Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara Söğütözü-Çukurambar Gökdelen Bölgesi
« önceki   123 ... 79808182   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
sayfa 80
emre karaca

9 ay önce - Prş 19 Ekm 2017, 12:27

Gayet güzel olmamış mı?

Serdar çiçekli
9 ay önce - Prş 19 Ekm 2017, 20:37

Sen öyle diosan öyledir kardeş

Yunus Etlik
7 ay önce - Sal 05 Arl 2017, 12:15

Alıntı:
Şu karşıya 3 tane 200 metre gökdelen geldiğinde Los Angeles ayarında bir skyline olacak.

Keşke.. Ama dua edelim'de var olan Gökdelenler'de traşlanmasın, zaten hepsi kısa boylu yapıldı daha'da kısa olmasın

Sanırım yüksek binalar Külliye için tehdit oluşturuyor ve kısaltılmaları lazım fakat bu binaların birçoğu daha önce'de vardı

Alıntı:
Bakalım “Mustafa” neler yapacak?
(...)
Gelin biraz Cumhurbaşkanı Erdoğan’a kulak verelim:

“Bizim en büyük sorunumuz bu işte. Çevreye duyarlı kentler olması için çok talimat verdim. Özellikle İstanbul ve Ankara belediye başkanlarını çok uyardım. Maalesef ‘tabi efendim haklısınız, gereğini yapacağız’ demelerine rağmen hiçbir şey değişmedi. İstanbul da o binaların tıraşlanması konusunda zamanında çok söyledim. ‘Gereğini yapıyoruz’ dediler. Ortada bir şey yok. O dönem çevre bakanlığının çok ihmali olmuş. İzinlerle ilgili çok uyarılarım oldu. Ama bakıyorsunuz değişen bir şey yok. Her yerde çok katlı binalar. Şimdi Çevre bakanımız Özhaseki ile konuştum. Bundan sonra izin verilecek binaların 4 artı 1 olmasını istedim. Bu sınırlar aşılmasın dedim. Sonra bakan bey bana geldi 4 artı 1’in müteahhitlik açısından kurtarmadığını söyledi 5 artı 1 de anlaştık. İzleyeceğim bakalım neler olacak? Bir daha müsaade etmeyeceğim, takipçisi olacağım. Göreve yeni gelen belediye başkanlarını da uyardım. Mustafa’yla (Tuna) konuştum göreceksiniz neler yapacak. Bu tür binalarla ilgili gereğini yapacak.”

Gördüğünüz gibi Cumhurbaşkanı Erdoğan çevreye duyarlı şehircilik konusunda tam bir dert küpü!

Dışardan “bir dediği iki edilmeyen” bir genel başkan tipi çizmiş olsa da açıkça görülüyor ki dedikleri hiç dikkate alınmamış. Şimdi göreve yeni gelen başkanlarla işi götürmeye kararlı görünüyor.

Ve “göreceksiniz neler yapacak” diyor.

Sahi Mustafa Tuna neler yapacak acaba? Ankara’nın Çukurambar semtindeki o gökdelenleri tıraşlayacak mı dersiniz?

Neler yapacağını görmek için bekleyeceğiz. Cumhurbaşkanı Erdoğan “gereğini yapacak” dediğine göre bir bildiği vardır mutlaka.

Kaynak: Milli Gazete

Bu günün yazısından... En önemli yer kalın harflerle işaretlendi. Yorum sizin.

Tuncay Meral
7 ay önce - Pts 18 Arl 2017, 05:42

Alıntı:
Erdoğan’ın imar talimatından sonra Mustafa Tuna ne yapıyor

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde MYK toplantısında söylediği “Her yerde çok katlı binalar. Bunlara bir daha müsaade etmeyeceğim, takipçisi olacağım. Bundan sonra izin verilecek binalar 5 artı bir olacak. Yeni göreve gelen belediye başkanlarını da uyardım. Mustafa’yla (Tuna) konuştum, göreceksiniz neler yapacak? Bu tür binalarla ilgili gereği yapacak” sözleri dikkat çekiciydi.
Erdoğan’ın sözlerinin ardından neredeyse 15 gün geçti. Erdoğan’ın talimatının ardından Tuna ‘gereğini yapıyor mu?’ diye şöyle bir baktım.

Melih Gökçek’in istifasının ardından imar komisyonunda bir değişiklik olmadı. Ancak mevcut ve geçmişten gelen imar artışlarının tamamı reddediliyor. Yeni imar artışı taleplerinin de yüzde 90’ı reddedilirken, artışlarda sadece belediye ve kamu kurumlarının talepleri dikkate alınıyor.
Tuna’nın imar komisyonunda, “Bundan sonra geçmişte verilmiş hak dahi olsa mahkemenin bozduğu tüm işlerde mahkeme kararına uyacağız. Hatta ruhsat alıp belli bir inşaat seviyesine gelse bile mahkeme kararı önceliğimiz. Bu şehrin katili olamayız” ifadelerini kullandığı kulağıma gelenler arasında.

ARTIŞ OLMASA DA 16 KATA İZİN VAR

Şu an için en büyük merak konusu halen uygulanan yoğunluk artışı olmaksızın 16 kata izin verilmesi. Burada her ne kadar bir rant artışı olmasa da yükseklik 5 katın üstüne çıkmış oluyor. Bakalım bu uygulamayla ilgili de bir değişiklik olacak mı?

Kaynak: http://m.hurriyet.com.tr/yazarlar/deniz-gurel/erd ...r-40677378

ankara için çok üzücü bir haber
ATO 70 Katlı bina yapmak istiyordu, artık sadece 16 katlı cüce binalar yapılabileceğinden dolayı yatay mimari seçeceklermiş..
Çukurambar'daki son derece değerli arsalar heba edilecek cücenince cücesi binalara bu içimi yakıyor gerçekten'de

kükreyenaslan
7 ay önce - Pts 18 Arl 2017, 09:56

gökdelen meraklısı değiliz yalnız çukurambar daki normal yükseklikteki binalara bile tahammül gösterilmemesi çok ilginç geldi bana bundan sonra dikkat edilebilir ancak olmuş bir yemeğe su katmaya ne gerek var çözemedim ! birde yeni başkan doğru yerde gökdelen yapılmasına karşı değiliz demiş ankaranın doğru yeri neresi polatlı mı temelli mi ???

Tuncay Meral
7 ay önce - Pts 18 Arl 2017, 16:47

Çukurambar Külliye'ye yakın olduğundan dolayı yüksek binalar tehlike arz ediyordur bence ama ilk gökdelenler vardı orada o yüzden sonradan yapılan bir bina için Ankara'nın can damarı kesilmesin

Kadir006

6 ay önce - Pzr 07 Oca 2018, 19:04
Erdoğan istedi, üç kat iptal edildi

Sanki 750 metreyi kısalttılar.Hayır yani yapılan yda blokları ne olacak.Onlar uzun değil mi ? Hiç anlam veremiyorum bazen.

Haberin detayı;

http://www.hurriyet.com.tr/erdogan-istedi-uc-kat- ...i-40702431

Alıntı:
Erdoğan, firmanın sahibinden binaları tıraşlamasını istedi. Buna gerekçe olarak da hem güvenlik, hem de estetik açıdan bölgedeki diğer binalarla uyumlu olmaması gösterildi. Cumhurbaşkanı gibi Rizeli olan inşaatın sahibi, projesini önce iki kat, ardından da bir kat revize ederek kısalttı. Ancak firma sahibinin ruhsatındaki izin dikkate alınarak, kendisine kayıpları için başka bir arazinin gösterileceği dile getirildi.

Musa Ardıç

6 ay önce - Pzr 07 Oca 2018, 22:30

Alıntı:

Sanki 750 metreyi kısalttılar.Hayır yani yapılan yda blokları ne olacak.Onlar uzun değil mi ? Hiç anlam veremiyorum bazen.

Hemserisine kıyak geçmiş, bunuda usulüne uydurmuş.

farukaytac
6 ay önce - Pts 08 Oca 2018, 10:04

Zeytinburnu'nda tarihi silüeti bozan daha yüksek binaları traşlayamadılar ama Ankara'da daha kısa olan binayı traşlamıslar.Büyük başarı(!)

koray006
6 ay önce - Pts 08 Oca 2018, 10:51

Haber sallamasyon.Bu binalar ilk yüksek olarak tasarlandı sonrada proje değişti kısa olanlar yapıldı.Bu olayda gündeme geleli baya oluyor.Gökçek zamannın da oldu.Öyle yeni gelişen ,yapılan binanın yıkılarak tıraşlanması gibi bir durum söz konusu değil.

sayfa 80
« önceki   123 ... 79808182   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet