Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Antalya'nın Dolmuşları ve Özel Halk Otobüsleri
« önceki   123 ... 252627

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 27
yalçın1881
7 ay önce - Sal 16 May 2017, 09:30

CanYarkin

7 ay önce - Sal 16 May 2017, 11:00

cntooturk
7 ay önce - Sal 16 May 2017, 11:53

yalçın1881
7 ay önce - Sal 16 May 2017, 13:16

Alıntı:
Toplu tasima kurallari boyle. Bursadada ayni seyi yapiyoruz. Bebek arabalarini katlamak sartila otobuse aliyoruz

Peki merak ettiğim için soruyorum...Bu yasağın veya uygulamanın dayandığı gerekçe nedir?

cntooturk
7 ay önce - Sal 16 May 2017, 13:25

yalçın1881
7 ay önce - Sal 16 May 2017, 13:46

Alıntı:
Gerekce su
1- fazla yer kapliyor. Planlara gore araclarda sadece engelli arac yeri var . bebek araba yeri yok . zabita ceza yazabilir
2- cogu anne baba cocugunu arabaya koyup kendileri oturuyor. Etkili fren sistemiyle araba devriliyor. T.t.k na gore bebek arabasi sadece katlanarak alinmalidir

Yaptığınız açıklamada kanunen yasak olduğunu belirtmeniz bence gayet doyurucu bir açıklama....Size teşekkür ederim. Ben toplu taşıma kullanmadığım için böyle bir uygulamadan haberim yoktu.

Neyse ki şoförü almadığı için değil, katlanan araba ve kucakta bebekle otobüse binmeye çalışan annemin daha henüz araca binmemişken ve şoförün dikiz aynasını kontrol etmeye tenezzül etmeksizin hareket ederek annem ve bebeğimin hayatını tehlikeye attığı için şikayet etmiştim...

Allahtan şoförü kanunu uyguladığı için değil, insanlıktan nasibini almadığı için şikayet ettim de şu açıklamanızdan sonra pişmanlık duymadım.

cntooturk
7 ay önce - Sal 16 May 2017, 13:49

yalçın1881
7 ay önce - Sal 16 May 2017, 14:41

Alıntı:
Bizim camiamizdada var boyle soforler. Sizde ricamiz bir sofor oyle yapti diye tum ozel halk otobuslerine baglamayin. Bursada cok sikinti yasiyoruz Antalyada olmasin bari

Elbette kişilerin yaptığı hataları tüm camiaya maletmek doğru değil...Ancak Antalya'daki toplu taşıma esnafının hizmet alanlar gözündeki imajı eminim hal-i hazırda Bursa'dakinden kötüdür. Mesela bu söz konusu yasağın uygulanması üzerine ben şoförlere "helal olsun" demek isterdim...Kanunu harfiyen uygulamak cidden yapılması gereken, doğru davranıştır. Ancak söz konusu kanunun bu kadar titizlikle uygulanmasının sebebi çok eminim ki buradaki şoförlerin kanuna olan bağlılıkları değil, bebek arabası kapalı olunca daha çok yolcu alabilecek ve daha fazla para kazanacak olmalarıdır.

Aynı şekilde kanunda her durakta durulması, durak harici yolcu alımı yapılamamasını salık vermektedir. Ancak şikayet ettiğim şoför ve onun zihniyetindeki yüzlercesi bu kuralları aynı titizlikle uygulamamaktadırlar.

Bu yazdıklarım şahsi tecrübelerime dayanmaktadır. Ben toplu taşımadaki haksızlıklara ve hukuksuzluklara dayanamadığım için bana çok daha pahalıya malolmasına rağmen evimin önündeki duraktan otobüse binerek tam iş yerimin önündeki durakta inebiliyor olmama rağmen özel aracımla seyahat ediyorum.

Misafir 9a8

1 hafta önce - Sal 05 Arl 2017, 20:47

sayfa 27
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 252627
ANA SAYFA -> ULAŞIM