Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara Demetevler kentsel dönüşüm
« önceki   123 ... 202122

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 22
Emir GÖKER
1 hafta önce - Sal 05 Arl 2017, 14:03

Alıntı:
İmkansız.Müteahhit anlaşır alır,aynı parsele yenisi diker sonuçta Demetevler’in hepsi çok katlı değil 2/3/4 katlı binalarda var. 

Ya bütün evler yıkılır, ya yüksek evler tıraşlanır, ya da sadece yüksek binalar yıkılır. Üç seçenek var Demetevler'deki yüksek evler için. Ancak sadece Demetevler'de değil, taa Aşagı Yahyalar'a kadar yüksek ve eski evler var.

Misafir b4f

2 gün önce - Pts 11 Arl 2017, 12:05

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘binaların 5 artı 1 esasına göre yapılması’ talimatının ardından şehirleşmede yeni bir dönem başlıyor.
ARTIK İLÇE BELEDİYESİ ''BANA NE, İLÇEYİ AKP KAZANIRSA KENTSEL DÖNÜŞÜM YAPSIN'' DİYEMEYECEK.
OTOPARK VE YEŞİL ALAN ŞARTI GETİRİLECEK.
YATAY MİMARİ VE ESTETİĞE DAHA ÇOK ÖNEM VERİLECEK.
ÇOK DAHA GENİŞ DAİRELER YAPILACAK.
''DEPREM BEKLEMEZ'' İLKESİNDEN YOLA ÇIKILACAK.
YENİ KHK İLE KENTSEL DÖNÜŞÜM HIZ KAZANACAK.

Misafir b4f

2 gün önce - Pts 11 Arl 2017, 12:13

Şikayet eden arkadaş gerçekten kendisi siyaset yapıyor. Ben yanlış bir şey yazmadım, fethi başkanın birebir ağzından çıkan cümleyi tırnak içinde yazdım. Kısa zamanda kentsel dönüşüm gelmeli, harbiden deprem beklemez. Benim oturduğum bina ile yan bina arsında 1,5 metre mesafe var, insan boyundan bile kısa

Misafir 67f

2 gün önce - Pts 11 Arl 2017, 16:58

Biri Demetevler için khk çıkarsa da hemen kentsel yapılsa. Bu eski yıkık dökük evlerden kurtulsak.

Misafir 67f

2 gün önce - Pts 11 Arl 2017, 17:11

Demetteki evlerin sorunu sadece yıkık dökük olmaları değil, aynı zamanda kat düzensizliği, fazla yüksek katlar (dikey yapılaşma), çarpık kentleşme ve otopark sorunu gibi sorunlar da var.

BENCE HEMEN KENTSEL DÖNÜŞÜM YAPILMALI!!!

Misafir 9cd

7 saat önce - 21:28 (dün)

Bu yıkık dökük ve çürük evler bence artık yıkılmalı. Yerine Batıkent, Kuzey Yıldızı, Eryaman veya Çayyolu gibi modern site gibi evler yapılmalı. Yeşil alan da bol olmalı.

sayfa 22
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 202122
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet