Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara Keçiören Cumhuriyet Kulesi Projesi
« önceki   123 ... 515253

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 53
Gundogdu06
1 hafta önce - Çrş 29 Ksm 2017, 09:17

Proje 2 diye gösterilen başka bir konut kulesi. Cumhuriyet Kulesi ile alakalı değil.

Misafir 452

1 hafta önce - Çrş 29 Ksm 2017, 11:10

Şimdi kule yapılacak ta kim yapacak bu kuleyi,
Sn. AK bu kuleyi yapamaz. Muhtemelen Büyükşehire devredilir diye düşünüyorum.
Çünkü zaten kule inşaatını devam ettiremediği için yıkmaya karar vermişlerdi ve o dönemde belli 10 milyon ₺ ye tamamlanıp şimdi kaymağını yiyor olurduk.
Atakuleye bakın, altına milyonlarca Euro harcanıp yeni Avm yapılıyor.

tilsimonline

1 hafta önce - Çrş 29 Ksm 2017, 11:25

buranın yıkılmadığına sevindim,umarım bitince en üste çıkmak için girişde para almazlar
düz:imla

Gundogdu06
1 hafta önce - Çrş 29 Ksm 2017, 11:45

Ana faaliyet konusu olması dolayısıyla seyir kulesinin girişi ücretsiz olmaz diye düşünüyorum. Ama Atakule kadar da olmamalı. 3-5 lira yeterli olur.

namlesu

1 hafta önce - Prş 30 Ksm 2017, 15:14

Halkımız parasını çöpe atmadı.
Tebrik ediyorum.
Atıl durumda kalıp, çürümeye terk edilmiş yüzlerce proje var Cumhuriyet tarihi boyunca.
Yazık günah, çöpe atılan paralar, israflar...
İsraf haramdır, hem birey hem devlet için.
İnşallah çok güzel bir kule kazanacak Keçiören Semtimiz.

Serkan Berk
6 gün önce - Sal 05 Arl 2017, 15:32

Oylama Yapılması Birçok Kesimi Memnun Etmiş..

Misafir 4c4

1 gün önce - Pzr 10 Arl 2017, 18:35

KULE İNŞAATI YENİDEN BAŞLIYOR

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, atıl halde bekleyen Cumhuriyet Kulesi için imar değişikliği hazırlıklarına başladıklarını, inşaatına da 2018’de başlamayı planladıklarını söyledi.

Keçiören’de 14 yıldır atıl durumda bekleyen Cumhuriyet Kulesi’nde yarım kalan inşaat çalışmalarına 2018 yılında yeniden başlanacak. Başkan Mustafa Ak, mevcut projenin güncellenerek inşaatı tamamlayacaklarını söyledi. Ak özetle şunları söyledi:

İMAR DEĞİŞİKLİĞİ GEREKİYOR

“Mevcut olan bir projenin üzerinde bazı değişiklikler yapacağız, daha fonksiyonel hale getirmek için çalışmalar yapacağız. Kuleyle ilgili proje güncellenecek. Bununla alakalı olarak mimarı ve bizim arkadaşlarımız ortak bir proje gerçekleştirecek. Şu anda imar değişikliğinin yapılması için bir çalışma başladı. Bizim meclisimizde var, komisyonumuzdan çıkacak ve Büyükşehir Meclisi’ne gidecek. Orada bir imar değişikliği söz konusu. Bu bir süreç alacaktır, tamamlanmasının ardından 2018 yılı içerisinde muhtemelen inşaat çalışmalarına başlayabilecek hale geleceğiz.”

YÜZDE 76 TAMAMLANSIN DEMİŞTİ

14 yıldır atıl durumda bekleyen kule inşaatı, 144’üncü metrede yarım kalmış durumda. Kulenin kaderi ise geçtiğimiz ay düzenlenen halk oylaması ve anket sonucunda yeniden belirlendi. Referandum sonucu ilçe genelinde yüzde 76 oranında kulenin yıkılmaması yönünde oy kullanıldı ve yarım kalan inşaat çalışmalarının tamamlanmasının önünü açtı.

http://www.hurriyet.com.tr/kule-insaati-yeniden-b ...r-40672107

sayfa 53
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 515253
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet