Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara Keçiören Cumhuriyet Kulesi Projesi
« önceki   123 ... 525354 ... 575859   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 53
Gundogdu06
1 yıl önce - Çrş 29 Ksm 2017, 09:17

Proje 2 diye gösterilen başka bir konut kulesi. Cumhuriyet Kulesi ile alakalı değil.

Misafir 452

1 yıl önce - Çrş 29 Ksm 2017, 11:10

Şimdi kule yapılacak ta kim yapacak bu kuleyi,
Sn. AK bu kuleyi yapamaz. Muhtemelen Büyükşehire devredilir diye düşünüyorum.
Çünkü zaten kule inşaatını devam ettiremediği için yıkmaya karar vermişlerdi ve o dönemde belli 10 milyon ₺ ye tamamlanıp şimdi kaymağını yiyor olurduk.
Atakuleye bakın, altına milyonlarca Euro harcanıp yeni Avm yapılıyor.


tilsimonline

1 yıl önce - Çrş 29 Ksm 2017, 11:25

buranın yıkılmadığına sevindim,umarım bitince en üste çıkmak için girişde para almazlar
düz:imlaGundogdu06
1 yıl önce - Çrş 29 Ksm 2017, 11:45

Ana faaliyet konusu olması dolayısıyla seyir kulesinin girişi ücretsiz olmaz diye düşünüyorum. Ama Atakule kadar da olmamalı. 3-5 lira yeterli olur.

namlesu

1 yıl önce - Prş 30 Ksm 2017, 15:14

Halkımız parasını çöpe atmadı.
Tebrik ediyorum.
Atıl durumda kalıp, çürümeye terk edilmiş yüzlerce proje var Cumhuriyet tarihi boyunca.
Yazık günah, çöpe atılan paralar, israflar...
İsraf haramdır, hem birey hem devlet için.
İnşallah çok güzel bir kule kazanacak Keçiören Semtimiz.


Serkan Berk
1 yıl önce - Sal 05 Arl 2017, 15:32

Oylama Yapılması Birçok Kesimi Memnun Etmiş..Misafir 4c4

1 yıl önce - Pzr 10 Arl 2017, 18:35

KULE İNŞAATI YENİDEN BAŞLIYOR

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, atıl halde bekleyen Cumhuriyet Kulesi için imar değişikliği hazırlıklarına başladıklarını, inşaatına da 2018’de başlamayı planladıklarını söyledi.

Keçiören’de 14 yıldır atıl durumda bekleyen Cumhuriyet Kulesi’nde yarım kalan inşaat çalışmalarına 2018 yılında yeniden başlanacak. Başkan Mustafa Ak, mevcut projenin güncellenerek inşaatı tamamlayacaklarını söyledi. Ak özetle şunları söyledi:

İMAR DEĞİŞİKLİĞİ GEREKİYOR

“Mevcut olan bir projenin üzerinde bazı değişiklikler yapacağız, daha fonksiyonel hale getirmek için çalışmalar yapacağız. Kuleyle ilgili proje güncellenecek. Bununla alakalı olarak mimarı ve bizim arkadaşlarımız ortak bir proje gerçekleştirecek. Şu anda imar değişikliğinin yapılması için bir çalışma başladı. Bizim meclisimizde var, komisyonumuzdan çıkacak ve Büyükşehir Meclisi’ne gidecek. Orada bir imar değişikliği söz konusu. Bu bir süreç alacaktır, tamamlanmasının ardından 2018 yılı içerisinde muhtemelen inşaat çalışmalarına başlayabilecek hale geleceğiz.”

YÜZDE 76 TAMAMLANSIN DEMİŞTİ

14 yıldır atıl durumda bekleyen kule inşaatı, 144’üncü metrede yarım kalmış durumda. Kulenin kaderi ise geçtiğimiz ay düzenlenen halk oylaması ve anket sonucunda yeniden belirlendi. Referandum sonucu ilçe genelinde yüzde 76 oranında kulenin yıkılmaması yönünde oy kullanıldı ve yarım kalan inşaat çalışmalarının tamamlanmasının önünü açtı.

http://www.hurriyet.com.tr/kule-insaati-yeniden-b ...r-40672107


nuri06
12 ay önce - Cum 15 Arl 2017, 14:16

İnşaatda çalışmalar faaliyete geçsin artık çalışan Keçiören görmek istiyoruz...

Misafir 5ce

12 ay önce - Cum 15 Arl 2017, 16:45

Tez vakitte bitirilmesi ümidiyle...
Keçiören’in buna ihtiyacı var.


Misafir 8e7

11 ay önce - Pzr 14 Oca 2018, 18:56

CUMHURİYET KULESİ'NİN İMAR PLANI BÜYÜKŞEHİR'DE

Keçirören Belediye Başkanı Mustafa Ak, ilçede yapılan referandumdan “Yıkılmasın” kararı çıkan Cumhuriyet Kulesi’nin imar planı değişikliğinin hazır olduğunu ve Büyükşehir Belediye Meclisi’ne gönderileceğini söyledi. Başkan Ak, yatırımcılarla ilgili ise, “Birkaç görüşmemiz oldu. Ama neticelenmiş bir şey yok” dedi.

Keçiören’de, 25 Kasım’da yapılan referandumda vatandaşların yüzde 76’sının “Yıkılmasın” kararı verdiği Cumhuriyet Kulesi ile ilgili yeni imar planları hazırlandı.

Keçiören Belediye Meclisi’nde kabul edilen plan değişikliğini Büyükşehir Belediye Meclisi’ne göndereceklerini söyleyen Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, kulenin daha fonksiyonel hale gelmesi için mimarıyla beraber yeni bir proje hazırlandığını da ifade etti.
Önceki gün, ulusal gazetelerin Ankara eklerinin muhabirleriyle bir araya gelen Keçirören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Cumhuriyet Kulesi’nin son durumuyla ilgili şöyle konuştu:

İMAR SORUNU ÇÖZÜLECEK

“Kuleyle alakalı şu anda iki çalışma eş zamanlı olarak yürütülüyor. Birincisi imara uygun hale getirilmesiyle alakalı. İmar değişikliği bizim Meclis’imizde kabul edildi. Şimdi Büyükşehir Meclisi’ne gönderiyoruz, kabul edildikten sonra imarla alakalı sorunumuz çözülmüş olacak. İkinci çalışmamız ise projeyle alakalı. Bir revizyon gerçekleştiriyoruz kule alanının ve bulunmuş olduğu yerin daha cazip hale gelmesiyle alakalı çalışmalar yapıyoruz.

SOKAK ESNAFI KONSEPTİ

Ayrıca kuleye yeni fonksiyonlar katıyoruz. Kule arasındaki boşlukları da değerlendirecek şekilde yeni bir tasarım üzerinde çalışıyoruz. Mevcut mimarıyla bizim ekibimiz birlikte çalışıyorlar, birlikte bir mutabakat sağlayacağımızı düşünüyorum. Bununla beraber bir sokak esnafı konsepti oluşturacağız. Kuleye gelen yol üzerinde sokak esnafı şeklindeki alan daha fazla turisti çekecek.

GÜNCELLEME ÇALIŞMASI

Ziyaretçilerin geldikleri zaman, gezececekleri, alışveriş yapabilecekleri, vakit geçirebilecekleri yerlerin çoğaltılmasıyla ilgili çalışma yapıyoruz. Yeni bir tasarım ortaya çıkacak bu yeni tasarımın daha sevimli ve daha güzel olmasına özen gösteriyoruz. Güncellemeyle alakalı da çalışma yapılıyor. Burada kullanılan malzemelerin daha teknolojik ve günümüze uygun hale gelmesi lazım. Bu proje nihayetinde 2002 yılında yapılmış bir proje.

YATIRIMCILARLA GÖRÜŞTÜK

O dönemin(2002) şartları başka şimdiki dönemin şartları başka. Şimdi daha teknolojik bazı şeyleri orada kullanabilir hale geldik, onunla ilgili de yoğun bir çalışma yapıyoruz. Çalışma bittiği zaman görsel anlamda bir şeyler ortaya çıktığı zaman ve mimarla anlaşmamız sağlandıktan sonra bunu da paylaşacağız. İşletmecilere de açığız. Yapılmasıyla ve işletlesiyle alakalı talip olanlarla birkaç tane görüşmemiz oldu. Ama neticelenmiş herhangi bir şey yok.”

http://www.hurriyet.com.tr/cumhuriyet-kulesinin-i ...e-40706292sayfa 53
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 525354 ... 575859   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet