Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1121
Maldeyna

8 ay önce - Pts 04 Arl 2017, 22:43

Alıntı:
Ya bırakın bu popülist ayakları, hükümet bile ihaleleri dolar üzerinden yapıyor çünkü TL ile yaptığı ihale'ye kimsenin güvenmeyeceğini biliyor.


Öyle ayak-mayak gibi basit ve sokak ağzıyla cevap vermemeni isterdim.Yaşça oldukça büyüğün sayılırım.
Dünyadaki hemen hemen bütün ihaleler dolarla yapılır.Rezerv para olduğu için.Devlet bazı ülkelerlede kendi paraları ile ml-hizmet alımı-satımı yapmaya çalışıyor.En azından çabasını görebiliyoruz.
1 sayfa öncesini okumuş olsaydın konumuzun dolar değil Altın olduğunu ve bizimde buna katkı yada temennilerimiz olduğunu görmüş olurdun.
Milliyetçilik ve devletçilik ne zamandan beri populizm oldu?Zaten böyle düşünüyorsanızda sizinle karşılıklı paylaşacak bir şeyimiz yok.


Haritacı 314
8 ay önce - Pts 04 Arl 2017, 22:48

Doları yatırım aracı sanan cahil bir vatandaş bir yıl önce 97 bin liraya aldığı dolar, bugün 96 bin 250 liraya karşılık geliyor. Parası hem dolarda kaldığı için değer kaybetmiş oluyor, hem de enflasyona karşı değer kaybetmiş oluyor.

Mehmet Burak
8 ay önce - Pts 04 Arl 2017, 23:05

Alıntı:
Doları yatırım aracı sanan cahil bir vatandaş bir yıl önce 97 bin liraya aldığı dolar, bugün 96 bin 250 liraya karşılık geliyor. Parası hem dolarda kaldığı için değer kaybetmiş oluyor, hem de enflasyona karşı değer kaybetmiş oluyor


Dolar yatırımını doları alıp kenarda boş boş bekletmek sanan cahiller para kaybetti de düştüğünde alıp, çıktığında satanlar voleyi vuruyor haberiniz yok. Bir iki örnek vereyim, 19 Kasım'da 3.85'ten 10.000 dolar alıp 22 Kasım'da 3,95'ten satan yatırımcı sadece 4 günde 100TL kar etti. Sonra 27 Kasım'da 3,90'dan aynı miktar da alıp 29 Kasım'da 3,96 satıp 3 günde 600Tl kar etti. Böylece güya işe yaramaz yatırım aracı olan dolardan 10 günde %4 kar etti.

Alıntı:
Milliyetçilik ve devletçilik ne zamandan beri populizm oldu?Zaten böyle düşünüyorsanızda sizinle karşılıklı paylaşacak bir şeyimiz yok.


Döviz alanları Suriyelilere benzetmek popülizmin en önde gideni, istediğiniz gibi kıvırın.Haritacı 314
8 ay önce - Pts 04 Arl 2017, 23:08

Alıntı:
Dolar yatırımını doları alıp kenarda boş boş bekletmek sanan cahiller para kaybetti de düştüğünde alıp, çıktığında satanlar voleyi vuruyor haberiniz yok.


Tamam entelektüel beyefendi, cahil Amerikalıları da uyandır. Türk lirası düşükken Türk lirası alıp, yükseldiğinde satsınlar. Böylelikle voleyi vururlar. Tövbe tövbe...


Haritacı 314
8 ay önce - Pts 04 Arl 2017, 23:18

11 Ocak'ta da 3,88 lira. Geçen sene aldığında %100 kazanmış olacağın BIST hisse senetleri de var. Aşırı saçmalamaya başladınız.

Burç

8 ay önce - Çrş 06 Arl 2017, 16:01Geçen gün gene bir çift terlik almıştım...Hakan Yükselen
8 ay önce - Çrş 06 Arl 2017, 16:08

İçin acısı 5000 tl lik Hermes terlik almaya kalsak satmazlar.

Şaka yapmıyorum. Paris’ten Hermes çanta alacaktım satmadılar


Gokkubbe
8 ay önce - Çrş 06 Arl 2017, 17:19

Türk insanı daha ne üzerine yoğunlaşacağını karar vermedi. Yakın zaman içinde belli olacak gibi gözüküyor. Dünyada ki pastadan pay almak icin belli başlı adımlar var.

Sanayi turizm sanat hizmet.

Sırf İspanya'da 280 birim golf sahası var ve yılda 5.5 billion Euro gelir elde ediliyor.
Turk is adamları turizm ve buna bağlı olarak hizmet sektöründen gelişme sağlamak istiyor. Kendilerinin bileceği iş. Devlet büyüklerinin, dünyayı gezmis görmüş insanlarının ve benimde eğilimim Türk ekonomisinin ağır sanayi (fabrika üreten fabrika) üzerine kurulması.

Burada temel is alanları var. Demir Çelik, basit kimya, yenilenebilir ve nükleer enerji alt sistemleri.
Bu ve bunun gibi sektorlerde ki atılımlarınız ileride yüksek teknoloji ürünleri ortaya çıkarmak isteyen çocuklarımızın alt sistem yedek parça gibi ihtiyaçlarını karşılayacak.

Roma bir günde kurulmadı. Önceki 20 yılda neler yaptıysak önümüzdeki 20 yıl onun yansımalarını göreceğiz.


Mert Karakoyun

8 ay önce - Prş 07 Arl 2017, 11:01

Alıntı:


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada bazı işadamlarının yurtdışına para transferi yapmasını eleştirmişti. Erdoğan’a yine ilk destek Sanko Holding’ten geldi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada bazı işadamlarının yurtdışına para transferi yapmasını eleştirmişti. Erdoğan’a yine ilk destek Sanko Holding’ten geldi. Sanko Holding Onursal Başkanı Abdülkadir Konukoğlu, Türkiye’de bu kadar işsiz varken yurt dışında istihdam yaratmanın doğru olmadığını söyledi.

Konukoğlu, kendi şirketlerinde de yurtiçinde yatırım ve istihdama önem verdiklerini belirterek yeni yatırım müjdesini verdi. Konukoğlu, “Herkes yurtdışına giderse o zaman Türkiye ne olacak? Bu benim içime sığmıyor. Gelecek yıl 300 milyon dolarlık yatırım gerçekleştireceğiz” dedi.

Abdülkadir Konukoğlu, söz konusu yatırımların iş makineleri, traktör ve enerjide olacağını ve bunların makine-teçhizat tevsi yatırımları olduğunu bildirdi.

Haber Merkezi6.12.2017

http://gazianteppusula.com/haber/ilk-destek-sanko ...48190.html


Erdoğan doğru söylüyor. İşverenlerimiz istihdamı neden yurtdışında yapmaya çalışıyor işlerine gelmeyince?


Mert Karakoyun

8 ay önce - Prş 07 Arl 2017, 11:47

VW asıl parayı zaten kendi ülkesine kazandırıyor.

İşverenler kendisini düşündüğü gibi ülkesini de düşünmeli. Bak Alman firmalarına ülkesini düşünerek hareket ediyor. milli menfaatlarine ters hareketler yapmıyor.

bizim işverenlerimiz aç gözlü.sayfa 1121
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET