Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 6
adem yavuz
9 yıl önce - Cmt 30 Ağu 2008, 19:38
Tarkan konserine gazeteci yorumları

100 bin kişi bekleniyor

Mega Star Tarkan, İstanbul'daki en büyük halk konserini bugün vermeye hazırlanıyor.

Taşdelen Belediyesi'nin düzenlediği kültür etkinlikleri çerçevesinde sahneye çıkacak olan Tarkan, yaklaşık 100 bin hayranıyla buluşacak. Müzikseverler, Tarkan'ın İstanbul'da katıldığı bu en büyük açıkhava konserini ücretsiz olarak izleyecekler. Konser sırasında hiçbir sorun yaşanmaması için gerekli önlemleri aldıklarını söyleyen Taşdelen Belediye Başkanı Hüseyin Sipahi, dünya çapında bir sanatçıyı halkla buluşturdukları için büyük mutluluk duyduklarını dile getirdi. Tarkan'ın konseri, bu akşam saat 21.00'de Taşdelen Meydanı'nda başlayacak.

Kubilay KESKİN Hürriyet.com

Konsere Ağaoğlu’nun helikopteriyle gitti

Tarkan, geçtiğimiz akşam Taşdelen Belediyesi’nin düzenlediği açık hava konserinde sahneye çıktı.

Yaklaşık 50 bin kişinin doldurduğu konser alanına, ünlü sanatçı hava yoluyla ulaştı. Trafik kaosundan bunaldığı için ilçeye Ali Ağaoğlu’nun helikopteriyle giden Tarkan, yol boyunca ünlü işadamıyla sohbet etme imkanı da buldu. Konser detaylarına gelince... Taşdelen Belediye Başkanı Hüseyin Sipahi, sanatçıdan konserin yapıldığı meydana isim vermesini istedi. Bu talep üzerine seyircilere dönen Tarkan, "Cumhuriyet", "Özgürlük", "Barış" alternatiflerini sundu ve bu üçü arasından en çok alkışı alanı seçeceğini açıkladı. Sonunda da Taşdelen Meydanı’na "Barış" ismini verdi.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Neden ’Papatya Meydanı’ değil?

TAŞDELEN Belediye Başkanı Hüseyin Sipahi, Taşdelen Meydanı’nda konser veren Tarkan’dan, meydana yeni bir isim bulmasını istemiş.

Üç isim gelmiş Tarkan’ın aklına...

Özgürlük, Cumhuriyet, Barış.

Seyircinin beğenisine sunulmuş isimler, en çok alkış alan Barış’ta karar kılınmış.

Hayal kırıklığına uğramadım desem yalan olur. Tarkan’dan daha yaratıcı olmasını beklerdim.

Fakat neden şaşırıyorum... O da nihayet bu toplumun içinden çıkmış biri. Bugüne kadar "meydan" denince kimin aklına başka türlüsü gelmiş ki?

Sırf meydan değil... Park, cadde, anıt... Hepsinde aynı şey. Özgürlük, Cumhuriyet, Atatürk, Ulus, Barış, Demokrasi...

Gerçi bugünlerde "Demokrasi" biraz netameli. AKP’yle özdeşleşti bir nevi. "Demokrasi" dediniz mi "AKP’li misin?" diye soruyorlar.

* * *

Peki neden bu isimlere takılıp kaldık acaba?

Bakalım...

Özlem duygusu olabilir mi mesela?

Süklüm püklüm bir babanın yeni doğan oğluna Yiğit adını vermesi gibi?

Yahut "ağır" görünme telaşımız var...

"Papatya Meydanı olsun" deseydi mesela Tarkan... Belki de yuhalanırdı.

Dansöz elbisesi giyip çıkabilir sahneye, "yeni imajı" deyip alkışlarlar fakat işte "meydana isim" denince, "Papatya Meydanı" olmaz! Alaşağı ederler vallahi adamı. Tarkan’cık da bunu bildiğinden, "Özgürlük, Cumhuriyet, Barış" demiş.

"Kim memleketini daha çok seviyor" yarışı var tabii bir de.

Birbirimizle bu sebeple dövüşmediğimiz günlerde hiç olmazsa meydanlara isim takıyoruz.

"Benden Ulus!"

"Ben Cumhuriyet diyorum!"

"Atatürk!"

Açık artırma gibi bir şey.

* * *

Sebebi neyse ne...

Neticede bütün meydanları, bütün caddeleri, parkları şahsiyetsizleştiriyoruz.

Yozgat, Aydın, İstanbul, Antalya, Edirne, Malatya, Trabzon, Kütahya... Yüzlerce meydanın toplam üç tane ismi var.

"Taşdelen Meydanı"nın suyu mu çıkmıştı Sayın Başkan?

Tarkan’cım sen de repertuvarına iki marş ekle oldu olacak!

MIŞ-MUŞ
28 Ağustos 2008 08:20Hürriyet Pakize Suda
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tarkan'dan 'Barış' mesajı
Şarkılarını söylediği alana 'Barış Meydanı' adını verdi.

25.08.2008 10:30
Yerel gazetelerde ben bir markayım habere ihtiyacım yok diyen Taşdelen Belediye Başkanı Hüseyin Sipahi önceki gece ilçesinde bir halk konseri düzenledi.
Halk konserini izlemeye yaklaşık 15000 kişi gelirken sahneye ise Türkiye'nin megastarı olarak kabul edilen Tarkan çıktı. Ünlü sanatçıya sahnede plaket veren Sipahi, Tarkan'dan konser verdiği alan için bir isim önermesini rica ederek bu alanın isminin ona göre belirleneceğini söyledi.

Barış, Cumhuriyet ve Özgürlük'ten birinin olmasını istediğini söyleyen Tarkan, halktan bunu onaylamasını rica ederek alkışa sundu. En fazla alkışı 'Barış' alınca meydanının ismine de karar verilmiş oldu. Bunun üzerine Megastar "Biz zaten barıştan yanayız" dedi.

Bu arada herkes çoşku içindeyken olan yine basın mensuplarına oldu. Görev yapmakta zorlanan basın çalışanları belediye görevlilerinin çekim yapmayın tahrikleri sonucu gergin anlar yaşadı.

HABERTURK.COM / İBRAHİM ŞAHİN
SEYİRCİ KONUSUNDA DEĞİŞİK YORUMLAR BULUNMAKTAYSA DA İLGİLİ MEYDAN TAMAMIYLA DOLUYDU

metin selim
9 yıl önce - Pts 13 Ekm 2008, 14:23

KC'nin güven konutlarının resimlerini gönderiyorum.

İç avlu çok güzel görünüyor. Projeyi yüksek mimar Mustafa Selçuk yapmış.

[/quote]

Baran34
9 yıl önce - Sal 14 Ekm 2008, 14:58

Ben de yaklaşık üç ay önce Taşdelen'e taşındım. Kirazlıdere Mahallesi'ndeyim. Önceden Kozyatağı'nda oturuyordum, ilk taşındığımda çok zor geldi. Ancak şimdi bakıyorum ki Taşdelen'de gayet mutluyum. Her yere giden İETT hatları var. Arabayla giderken de Şile Otobanı sayesinde uzaklar yakın oluyor. Ben 2005 yılında Lise 2'deyken Çekmeköy'de Sezin'e kaydolmuştum ve o günden beri Çekmeköy çevresinde birçok şey değişti ve değişmeye devam ediyor. Aynı şey Taşdelen için de geçerli görünüyor.
Karşıya geçerken de çok rahat, 522-ST ile Mecidiyeköy'e 25 dk.da gittim.
Şile Yolu'nun genişletme çalışmasının bitmesiyle, oradan daha çok belediye otobüsünün geçeceğine inanıyorum, ki bu daha hızlı toplu ulaşım anlamına geliyor.
Bir de şu metro gelse artık...

adem yavuz
9 yıl önce - Pts 22 Arl 2008, 00:33

İlçemiz Çekmeköy emniyet müdürlüğüne Murat Şengün atanmıştır.Murat Şengün en son temmuz 2008 de Ankara polis koleji şube müdürlüğünden İstanbul emniyet müdürlüğü Eğitim Şube Müdürlüğüne atanmıştı.

Misafir 609

3 yıl önce - Prş 20 Ksm 2014, 18:54

2007 yılında şehir stadı yapılacak denmiş ama 2014 yılındayız hala yapılmadı bu konuyla ilgili bilgi verirmisiniz

adem yavuz
2 yıl önce - Cmt 21 Ksm 2015, 19:35

(+)

(+)

(+)

adem yavuz
1 yıl önce - Cmt 11 Mar 2017, 09:13

frkntrhn

7 ay önce - Pts 04 Arl 2017, 23:15
taşdelen yürüyüş yolu- 19.02.2015

(+)

(+)