Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Samsun Raylı Sistem OMÜ Kampüs içi inşaat çalışmaları ve gelişmeleri
« önceki   123 ... 161718 ... 272829   sonraki »

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 17
samsonroc
6 ay önce - Sal 05 Arl 2017, 19:35

Tramvay bir yıl sonra Samsun OMÜ´ye çıkacak


Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, hafif raylı sistem hattının Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Kurupelit Kampüsüne çıkarılmasına yönelik çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini, tramvayın bir yıl sonra kampüs içlerine kadar gideceğini söyledi.

Samsun Valisi Osman Kaymak ve beraberindeki protokol üyeleri, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Ziraat Fakültesi'ni ziyaret etti. Ziyarette Fakülte Dekanı Prof. Dr. Yusuf Demir Vali Osman Kaymak, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç ve bölüm başkanlarına sunum gerçekleştirdi. Sunuma Fakültenin tarihçesinden başlayan Prof. Dr. Yusuf Demir, akademik ve idari personel sayısını, lisans ve lisansüstü öğrenci sayısını sayısal verilerle açıklayarak Fakültenin uygulama alanları, yayınları, faaliyetleri, AR-GE çalışmaları, projeleri ve düzenlediği etkinlikler hakkında bilgiler paylaştı

1 YIL SONRA TRAMVAY KAMPÜS İÇİNE KADAR ÇIKACAK
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz da, gelişim ve değişim açısından il için büyük bir şans olan üniversitenin, bilim adamlarının yüksek bilgi ve görgülerinin, yerel yöneticiler için yol haritası niteliğinde olduğunu ifade etti. "OMÜ büyük bir üniversitedir" diyen Yılmaz, "İlçelerdeki fakülteleri, yüksek okullar katınca devasa bir yapılaşma ortaya çıkıyor. 62 bin insan üniversiteye geliyor. Üniversitemizle hep gurur duydum, duyacağım bu şehirde duyacak. Çocuklarımıza daha iyi modern bir şehir, üniversite şehri yapma konusunda büyük mesafeler aldık. Tramvayımızı üniversiteye çıkarma yolunda başlattığımız hamle tüm hızıyla devam ediyor. 1 yıl sonunda artık tramvay kampüs içlerine kadar gidecek. Sadece şehirde değil üniversitemizde de ferah yaşam alanları oluşturmaya devam ediyoruz. Ne yapıyorsak geleceğimiz olan öğrencilerimizin daha rahat bir şekilde eğitim görmesi” diye konuştu.

İNŞAAT ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
Bu arada Mart ayında ilk kazması vurulan Hafif Raylı Sistem Projesi´nin Ondokuz Mayıs Üniversitesi´ne (OMÜ) ulaşmasına yönelik çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. 6 bin 31 metre uzunluğunda iki şeritli toplam 12 bin 862 metre demiryolu döşenecek projede 420 metre uzunluğunda 1 adet viyadük, 1 adet aç kapa tünel, bir adet de polikliniklere ve acil servise gelen hastaların en kısa zamanda ve en kısa yoldan ulaşımı için 180 metre uzunluğunda yaya tüneli yapılması yeralıyor. İmkanlar el verirse bu yaya tünelinin içerisinde ulaşım yürüyen bantlarla sağlanacak. Güzergah üzerindeki durak yerleri ise poliklinikler, M.Y.O, Diş Hekimliği Fakültesi, Ziraat Fakültesi, Teknopark, Mühendislik Fakültesi ve Öğrenci Yurtları olarak belirlendi.


Ahmed Bayezid
5 ay önce - Sal 02 Oca 2018, 14:30
OMÜ Tramvay Hattı Çalışmaları Minibüsçüleri Tedirgin Etti / 02.01.2018


Samsun Kurupelit-Fakülte Minibüsçüler Dernek Başkanı Bircan, raylı sistemin üniversiteye çıkarılması yönündeki çalışma karşısında tedirgin olduklarını belirterek, “7 yıldır mağdur ediliyoruz, sesimizi duyan yok ” dedi.

(+)

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin raylı sistemi Ondokuz Mayıs Üniversitesi’ne(OMÜ) çıkarma çalışması, Samsun Kurupelit-Fakülte Minibüsçüleri’ni tedirgin etti. Dernek Başkanı Bircan, sorunlarına çözüm üretilemediğini belirterek, kendilerinin 7 yıldır mağdur edildiğini söyledi.

Samsun’da Büyükşehir Belediyesi tarafından 10 Ekim 2010’da Gar-OMÜ arasında hayata geçirilen Raylı Sistem, 17 Ekim 2016 tarihinde Tekkeköy-OMÜ arasındaki hattın açılması ile 31 km’lik hat üzerinde faaliyet göstermeye başladı. Bu süreç içerisinde Büyükşehir Belediyesi, raylı sisteme paralel yolcu taşıyan dolmuş ve minibüs hatlarının güzergahlarında kısıtlamaya gitmiş, OMÜ-Gar arasında yolcu taşımacılığı yapan hatların Liman kavşağını geçmelerini yasaklamış, Fuar Caddesi’ne yönlendirmişti. Şimdi ise Büyükşehir Belediyesi Raylı Sistemi OMܒye çıkarılması yönünde inşaata başladı. Çalışma minibüs hat sahiplerini tedirgin etti.

ARTIK SESİMİZİ DUYUN
Samsun Kurupelit-Fakülte Minibüsçüler Dernek Başkanı Mustafa Bircan, “7 yıldır mağdur ediliyoruz. Sesimiz duyulsun istiyoruz.

Hafif raylı sistem, OMܒye kadar çıkarılması gerçekleşirse bir sürü insanın işsiz kalacak. Samsun’da binlerce kişi bu meslekle hayatlarını idame ettiriyor. Bunun dışında araçların düzenli bakımlarını gerçekleştirdiğimiz sanayii de bu uygulamadan nasibini olumsuz bir şekilde alacak. Etkilenen sadece biz değil sanayi de olacak” ifadelerine yer verdi.

Hedefhalk
_________________________________________
Beyefendiler milleti ezerken ,istedikleri gibi at koştururken tedirgin değildi tabii.Dolmuş ulaşımının büyükşehirlerde minimum seviyeye indirilmesi lazım.


Fatih Ordu
5 ay önce - Sal 02 Oca 2018, 15:16

Bu kafa yapisi sadece dünyada türkiyede var galiba. Abi toplu ulasim araclari yapilmaya calisilir birileride yok ekmegimizden olacagiz diye aglar.Misafir cad

5 ay önce - Sal 02 Oca 2018, 15:28

Bunları kaale alan yok zaten artık

Atakum
5 ay önce - Sal 02 Oca 2018, 15:56

Omü de okurken yolcuyu umursamazlardı...ne oldu şimdi ???...Aç kimse kalmaz...Fakülte minibüslerine kesin, meydan-şehir hastanesi güzergahı verirler ...sayfa 17
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 161718 ... 272829   sonraki »
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler