Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 14
Misafir d75

1 hafta önce - Pts 04 Arl 2017, 21:54

(Sivas'ın iktidar partisi teşkilatını hiç sevmem, ama Sami Aydın çok farklı. Türkiye'de belediyecilikte adından söz ettirecek birisi. )Alıntı

MUAMMER TÜRK
1 hafta önce - Cum 08 Arl 2017, 22:14

Böyle konunun açılmış olduğunu yeni gördüm,bu sorunun asıl cevabını ,cumhuriyetten beri ülkeyi yöneten bütün siyasi partilere,yaşayan vekillerine,kazık yedikçe daha da destekleyen sivasın halkına sormak lazım,ATATÜRK den, sonra bu ülkede sivas şehrine değer veren çıkmamıştır,o rahmetli olduktan beri sivas habire göçetmiş ,halada göçediyor,ATATÜRK ün yaptığı vagon fabrikası bile oraya buraya taşınmıştır,parti partide değerlendirebilirim,başka şehrlerle kıyaslanmayı sevmiyorum, ancak nerden nereye geldiğimizi göstermek için mecbur kıyaslamak zorunda kalıyoruz,bundan 40 yıl öncesine kadar sivas 67 vilayet içinde ilk 10 -15 şehir içindeyken ,bugün 80 kusur vilayet içinde 55 -60. niğdeden kopan Aksaray kadar,konyadan kopan karaman ,malatyadan kopan Adıyaman ,siiirten kopan batman ile bile kıyaslanamıyoruz,hep halk suçlu değil,halkında hataları olmuştur belki,ama tamamen halk tek başına suçlu değil,geçmişte 9 milletvekili çıkarıyormuş bu şehir,ben 7 milletvekili çıkardığımız zamanı hatırlıyorum,7 vekilin 6 tanesini anap alırdı,1 tanesini chp ,20 kusur yıl iktidarda kaldı ,sivasa zerre kadar hayırı dokunmadı,dokunmadığı gibi varolan yatırımlarda oraya buraya kaldırıldı,mesut yılmaz hiç sivasa gelmeden siyasi hayatını bitirdi iyimi,malatya ,kayseri,samsun ,Yozgat vs ..bu dönemde alacağı tüm yatırımları aldılar,shp ve dyp dönemi sivas ve Sivaslılar için tam bir kabus dönemleri oldu,yatırımdan vazgeçtim,ellerinden gelse sivasa atom bombası atacaklardı nerdeyse ,ensonunda yapacaklarını yapıp adeta güneşli havada ,fırtına ,hortum çıkartıp provokötör bir vali atayıp şehrin insanlarını birbirinedüşman ettiler,dolayısıyla sivasın %40 ı türkiyeninde enaz %50 si doğal düşman oldu,insanlar bırak yatırım yapmayı,köylerindeki meyve ağaçlarını bile kesip gittiler,rp ,fazilet vs dönemide sivas açısından kayıp yıllar olarak geçti,tek olumlu gelişme rahmetli osman seçilmişin sivassporu 3.lig batağından çıkarması oldu,abdullatif şenerin çabalarıyla ufak tefek yatırımların önü açılsada ,totalde sivas beklediği yatırımları alamadı,ya hasbelkader DSP DEN vekil seçilen milletvekili
sivasla ilgili 2 kelime konuşmadan siyasi hayatını bitirdiiyimi ,gelelim şimdiki iktidara,sivas en büyük göç dalgasını bu dönemde yaşadı,iyi kötü köylerde koyunsürüleri filan vardı,et kombinası açılmadı,bölge müdürlükleri, dikimevi filan kaldırıldı,belediyeler 20 kusur kapatıldı ,sivas bitürlü teşvik kapsamındaki iller arasına alınmadı ,yurtdışından anguş ithal edecez filan deyip millete hayvanlarını sattırdılar göçettirdiler,6 vekillilkten 5 vekile düştü sivas,haaa derler şimdi hiçmi bişey yapılmadı?evet inkar edenin gözü dönsün,geçmiş dönemlerle kıyaslandığında sivas ve ilçelerine yatrımlar bu dönemde yapıldı,bi kayak merkezi,bi hızlı tren projesi,ne bilim, bitmek bilmeyen tünellerin bitme noktasına gelmesi ,bölünmüş yollar ,divriğiye raybüs konulması flan,göletler vs.
havalimanı yenilenmesi ,uçakların ucuzlaması filan inkar edilemez,ancak tüm bunlar sivasın kanayan yarasına melhem olacak işler değil,sivasda hayvancılığı bitirip millet köyünü terkettikten sonra kovalıya mezbaha açmışşın neye yarar,sivas teşvikte düzceyle aynı kefede kaldığı müddetçe sivasa yabancı yatırımcı gelmez,sivasın bana göre olmazsa olmazı demir çelik entegre tesisi,şeker fabrikası yapılması ve 2.devlet üniversitesine izin verilmesi,yatırımcıları cezbedecek teşviklerler uygulanmazsa sivas daha uzun yıllar hakettiği yere gelemez vede gelemeyecektirde,sadede gelirsek sivas tarihinde sivasın hakettiği yere gelememesinin kırılma noktalarıda vardır,bunlardan biri kayseri-sivas maçıdır,bu olaydan sonra sivasa yabancı müteşebbisler sermayesini yatırmamıştır,2.kırılma noktasıda madımak olayıdır,bu olaydan sonra enaz 10 yıl türkiyede sivas diye şehir yok sayılmış,adeta memurların sürgün yeri gibi davranılmış siyasilerin gelmeye yatırımcıların yatırım yapmaya korktuğu şehir olmuştur,,,sivas halkı 2 ye bölünmüştür,dolayısıyla bu olayın kamuoyoundaki olumsuz etkilerini ekonomik anlamda ve siyasi anlamda çekiyor buşehir,sıralayacak olursak ,özellikle demirelin demirçelik fabrikasını iskenderuna yaptırması,özalın vagon fabrikasını kaldırıp sivasa değer vermemesi,şeker fabrikasını yapmaması,chp ve shp gibi partilerin - birkaç süslü bina ve üniversite haricinde bu şehire gerekli yatırımları yapmaması,sivas halkı devletçi ekonomik sisteme alışık olduğu için,çok ortaklı müteşebbüs ruhunun gelişmiş olmaması,ortaklık kültürünün gelişmemiş olması ,birkaç denemeninde hüsranla sonuçlanması,zengin insanların yatırımlarınıkendi memleketlerine değilde ,ankara ,İstanbul vediğer illere yapması,yıllarca zihniyet olarak sivasdaki suyun başında oturanlar,belediye başkanları,medya sahipleri,sivil toplum örgütleri,ticaret kuruluşları,sivasın yerel rantçı kesimlerniin az olsun, bizim olsun anlayışları ,bugünki iktidarda dahil,b ugüne kadarki tüm iktidarların sivasın önünü açacak temel yatırımları yapmaması,iklim şartları,coğrafyanın haritada büyük görünmesine rağmen,dağlık ve çok dağınık bir yerleşime sahip olması,ilçelerin büyükçoğunun merkeze ve diğer ilçelere uzaklığından yeteri kdar kaynaşma olmaması,hepsinden önemlisi,sivasdan yetişen insanların memleket sevdasının diğer illere nazaran azolması,halkın ve onların seçtiği milletvekillerinin memleket meselesinden ziyade kendi ikbal ve istikbalini düşünmesi,parti çıkarlarını ve kendi çıkarlarını gözetmesi,sivas halkının siyasi reflexsinin körelmiş olması ,kendilerine siyaseten yanlış yapanlara karşı tehlike arzetmemesi ,benim aklıma gelen sivasın neden hakettiği yerde olmamasının nedenleridir .

En son MUAMMER TÜRK tarafından Cum 08 Arl 2017, 23:14 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

Serky45
1 hafta önce - Cum 08 Arl 2017, 22:30

Kızmayın ama... Sivas halkı isteklerini dile getirme sıkıntısında sıkıntı yaşadı. Dolayısıyla sanayi gelmedi, sanayi gelmeyince gelişemedi, gelişemeyince de halk hep İstanbul'a ve diğer illere göç etti. İşin garip yanı bu sorun Sivas'ta daha 60'lı yıllarda başladı. Dibindeki Kayseri gelişirken Sivas yerinde saydı.

Misafir 7eb

1 hafta önce - Cum 08 Arl 2017, 22:33

Evet çok ilginç. Hükümete en çok oy veren yerler hep en gelişmemiş yerler. İstanbul'da da böyle bu. Bütün yatırımlar hep muhalefet şehirlere, belediyelere gidiyor. Hükümet seçmenine niye böyle davranıyor?

sussan
1 hafta önce - Cum 08 Arl 2017, 23:06

Muammer hocam gerçekten çok açıklayıcı 10 numara bir yazı yazmışsınız altına imzamı atarım.

Misafir 1d8

1 hafta önce - Cum 08 Arl 2017, 23:27

Sivaslılar yüzünden bu halde sivas. Bakın Kayseriye canavar gbi

ergunpolat
5 gün önce - Pts 11 Arl 2017, 00:11

1970 lerde Turkiyede 5 ayrı yere yapılan Serbest sanayi bölgesinden bir tanesi de Kayseriye yapildi. Askeri yatirim olarak Sivasda Temeltepe haricinde birsey yokken ve zamanla bunu kuculte kuculte simdiki halini aldi ve en sonun da kapatilan askeri hastane ve askeri dikimevi ile tamamen askeri yatırımın önü kesildiği gibi olanlarada balta vurulmuştur. Kayserideki askeri yatirimlari internetten acın okuyun . Sivasa sadece Cumhuriyet üniversitesi haricinde bir yatırım gelmedi var olan gümrük binası kapatıldı. Var olan Türk havayolları ve kargo şubesi ve bolge ptt kapatıldı. Memurlar Izmir Denizli gibi illete tayin gönderildi. Sonradan günde 2-3 sefer pegasus sayesinde geliyor. 2016 da Izmır uçuşları dusruldu ve Ankara uçuşları durduruldu. Bakin seyredin Istanbuldan sadece gunde 2 sefer yapilirsa sasirmayin. Abdullatif Sener den sonra Sivas tamamen unutuldu. Bütün Bunlari Sivaslilarda unutmayacak

En son ergunpolat tarafından Pts 11 Arl 2017, 00:14 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

AhmetTan43
5 gün önce - Pts 11 Arl 2017, 00:14

Sivaslı, memleketine sahip çıkmadığı için.

Misafir 546

4 gün önce - Pts 11 Arl 2017, 09:17

Abdullatif Şener mi? Abdullatif Şener dik duraydı da Sivas'a hizmet etmeye devam edeydi. Ben siyaseti bırakacağım, hocalığa geri dönüyorum diyerek istifa etti. Sonra parti kurdu, seçimler gelince de partisinden de istifa ederek bağımsız aday oldu, ama seçilemedi. Seçimde, milletimiz dik durmayan kişiye nasıl ders verilirmiş herkese gösterdi.

ergunpolat
4 gün önce - Pts 11 Arl 2017, 12:58

Tamam işte Abdullatif Senerede kızgınlığı bize yansıtıldı halen kızgınlık geçmedi. Biz meydanda halka hitap edilirken Abdullatif Sener den sonra bakan istiyoruz dedik Sayın cumhurbaşkanı ne yapacaksınız bakanı Sivasin bakanı benim dedi ama Ankarada güçlü lobi ile bakanlık kaptık. Aslında bu bile verilmeyecekti. Neyse bundan sonrasinda Sayin Habib Soluk güçlü siyasi derken tekrar bu zamana kadar Cumhurbaşkanı nazarında büyük yara kapanmasa bile bizim sağduyu ile Sivasimiza sahip çıkarak kapatılmayı bekleyen yatırımları durdurduk yoksa amaç ve gaye Sivasi Yozgata cevirmekti. Ama yinede dikimevi ve askeri yatırım ve askeri hastaneyi kaptırdık. Doğu anadolu projesine dap a bile zorla girdik. Cazibe merkezine dahil olmayi ise zorla zorlada olsa alacağız. 2019 a kadar. Ne istiyorsak yaptiracagiz bir Sivaslı olarak söylüyorum elimizde herşey. Sizde dahil olacaksınız burada birşeyler yazmanız bile birlikteliğin başlangıcıdır. (Gelin tanış olalım işimizi kolay kılalım. Yunus Emre)

sayfa 14
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 131415   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET