Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 9
samsonroc
6 gün önce - Sal 05 Arl 2017, 19:35

Tramvay bir yıl sonra Samsun OMÜ´ye çıkacakSamsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, hafif raylı sistem hattının Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Kurupelit Kampüsüne çıkarılmasına yönelik çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini, tramvayın bir yıl sonra kampüs içlerine kadar gideceğini söyledi.

Samsun Valisi Osman Kaymak ve beraberindeki protokol üyeleri, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Ziraat Fakültesi'ni ziyaret etti. Ziyarette Fakülte Dekanı Prof. Dr. Yusuf Demir Vali Osman Kaymak, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç ve bölüm başkanlarına sunum gerçekleştirdi. Sunuma Fakültenin tarihçesinden başlayan Prof. Dr. Yusuf Demir, akademik ve idari personel sayısını, lisans ve lisansüstü öğrenci sayısını sayısal verilerle açıklayarak Fakültenin uygulama alanları, yayınları, faaliyetleri, AR-GE çalışmaları, projeleri ve düzenlediği etkinlikler hakkında bilgiler paylaştı

1 YIL SONRA TRAMVAY KAMPÜS İÇİNE KADAR ÇIKACAK
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz da, gelişim ve değişim açısından il için büyük bir şans olan üniversitenin, bilim adamlarının yüksek bilgi ve görgülerinin, yerel yöneticiler için yol haritası niteliğinde olduğunu ifade etti. "OMÜ büyük bir üniversitedir" diyen Yılmaz, "İlçelerdeki fakülteleri, yüksek okullar katınca devasa bir yapılaşma ortaya çıkıyor. 62 bin insan üniversiteye geliyor. Üniversitemizle hep gurur duydum, duyacağım bu şehirde duyacak. Çocuklarımıza daha iyi modern bir şehir, üniversite şehri yapma konusunda büyük mesafeler aldık. Tramvayımızı üniversiteye çıkarma yolunda başlattığımız hamle tüm hızıyla devam ediyor. 1 yıl sonunda artık tramvay kampüs içlerine kadar gidecek. Sadece şehirde değil üniversitemizde de ferah yaşam alanları oluşturmaya devam ediyoruz. Ne yapıyorsak geleceğimiz olan öğrencilerimizin daha rahat bir şekilde eğitim görmesi” diye konuştu.

İNŞAAT ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
Bu arada Mart ayında ilk kazması vurulan Hafif Raylı Sistem Projesi´nin Ondokuz Mayıs Üniversitesi´ne (OMÜ) ulaşmasına yönelik çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. 6 bin 31 metre uzunluğunda iki şeritli toplam 12 bin 862 metre demiryolu döşenecek projede 420 metre uzunluğunda 1 adet viyadük, 1 adet aç kapa tünel, bir adet de polikliniklere ve acil servise gelen hastaların en kısa zamanda ve en kısa yoldan ulaşımı için 180 metre uzunluğunda yaya tüneli yapılması yeralıyor. İmkanlar el verirse bu yaya tünelinin içerisinde ulaşım yürüyen bantlarla sağlanacak. Güzergah üzerindeki durak yerleri ise poliklinikler, M.Y.O, Diş Hekimliği Fakültesi, Ziraat Fakültesi, Teknopark, Mühendislik Fakültesi ve Öğrenci Yurtları olarak belirlendi.

Kaynaksayfa 9
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET