumsuzda.. Eğer bu olay olumlu olarak sonuçlansaydı, hiç birimizin haberi olmayacaktı. Çünkü muhalefet bunu asla konu etmeyecekti.
2-Devletin en hassas kurumu MİT’e ait evrakların böyle havalarda uçuşmasını da sorgulamanızı rica ederim. Neredeyse MİT raporları külah yapılıp içinde çekirdek satılacak.
3-Şunu lütfen özümseyin, Tayyip Erdoğan, kendisine oy verenlerin büyük çoğunluğu için vazgeçilmez değildir. Kimse Sayın Erdoğan’ın kölesi değildir. Ona gösterilen bu teveccüh, onun Türkiye için en yararlı kişi olduğuna dair inançtır.
Terazinin bir kefesine Tayyip Erdoğan’ı diğer kefesine kalan tüm bakiyeyi koyduğunuzda, açık farkla ağır gelen taraf çok bariz olduğu için sürüyor 15 yıldır bu iktidar.
4-Son olarak yazımı, Sayın Erdoğan’ın bugünkü konuşmasından bir cümlesi ile bitireyim;
“SİZ HALA FET֒NÜN DARBE GİRİŞİMİNİ ANLAMADINIZMI ANLAMAYACAKMISINIZ?”


MeteHan!
10 ay önce - Sal 05 Arl 2017, 22:16

Dekontlar çöktü
Bu davada çöktü

süleymanKS
10 ay önce - Sal 05 Arl 2017, 22:22

Şu saatten sonra Sarraf'ın ağzından çıkan her söz şüpheli ve şaibelidir. Bu kendisi tarafından tescil edilmiştir. Belli ki adamı hapse atıp, serbest bırakma karşılığında Türkiye aleyhinde yalan ifade vermeye zorlamışlar. Malum ilan oldu. Ağız sulandıranların hevesleri kursaklarında kaldı..

Kısacası; Adam yalancı çıktı beyler, dağılın.suphibayram

10 ay önce - Sal 05 Arl 2017, 23:05

Daha önce gürsel tekinden duyduğumuz tehdidin bir benzerini Kemal Kılıçtaroğlu yapmıştır .Artık bundan sonra millet CHP iş başına gelirse başına ne geleceğini adı gibi bilmelidir.

Tam da bu noktada sağ sol çatışmalarının ,alevi sünni çatışmasının eşiğine getirilmiş Türkiye'nin, PKK nın eylem hedefinin, YPG nin neden bu kadar silahlandırıldığının,ABD deki davanın amacının ne olduğu nu adımız gibi bilmemiz gerektiğini düşünüyorum.

Bu rıza sarraf denen adamın süzme bir ajan olduğu belliyken ismi etrafındaki tartışmalarımız bizi "önümüzü" görmekten alıkoyuyor .

Önümüzde demokrasi seçimi ya da üzerimize oynanan oyunlara mağlup olma "seçimi" var.

Dertleri bu seçimde Türkiye'yi bir daha ayağa kalkmamak üzere yıkmak var.

Bizim derdimiz de Türkiye' yi gelecek nesillerimize hür bir ülke olarak bırakmak


MeteHan!
10 ay önce - Sal 05 Arl 2017, 23:51

Nedim Şener'in twitterda Fetöcülere ağızlarının payını vermesi de ayrı bir keyif...

Mert Karakoyun

10 ay önce - Çrş 06 Arl 2017, 12:06

Nedim Şener reyizi Mhp ya da AK Partiden vekil yapmak lazım.

Medyadan sorumlu bir görev de verilir Nedim reyizebahadır 0302

10 ay önce - Prş 07 Arl 2017, 08:55

Zarrab davası üzerinden yaşananlar, Türkiye’nin Soğuk Savaş sonrasına ilişkin stratejik konumu ve hedefleriyle iç içe geçmiş durumda. Sorgulanmaya çalışılan esasen Türkiye’nin geleceği. Bu konuda derin ABD’nin Türkiye’yi arzuladıkları çizgide tutabilme çabası dikkat çekiyor. Davaya konu edilenler rüşvet sorgulaması görüntüsü altında siyasi ve stratejik hesaplaşmayı içeriyor. Davayla hukuki neticeler elde etme hedefinden ziyade siyasi ve stratejik nitelikli Türkiye’ye yönelik köklü bir dönüşüm arzulanıyor.

Bu dönüşüm çabasının en can alıcı hedefi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan kurtulmak. Derin ABD’nin Türkiye düşmanı tüm elemanları, piyonları bu iş için adeta seferber olmuş durumdalar. Tüm bu hamleleri ABD Başkanı Trump’a rağmen yapmaktalar. Hiç kuşkusuz FET֒ nün başta elebaşı olmak üzere tüm elemanları tüm şer ilişkileriyle bu davaya büyük bel bağlamış durumdalar. Küresel efendilerinin talimatıyla Türkiye’yi teslim alma hedefinde bir türlü başarılı olamamanın sonucunda son bir gayretle bu defa hedeflerine ulaşmanın çabasındalar.

Küresel sömürü baronları ve maşası FETÖ, şayet 15 Temmuz’ da başarı olsalardı bu dava açılmayacaktı. Aynı şekilde 17/25 Aralık hamlesiyle hükümeti devirebilselerdi yine bu dava açılmayacaktı. Bu noktada ABD İstanbul Konsolosluğu’nda görevli FETÖ soruşturması kapsamında tutuklu olan Metin Topuz’un, 17/25 Aralık öncesi FET֒cü polis şefleriyle ABD ziyaretlerinin belirlenmesi, her şeyi çok daha net açığa çıkarmıştır.

Nitekim bu davanın tüm malzemesi, İstanbul’dan gitmiştir. Türkiye ile ABD arasında adli yardımlaşma anlaşması olmasına rağmen, ABD Adalet Bakanlığı Türkiye’den hiçbir bilgi, belge istememiştir. Davada yasadışı yollarla elde edilmiş ses kayıtları başta olmak üzere, FETÖ ajandasından dökülen tüm malzemeler kullanılmaktadır. Sadece bu durum bile davada FET֒nün şer izini, kirli elini ortaya koymaktadır.

Gerek 17/25 Aralık hükümeti devirme çabasında gerekse 15 Temmuz darbe girişiminde derin ABD’nin Türkiye elemanlarının rolleri giderek daha fazla anlaşılmış, bir bir konumları ve çabaları belirginleşerek yargıya taşınmıştır. Graham Fuller, Henri Barkey başta olmak üzere birçok gizli servis elemanının maskeleri düşmüştür. Bugün ABD’nin derin devletinin Türkiye düşmanı kadroları, maskeli elemanlarının deşifre olmasıyla artık doğrudan kendileri harekete geçmiştir. Bu davanın hedefi Cumhurbaşkanı Erdoğan’dır. Sebebi konusunda bugüne kadar çok şey yazdık ve söyledik. Bir kez daha özet niteliğinde ABD’nin eski Ankara Büyükelçisi James Jeffrey’nin bir gazeteye verdiği röportajdaki sözleri hatırlanmalıdır; “Suudlar, Mısırlılar her koşulda bize yaltaklanıyor. Erdoğan ise bizimle çatışıyor, çelişkilerimizi yüzümüze vuruyor, dostumuz olmaya çalışmıyor. Bu yüzden Erdoğan Washington’da ve Avrupa’da sevilmiyor. Bize yaltaklansanız böyle olmayacak.” Bu sözler her şeyi özetliyor. İstedikleri; eskiden olduğu gibi koşulsuz, sorgusuz kendi çıkarlarınıza ters olsa bile itaat edilmesi. Dostluktan anladıkları tam bir teslimiyet.

Yıllardır Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan düşmanlığıyla yanıp tutuşan ve her seferinde “Recep Tayyip Erdoğan artık yolun sonuna geldi” tweetleri atan, Pentagon’un psikolojik savaş elemanı Michael Rubin, Zarrab davasından beklentisini son tweetiyle ortaya koymuş;“Zarrab ve MİT TIR’ları gibi olaylar uluslararası mahkemede yargılanacaktır. Ancak suçlamaların muhatabı, Türk devleti değil RTE rejimi olacaktır. Çünkü devlet görevlileri bu hukuksuz olaylara müdahale etmiş ancak Erdoğan rejimi tarafından bu görevlilerin hepsi hapse atılmıştır.”

Bu sözler Türkiye düşmanlığında şer ittifakının tüm boyutlarını ortaya koymaktadır…

Başaramayacaksınız…


Maldeyna

10 ay önce - Prş 07 Arl 2017, 23:24


(+)


Ya ben inanmıyorum bu tecavüz işine falan.abd zarrabın son telefon kaydından sonra (daha başka kayıtlarda olabilir) bu mahkeme tiyatrosunu uzun vadede magazinleştirerek soğutmayı planlıyor bence.Dünyayı uyutmakta ustalar zaten.


meh Mehmed
10 ay önce - Cum 08 Arl 2017, 00:42

Maldenya demiş ki:
Ya ben inanmıyorum bu tecavüz işine falan.abd zarrabın son telefon kaydından sonra (daha başka kayıtlarda olabilir) bu mahkeme tiyatrosunu uzun vadede magazinleştirerek soğutmayı planlıyor bence.Dünyayı uyutmakta ustalar zaten.


Ilginc fikir, davada galiba bir dönüm noktasi yaşaniyor, Attila Hakan'nin Avukatları capraz sorguya başladiktan sonra.
Bugünkü haberlere göre davanin seyri terse dönüyormuş.
Halkbank 2014'te abd'yi uyarmiş, zarrab'ın kara listeye alinmasi icin.

http://m.hurriyet.com.tr/davanin-seyrini-degistir ...i-40671277


Serkan Guzel
10 ay önce - Cum 08 Arl 2017, 00:48

Ben inanıyorum, sarraf itinin tecavüzcü olduğuna...

Sarraf hakkında, Türkiye'de geçmişte magazin gazetelerinde de, cinsel tacizde bulunduğu yönünde haberler yayınlamıştı. Balık hafızalı olduğumuz için, çabuk unutuyoruz. Sosyal medyada dedikodusu dönmeye başlamış. Yakında seceresini dökerler ortaya...sayfa 90
« önceki   123 ... 899091 ... 939495   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET