Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Manisa - Çeşnigir Camii
« önceki   1234

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 4
ibrahim eraybat

4 yıl önce - Cum 18 Tem 2014, 13:05(+)
(+)
ibrahim eraybat

3 yıl önce - Prş 04 Arl 2014, 19:37


(+)


tarzanlar
10 ay önce - Sal 05 Arl 2017, 19:39

6 asırlık caminin ihtişamı ortaya çıktı


‘Tarihe Saygı’ projesiyle il genelinde birçok eseri kente kazandıran Manisa Büyükşehir Belediyesi, Çeşnigir Camii etrafında da 12 parselin kamulaştırmasını tamamlayarak 6 asırlık caminin ihtişamını gözler önüne serdi.

HABER MERKEZİ

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Şehzadeler ilçesi Çarşı Mahallesi’ndeki Çeşnigir Camii etrafında yer alan 13 adet parselden 12 adedinin kamulaştırmasını tamamladı. Söz konusu taşınmazlar üzerinde yer alan niteliksiz yapıların yıkımı da Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanlığı, Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ve İtfaiye Dairesi Başkanlığı’nın ortaklaşa yürüttüğü çalışmayla yapıldı. Emlak ve İstimlak Dairesi tarafından yapılan açıklamada, 1 adet parselin mülkiyetinin Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne ait olduğu ve Büyükşehir Belediyesi’ne devri hususunda çalışmaların devam ettiği belirtildi. Manisa Büyükşehir Belediyesi, 12 adet parselde kayıtlı 484 metrekarelik alanın kamulaştırmasını 950 bin 888 lira bedelle gerçekleştirdi.
6 ASIRLIK CAMİ DAHA ASIRLARCA AYAKTA KALACAK
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün de, “Çeşnigir Camii etrafında başlattığımız çalışmanın sonuna gelmiş bulunmaktayız. 1400’lü yıllardan günümüze varlığını sürdüren bu 6 asırlık camii, tarih sayfalarında yerini almaya devam edecek. Alanda gerçekleştireceğimiz peyzaj çalışmaları ile de camii etrafına önemli dokunuşlar yapacağız”diye konuştu.sayfa 4
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler