Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara Söğütözü-Çukurambar Gökdelen Bölgesi
« önceki   123 ... 787980

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
sayfa 80
emre karaca

1 ay önce - Prş 19 Ekm 2017, 12:27

Gayet güzel olmamış mı?

Serdar çiçekli
1 ay önce - Prş 19 Ekm 2017, 20:37

Sen öyle diosan öyledir kardeş

Yunus Etlik
1 hafta önce - Sal 05 Arl 2017, 12:15

Alıntı:
Şu karşıya 3 tane 200 metre gökdelen geldiğinde Los Angeles ayarında bir skyline olacak.

Keşke.. Ama dua edelim'de var olan Gökdelenler'de traşlanmasın, zaten hepsi kısa boylu yapıldı daha'da kısa olmasın

Sanırım yüksek binalar Külliye için tehdit oluşturuyor ve kısaltılmaları lazım fakat bu binaların birçoğu daha önce'de vardı

Alıntı:
Bakalım “Mustafa” neler yapacak?
(...)
Gelin biraz Cumhurbaşkanı Erdoğan’a kulak verelim:

“Bizim en büyük sorunumuz bu işte. Çevreye duyarlı kentler olması için çok talimat verdim. Özellikle İstanbul ve Ankara belediye başkanlarını çok uyardım. Maalesef ‘tabi efendim haklısınız, gereğini yapacağız’ demelerine rağmen hiçbir şey değişmedi. İstanbul da o binaların tıraşlanması konusunda zamanında çok söyledim. ‘Gereğini yapıyoruz’ dediler. Ortada bir şey yok. O dönem çevre bakanlığının çok ihmali olmuş. İzinlerle ilgili çok uyarılarım oldu. Ama bakıyorsunuz değişen bir şey yok. Her yerde çok katlı binalar. Şimdi Çevre bakanımız Özhaseki ile konuştum. Bundan sonra izin verilecek binaların 4 artı 1 olmasını istedim. Bu sınırlar aşılmasın dedim. Sonra bakan bey bana geldi 4 artı 1’in müteahhitlik açısından kurtarmadığını söyledi 5 artı 1 de anlaştık. İzleyeceğim bakalım neler olacak? Bir daha müsaade etmeyeceğim, takipçisi olacağım. Göreve yeni gelen belediye başkanlarını da uyardım. Mustafa’yla (Tuna) konuştum göreceksiniz neler yapacak. Bu tür binalarla ilgili gereğini yapacak.”

Gördüğünüz gibi Cumhurbaşkanı Erdoğan çevreye duyarlı şehircilik konusunda tam bir dert küpü!

Dışardan “bir dediği iki edilmeyen” bir genel başkan tipi çizmiş olsa da açıkça görülüyor ki dedikleri hiç dikkate alınmamış. Şimdi göreve yeni gelen başkanlarla işi götürmeye kararlı görünüyor.

Ve “göreceksiniz neler yapacak” diyor.

Sahi Mustafa Tuna neler yapacak acaba? Ankara’nın Çukurambar semtindeki o gökdelenleri tıraşlayacak mı dersiniz?

Neler yapacağını görmek için bekleyeceğiz. Cumhurbaşkanı Erdoğan “gereğini yapacak” dediğine göre bir bildiği vardır mutlaka.

Kaynak: Milli Gazete

Bu günün yazısından... En önemli yer kalın harflerle işaretlendi. Yorum sizin.

sayfa 80
« önceki   123 ... 787980
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet