Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 212
mursel kasap
10 ay önce - Sal 05 Arl 2017, 11:26

Şimdi benim anlamadığım M2 ring arası yada tam tersi geçişler ücretsiz diye biliyorum.Nasıl oluyor M2 ring arası geçişlerin ücretli olduğu yanlışiniz olmalı diye düşünüyorum.

Misafir c3c

10 ay önce - Sal 05 Arl 2017, 11:31

Mürsel bey artık bedava değil 1 TL kesiliyor. 2.5 ilk biniş 1 TL metro aktarma 2.5 TL'de Kızılay'dan diğer tarafa giden otobüse biniş: 6 TL.

Misafir 8f0

10 ay önce - Sal 05 Arl 2017, 11:32

ben vatandaş olarak soruyorum m2 m1 anlamam dün yaşadım ve herzaman yaşıyorum ümitköyden eryamana geldiğimde kızılaydan metroya biniyorum ümitköyde iniyorum ve eryaman ötobüsüne biniyorum kartı okuttuğumda tam kart sesini duyuyorum ben yalanmı konuşuyorum bu hep böyleydi bu aktarma konulduğundan beri yani iki kere ücret ödüyorum

mursel kasap
10 ay önce - Sal 05 Arl 2017, 11:42

Eğer 75 dakikayı gecirdiyseniz tam basması normal.Eğer m2'de aktarma ücretli olduysa dolmuşçular bayram edecek.

Misafir 8f0

10 ay önce - Sal 05 Arl 2017, 11:46

sizler yaşamadan konuşuyorsunuz ben yaşamış vatandaş olarak söylüyorum metroya girip kart bastığınızda aşagıya indiğinizde öyle hemen metro beklemiyo on dakka bekliyorsun çok nadir metro hattında olması bekliyorsunuz ve kızılaydan ümitköye yarım saatte varıyorsunuz yukarı çıkmanız 35 dakka bir bakıyorsunuz otobüs yok kuyruk nerelere ulaşmış on 15 dakkada otobüsün gelmesini bekliyorsunuz otobüse bindiğinizde tam kart diyor bu süre iki saatten fazla konulmalı aktarmalarda ücret alınmasın diye yoksa taaa baştan beri iki kere ücret ödüyerekten evimize gidiyoruz şimdiye kadar bunu könuşma geregi duymadım ama ücret alınmıyor diye söylenince bilgilendirme geregi duydum

Mehmet0660
10 ay önce - Sal 05 Arl 2017, 15:08

Kızılay batıken arası ulusdan çıkınca AKM doğru giderken tren çok yavaş hareket ediyor sonra küüt diye ses geliyor sonra hızlanıyor M1 hattı iyice yavaşladı

erendpt
10 ay önce - Prş 14 Arl 2017, 11:35

Alıntı:
Kızılay batıken arası ulusdan çıkınca AKM doğru giderken tren çok yavaş hareket ediyor sonra küüt diye ses geliyor sonra hızlanıyor M1 hattı iyice yavaşladı

Tekrardan hızlandırmış. Sanarsam makas ile ilgili bir sorun oluştu .

Misafir 947

10 ay önce - Prş 14 Arl 2017, 14:58

Arkadaşlar sizden ricam ben sürekli ilgilenilmediği için hem mavi masaya hem büyükşehir belediye sayfasında başkana mesaj kısmına yazıyorum.Ankara metrolarında şehir planı panosunda istanbul genel haritası gibi her durağa ankara haritası açılması için mesaj yolluyorum(Farklı şehirlerden ankaraya gelen yabancılar ve erasmus öğrencileri,hacettepeli,odtülü bir çok yabancı öğrenci sırf bu yüzden yanlış duraklarda iniyor ve sürekli onları ingilizce yönlendirmekten,yol tarif etmekten bıkmış durumdayım).Ayriyeten ankara metrosu ulus,sıhhiye,kızılay ve kurtuluş metro istasyonlarının duvar fayansları yenilensin diye talepte bulundum.Aynı şikayetleri birden fazla kişi dile getirmedikçe sanırım belediye ilgilenmeyebiliyor.Lütfen sizden iki dakikanızı ayırıp twitter mavi masaya ve başkana yerden mesaj yazarsanız.Şehrin en önemli iki sorununu çözmüş oluruz

Gulabii
10 ay önce - Prş 14 Arl 2017, 15:20

Arkadaşa aynen katılıyorum ulus,akm,kızılay,sıhhiye istasyonların fayansları dökülüyor,kimi eskimiş kimi karanlık virane bir gecekonduyu andırıyor.Ayrıca istasyonların panolarında neden ankara haritası bulunmuyor,bu da büyük bir sorun bence şehre yabancı insanlar için.Mavi masaya ve başkana aynen yazıyorum kardeşim

Serkan Berk
10 ay önce - Cum 15 Arl 2017, 02:18

Geçen haftasonu Sıhhiye'den İvedik'e gittim.

Sıhhiye İstasyonu

1- Kimse yokken korku filmi sahnelerini andırıyor.

2- Batıkent Metrosu ve Ankaray güzergahını gösteren isli levha, kapkara duvarda asılı duruyor.

3- Metroya inenler mırıldanıp hangi yönün nereye gideceği peron olduğunu karıştırıyorlar.
Bundan 2 sene önce benim de başıma geldi. Akköprü'den yanlışlıkla Batıkent yönüne bindim.

4- Ortada camekan şeklinde bir pano var.
Camekanın içinde Fotokopi ile çekilmiş kağıtta: Dört metro hattı - Ankaray - Teleferik listelenmiş.

5- Metroya bindim. Hareket ettiğinde, Metro hatlarını gösteren yeni levhayı sonra farkettim.
Merdivenin köşesine takılmış. Yolcu peronlara indiğinde, yeni levhayı göremiyor. Arkasında kalıyor.

sayfa 212
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet