Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara Demetevler kentsel dönüşüm
« önceki   123 ... 212223 ... 333435   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 22
Emir GÖKER

8 ay önce - Sal 05 Arl 2017, 14:03

Alıntı:
İmkansız.Müteahhit anlaşır alır,aynı parsele yenisi diker sonuçta Demetevler’in hepsi çok katlı değil 2/3/4 katlı binalarda var. 

Ya bütün evler yıkılır, ya yüksek evler tıraşlanır, ya da sadece yüksek binalar yıkılır. Üç seçenek var Demetevler'deki yüksek evler için. Ancak sadece Demetevler'de değil, taa Aşagı Yahyalar'a kadar yüksek ve eski evler var.

Misafir b4f

8 ay önce - Pts 11 Arl 2017, 12:05

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘binaların 5 artı 1 esasına göre yapılması’ talimatının ardından şehirleşmede yeni bir dönem başlıyor.
ARTIK İLÇE BELEDİYESİ ''BANA NE, İLÇEYİ AKP KAZANIRSA KENTSEL DÖNÜŞÜM YAPSIN'' DİYEMEYECEK.
OTOPARK VE YEŞİL ALAN ŞARTI GETİRİLECEK.
YATAY MİMARİ VE ESTETİĞE DAHA ÇOK ÖNEM VERİLECEK.
ÇOK DAHA GENİŞ DAİRELER YAPILACAK.
''DEPREM BEKLEMEZ'' İLKESİNDEN YOLA ÇIKILACAK.
YENİ KHK İLE KENTSEL DÖNÜŞÜM HIZ KAZANACAK.

Misafir b4f

8 ay önce - Pts 11 Arl 2017, 12:13

Şikayet eden arkadaş gerçekten kendisi siyaset yapıyor. Ben yanlış bir şey yazmadım, fethi başkanın birebir ağzından çıkan cümleyi tırnak içinde yazdım. Kısa zamanda kentsel dönüşüm gelmeli, harbiden deprem beklemez. Benim oturduğum bina ile yan bina arsında 1,5 metre mesafe var, insan boyundan bile kısa

Misafir 67f

8 ay önce - Pts 11 Arl 2017, 16:58

Biri Demetevler için khk çıkarsa da hemen kentsel yapılsa. Bu eski yıkık dökük evlerden kurtulsak.

Misafir 67f

8 ay önce - Pts 11 Arl 2017, 17:11

Demetteki evlerin sorunu sadece yıkık dökük olmaları değil, aynı zamanda kat düzensizliği, fazla yüksek katlar (dikey yapılaşma), çarpık kentleşme ve otopark sorunu gibi sorunlar da var.

BENCE HEMEN KENTSEL DÖNÜŞÜM YAPILMALI!!!

Misafir 9cd

8 ay önce - Çrş 13 Arl 2017, 21:28

Bu yıkık dökük ve çürük evler bence artık yıkılmalı. Yerine Batıkent, Kuzey Yıldızı, Eryaman veya Çayyolu gibi modern site gibi evler yapılmalı. Yeşil alan da bol olmalı.

fatih tayyip
8 ay önce - Cum 15 Arl 2017, 12:57

İLÇE BELEDİYESİNİN İZNİ VE YARDIMI OLMADAN KENTSEL DÖNÜŞÜM BAŞLAMIYOR ARKADAŞLAR. BEN BU İŞİN İÇİNDEYİM. FETHİ BEY NEREDEYSE 2030 SENESİNE KADAR SAĞLAM RAPORU VERDİ VE İHTİYAÇ OLMADIĞI BELİRTİLDİ. NET TARİHE BAKMAM LAZIM, ÇÜNKÜ YA 2026 YA DA 2028 OLMASI LAZIM. YANİ YAKLAŞIK 9-11 SENE VAR. KHK ÇIKARSA İLÇE BELEDİYESİNE GEREK KALMADAN KENTSEL DÖNÜŞÜM BAŞLAYACAK, ŞU MÜJDEYİ DE VERİYİM, EĞER KANUN ONAYLANIRSA VE YASA İLE ÇIKARSA DEMETEVLER BÖLGESİ, ANKARA'DA ÖNCELİK OLARAK İLK 5 BÖLGE ARASINDA. BİNALARIN BİRBİRİNE YAKINLIĞI AÇISINDAN İSE ANKARA'DA 2.SIRADA. 3 AŞAMALI BİR YIKIM OLACAK. İLK ETAP MİT'TEN BAŞLIYOR. 1.CADDE YE KADAR. SONRASI İSE 1.CADDE İLE 12.CADDE ARASI, ALT KISIM LALEGÜL VE ÜST KISIM VATAN İLE İVEDİK CADDELERİ. HAYIRLI CUMALAR

Misafir ccc

8 ay önce - Cum 15 Arl 2017, 16:08

Yüksek yoğunluklu dönüşüm olmaz.Cumhurbaşkanı ve belediye başkanının yükseklik konusunda tavrı net.

picco_z
8 ay önce - Cum 15 Arl 2017, 18:53

Kat verilmiyorsa şuanki kat sınırı korunarak iş merkezi-Ofis şeklinde dönüşse konumu itibariyle bir çeşit finans merkezine dönüşebilir ve bu şekilde dönüşüm olursa hak sahiplerine paylaşım daha rahat olabilir

OSTİM,Çiftlik Kavşağı(Dolaylı Olarak Ankara Bulvarı),Anadolu Bulvarı,Cumhurbaşkanlığı Bulvarı.. şimdiki haliyle bile konumu yeterince değerli aslında

Misafir 2a4

7 ay önce - Sal 26 Arl 2017, 12:07

Resmi Gazete'de yayımlandı! 3 kenti ilgilendiriyor.

Ankara, Kayseri ve Konya'da bazı alanların kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı, teknoloji geliştirme bölgesi ile kültür ve turizm koruma ve gelişim bölgesi olarak ilan edildi.

sayfa 22
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 212223 ... 333435   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet