Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2

ESKİŞEHİR - Semt Pazarları hakkında düşünceniz nedir
kaldırılmalı 20.0%  20.0%  [2]
devam etmeli 40.0%  40.0%  [4]
market düzeni olmalı 40.0%  40.0%  [4]
Toplam Oy : 10

Misafir c6a

2 hafta önce - Pts 20 Ksm 2017, 16:54

tamam seçmeyelim haklı olabilirler kendilerince
fakat bizim istediğimiz yerdende tartmıyorlar.
bir keresinde tezgahta aynı meyve ama 2 farklı kalite , 2 ürün arasındaki fark çok belirgin 2 tl fiyat yazmış. ben güzel olanın fiyatını sordum . görmüyormusun etiketi dedi.
tamam 1 kilo alayım dedim
arkadan tarttı .
abi ben buradan istiyorum dedim .
adamın demediği kalmadı.

AhmetDönmez26
2 hafta önce - Prş 23 Ksm 2017, 22:22

[/quote]Eskişehirde pazarcıların çoğu emirdağlıdır,tezgahtan kendin almaya kalk hemen tersler cvp vermeye kalkarsan daha da çirkinleşir git başka yerden al der..Antalya bu konuda çok iyi,meyve seçeyim derken tezgahı bozsan gene sesini çıkarmaz müşteriye karşı her zaman saygılılar..[/quote]

Aynen katılıyorum. 22 yıl Antalyada yaşadım. Orada pazarcı seçmem elletmem dediği taktirde o pazarda sinek avlar. Burada toplumsal refleks çok önemli. Vatandaş ortak hareket etmeyip üç beş tane pazarcıya teslim oluyorsa bizim kendimizi sorgulamamız gerekir. Çok değil üç hafta kimse pazardan alışveriş yapmasın her şey düzelir. İster marketten al. İstersen Bozüyüğe git oradan al. Nasılsa pazarda kaktırdıkları ve yiyemediğin çürük çarığı düşünürsen yol parası çıkar. Yoksa biz çook pazarcılardan dert yanarız. onlar da elinden geleni ardına koymaz.

Misafir f48

6 gün önce - Pts 04 Arl 2017, 18:45

Pazardan alınan ürün maalesef Tezgahta gördüğün ürün değil.Tezgahın görünür tarafına farklı kaliteli ürün konulup arkadan tamamen farklı kalitesiz ürün poşete giriyor.Eve gelip ürünleri gördüğünde söyle ne söylersen.Peygamberimiz (sav)bizi aldatan bizden değildir. buyurmuşlardır.Aynı kalitede ürün olup içinde tek tük ezik bulunması normal karşılanabilir. Ben aynı zamanda üreticiyim. Bahçemde ürettiğim ürünleri tamamen seçme olarak satıyorum.Ancak pazarcının kötüsü gibi müşteri de çok iyi değil.Ürettiğim Domotesi tarlada seçip en iyisini kasaya koymuş olmama rağmen ancak yarısını satabiliyorum. Diğer yarısını müşteri seçerken maalesef Salça ediyor. yani çöpe atmak zorunda kalıyorum.Kesinlikle emeğe saygı duyulmuyor.

Misafir c6a

5 gün önce - Sal 05 Arl 2017, 11:48

evet sayın Misafir f48
müşterilerden de maalesef durumu suihtimal edenler var. seçmeyi bile bilmeyen müşteri var. zaten üretici ve satıcı aynı kişi ise kötü malı pazara pek getirmez. yada olduğu gibi tezgaha döşer.

ama pazarcı esnafı ( ticaret yapan kişi ) tezgahın önüne güzellerini
arkayada artık ne varsa çürük çarık, kalıtesiz
bırakın kendimiz seçmeyi istediğimiz yerden dahi vermiyor.
şuradan verebilirmisiniz dediğimizde hemen azarlıyorlar.

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET