Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Samsun - Lojistik Köy Projesi
« önceki   123 ... 141516 ... 192021   sonraki »

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 15
Ahmed Bayezid
11 ay önce - Sal 05 Arl 2017, 14:02
Samsun Karadeniz’in Uluslararası Ticaret Merkezi Olacak 05/12/2017


Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde gerçekleştirdiği yatırım ve değişim projeleriyle Dünya şehri hedefine adım adım yaklaşıyor.

Ev sahipliği yaptığı İşitme Engelliler Olimpiyatı ile adını uluslararası kamuoyuna duyuran kent, yapımı tamamlanan Lojistik Köyü ile ülkenin önemli ticaret merkezlerinden biri haline gelecek.

Samsun’u Tarım, turizm, spor, sağlık altyapısı, serbest ve organize sanayi bölgeleri, limanları, ulaşım ve coğrafi avantajları ile uluslararası ticarete hazırlayan Samsun Büyükşehir Belediyesi, şehri Türkiye’nin haricinde Doğu Avrupa, Karadeniz ülkeleri, Ortadoğu, Orta Asya ülkelerindeki iş dünyası için ithalat ve ihracat kapısına dönüştürüyor.

50 milyon dolarlık yatırımla Tekkeköy ilçesindeki 680 bin metrekarelik alana inşa edilen Samsun Lojistik Köyü, firmalara, sanayicilere, girişimcilere, nakliye, depolama, dağıtım ve intermodal taşımacılık imkânı sunacak. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen Rekabetçi Sektörler Programı tarafından desteklenen proje, her türlü elleçlemeye yönelik makina ve ekipman parkının yanı sıra farklı büyüklüklerdeki depolar, gümrük hizmet, sosyal tesis ve idari binalar, nakliye komisyoncular için ofisler, demiryolu, akaryakıt, yangın ve servis istasyonları, kantar üniteleri, konteyner ve TIR park alanlarından oluşuyor.

EKONOMİYE BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK


Demiryolu hattıyla da Anadolu’yu Karadeniz’e bağlayan Samsun Lojistik Köyü’nün şehir, bölge ve ülke ekonomisine ciddi katkılar sağlaması bekleniyor. Projeye büyük önem verdiklerinin altını çizen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Samsun, tüm ulaşım ve ticaret potansiyelleriyle uluslararası lojistik merkezi olmaya adaydır. Bu yatırımın, şehrimiz, bölgemiz ve ülkemiz ekonomine çok ciddi katkılar yapacağına inanıyorum. İhracata yönelik lojistik maliyetlerini düşüreceği için firmalar için büyük bir velinimet olacaktır. Bu yatırım, şehrimiz için önemli bir gelişme dinamiği olacak. Bu sayede komşu ülkelere de yaptığımız ihracat kapasitemizi artırmış olacağız. Bu ulaşım bağlantısı gerçekleştiği zaman Samsun, büyük bir kalkınma hamlesine kavuşacak, kartopu gibi ekonomisini hızla geliştirecektir.” değerlendirmesinde bulundu.

DÜNYA ŞEHRİ OLACAĞIZ

Kentin potansiyellerini ulusal ve uluslararası toplumların hizmetine ve beğenisine sunmaya çalıştıklarını ifade eden Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, “İlk önemli projeksiyonumuz 2019’dur. Bu nedenle Samsun’u Dünya şehri haline getiriyoruz. Estetikte, turizmde, sağlıkta, ekonomide, sanayide ve eğitimde inşallah markalaşmış bir modern kent olacağız. Yaşam standardı günden güne yükselen Karadeniz’in incisi Samsun’u bu hedefe taşımada kararlıyız. Tarihten süzülüp gelen güçlü kültürel mirasımızla, dinamik insan gücümüzle, kaliteli eğitim, sağlık ve spor alt yapımızla bu hedefe ulaşmamamız için bir neden yok. Yapmamız gereken tek şey, daha çok çalışmak ve kararlı şekilde yol almaktır. Biz de gece gündüz demeden şehrimizi geleceğe taşımanın gayretini veriyoruz. Her gün yükselen bir moralle geleceğe koşuyoruz. Önümüze çıkan engelleri aşarak çıtamızı sürekli yükseltiyoruz. Samsun artık eski Samsun değil. Şehrimiz hızla değişiyor, gelişiyor. Yani tüm potansiyellerimiz ve imkânlarımızla başarı öyküleri yazıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Alıntıdır
_______________________________________
Bu kafayla zor.
2 tane doğru yapıyorsun / 10 tane yanlış yapıyosun.


Ahmed Bayezid
11 ay önce - Cmt 09 Arl 2017, 16:18
Türkiye’nin ilk ve tek intermodal lojistik merkezi “Lojistik Köy”ün tanıtımı yapıldı / 09.12.2017


Samsun’da Samsun Büyükşehir Belediyesi, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA), Tekkeköy Belediyesi, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, Samsun Ticaret Borsası ve Organize Sanayi Bölgesi Samsun Müdürlüğünün ortaklığıyla Avrupa Birliği’nden sağlanan 50 milyon euroluk hibeyle yapılan “Lojistik Köy”ün tanıtımı yapıldı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde Lojistik Köy’de yapılan tanıtım toplantısında konuşan Samsun Valisi Osman Kaymak, Lojistik Köyün çok doğru bir ile yapıldığını belirterek, “Bundan sonraki iş, burayı planlandığı ve hedeflendiği şekilde işletmek geliyor. Firmaların her türlü ihtiyaç duyduğu depolama alanına sahibiz. Her şeyin düşündüğü merkez, o yönüyle burasının Türkiye ve Samsun’un ihracatına büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum. PTT Bölge Müdürlüğü de buradan alan kiralamak istedi. Dolayısıyla buranın boş kalacağını sanmıyorum. Öyle bir kaygımız yok” dedi.

“LOJİSTİK KÖYÜN FAALİYETE GEÇMESİ İÇİN DEMİR YOLLARININ TAMAMLANMASI ŞART”

Lojistik Köyün şehrin ihracatına büyük katkı sağlayacağını ifade eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Lojistik Köyün inşaat çalışması bitmek üzeredir. Devlet Demir Yollarının ray döşemesinin de bir an önce bitmesini bekliyoruz. Zaten AB hibesi bu garanti sayesinde çıktı. Demir yolu bağlantısı olmayan bir lojistik merkeze herkes biraz temkinli davranıyor. Devlet Demir Yolları şu an proje hazırlığı yapıyor. Biz alan içine demir yolu hattını döşedik. Deniz yoluna, kara yoluna entegrasyonu tamam. Demir yolu bağlantısı da yapılıyor. Ancak bu işin aksamaması için Devlet Demir Yollarının elini çabuk tutması gerekiyor. 80 bin metrekare alanın şu anda 50 bin metrekaresine talep var. PTT’nin de burada yer talebi var. O da değerlendiriliyor. Yani bizim burası kiralanmaz diye bir endişemiz yok. Neredeyse inşaat bitmeden tamamı kiralanmış gibi bir talep var. Hatta kısa sürede burası dolar ve burada yeni depolama alanları yapmak zorunda bile kalabiliriz. Ancak bu alanın ülke ekonomisine ve Samsun’a tam verimli hale gelebilmesi için mutlaka demir yolu bağlantısının hızla bitirilmesi gerekiyor. Bunun için de bütün paydaşlara görev düşüyor” diye konuştu.

Konuşmaların ardından iş adamları, lojistik merkezin depolama alanlarını gezdi. Lojistik Köyün 2018’in başında faaliyete geçirilmesi hedefleniyor.

Alıntıdır


Misafir 5b7

11 ay önce - Cmt 09 Arl 2017, 19:50

Kırkbin metrekarelik lojistik köyden ne olur,kırk tane tır alır.Rizede yapılacak olan iki,üçbin dönüm alanda olacak.Karadenizin ticaret merkezi d.karadeniz olacakMisafir 1d0

11 ay önce - Cmt 09 Arl 2017, 20:02

he tamam orası olacak oof offf Allahım sen sabır

Misafir 349

11 ay önce - Cmt 09 Arl 2017, 20:07

Hımmm demek ki rizeyi komple lojistik köy yapacaklar )) harikasınızsayfa 15
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 141516 ... 192021   sonraki »
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler