Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5

EGO sizce hangi marka otobüsten almalıdır?
MAN NG 272 40.0%  40.0%  [6]
MAN SL 202 0.0%  0.0%  [0]
MAN NL 202 0.0%  0.0%  [0]
MAN SG 292 13.3%  13.3%  [2]
MB O405K 26.7%  26.7%  [4]
Hepsi 20.0%  20.0%  [3]
Toplam Oy : 15

GkhanTR
3 yıl önce - Çrş 12 Ksm 2014, 19:41

Aslında bu başlığın pek anlamı yok. Çünkü ihale yasası gereği devlet kurumları istediği firmadan alamazlar. En düşük teklifi veren ve ihale şartlarını karşılayan firma ihaleyi kazanır.

Yani EGO gidip bir markaya bu otobüsü istiyorum diyemez. Açtığı ihalede en düşük teklifi veren firma otobüsleri kazanır.

Sbfli yasar
1 yıl önce - Cmt 01 Ekm 2016, 14:52

Mb capacity

Emir GÖKER
1 hafta önce - Pzr 03 Arl 2017, 19:54

2017 MB Conecto almalı bence. Bunlardan hem körüklü hem solo almalı.

Hamza BAŞYURT
1 hafta önce - Pzr 03 Arl 2017, 22:44

Alıntı:
Geleceğe yönelik süreklilik – Yeni MAN Lion´s City Hibrit

MAN Lion´s City Hibrit, geleceğe yönelik şehiriçi trafiği için en uygun çözüm niteliğindedir. Yenilikçi Hibrit tahrik konsepti EfficienyDesign, uzun süreli sürüşleri en üst seviyede ekonomi ile birleştirmektedir. Minimum emisyon oranları ile maksimum taşıma verimliliği elde edilmektedir. Bu sayede MAN Hibrit otobüsünün % 30'a kadar yakıt tasarrufu yapması ve yılda 10 000 litreye kadar daha az dizel yakıt kullanması mümkün olmaktadır — Aynı zamanda CO2 atımı da bu yenilikçi teknolojiden faydalanmaktadır: MAN Lion´s City Hibrit otobüsleri tarafından çevre yükü, bilinen motor donanımlı diğer şehiriçi otobüslere kıyasla yılda 26 ton CO2 oranında azaltılmaktadır. Modern hibrit tahriği sadece çevreyi ve bütçeyi korumakla kalmayıp, aynı zamanda duraklardaki ses ve egzoz gazı emisyon değerlerini düşürerek şehiriçi yaşam kalitesini de arttırmaktadır.

https://www.bus.man.eu/tr/tr/sehirici-otobusler/m ...bakis.html

(+)

Ayrıca Mercedes Capacity

https://www.mercedes-benz.com.tr/content/turkey/m ...ideos.html

onurnazliaka
1 hafta önce - Pzr 03 Arl 2017, 23:54

Mercedes Benz ve Man kalite olarak her zaman bir tık önde. Bu araçların tercih edilmesi kalite namına daha yararlı olacaktır. Temsa, BMC, Güleryüz gibi markalar ise fiyat olarak daha avantajlı olsalar da kalite olarak en başta belirttiğimiz iki firmayı yakalamaktan uzaklar. Özellikle Man'ın solo otobüsleri de oldukça başarılı.

Erdem Taşlıca

1 hafta önce - Pts 04 Arl 2017, 01:12

Şu ana kadar bindiğim otobüsler arasında İstanbul metrobüs hattındaki Mercedes Benz Capacity'leri saymazsak en kaliteli araç MAN Lion's City diyebilirim. Hem körüklü hem de soloda oldukça başarılı. Capacity'ler 4 akslı 19,5 metrelik uzunlukları ile her hatta kullanılamayacağı için ve oldukça yüksek denebilecek fiyatları sebebiyle Türkiye'de birçok belediye tarafından kolay kolay tercih edilebilecek araçlar değil. Yeni Conecto'nun ise dış tasarımını beğenmiyorum.

Onur Bey'in saydığı alt sınıf markalar ve yorumuna katılıyorum -özellikle de Temsa- ama bunların dışında Otokar Kent LF bu markalardan bir tık daha önde diye düşünüyorum. İstanbul'da durakta beklerken uzaktan görünen İETT Otokar'ı ve bu araçta İETT şoförü kalitesinde seyahat edecek olmak beni hep sevindirmiştir. Her ne kadar EGO şoförleri bu kalitenin oldukça uzağında olsalar da bu araçları EGO'da görmek isterim.

Misafir 9f8

1 hafta önce - Pts 04 Arl 2017, 02:54

Otobüs alınsın da ne marka olursa olsun farketmez.
318 de saatlerce boş otobüs beklemekten bıktım açıkçası!

Misafir 0a7

1 hafta önce - Pts 04 Arl 2017, 21:41

@ Erdem Taşlıca

Ego şöförleri hanzodan beter otobüs kullanıyorlar gerçekten. Yeni otobüs alınmadan önce şöförler hizaya getirilmeli. Can ve mal güvenliğini hiçe sayıyorlar. Hiç abartmıyorum hergün onbinlerce insanın canını riske atıyorlar. Virajlara hızlı girmeyi, öndeki aracı yakın takip etmeyi marifet sanıyorlar. Ani dur kalk yapmaktan hiç çekinmiyorlar. Ayakta mı yolcu var, yaşlısı çoluğu çocuğu umurlarında değil. En acil el atılması gereken sorun bu.

Böyle şöförlere ne kadar kaliteli otobüs verirsen ver, kısa sürede haşat etmeyi başarırlar.

Emir GÖKER
1 hafta önce - Cum 08 Arl 2017, 21:21

Alıntı:
Ego şöförleri hanzodan beter otobüs kullanıyorlar gerçekten. Yeni otobüs alınmadan önce şöförler hizaya getirilmeli. Can ve mal güvenliğini hiçe sayıyorlar. Hiç abartmıyorum hergün onbinlerce insanın canını riske atıyorlar. Virajlara hızlı girmeyi, öndeki aracı yakın takip etmeyi marifet sanıyorlar. Ani dur kalk yapmaktan hiç çekinmiyorlar. Ayakta mı yolcu var, yaşlısı çoluğu çocuğu umurlarında değil. En acil el atılması gereken sorun bu. 

Böyle şöförlere ne kadar kaliteli otobüs verirsen ver, kısa sürede haşat etmeyi başarırlar. 

Misafir kardeşim bence de çok haklısın;
Bence hem EGO, Hem ÖTA, Hem ÖHO, Hem dolmuş, Hemde taksi şoförleri değişmeli. İyi şoförler seçilmeli. Kötü şoförler meslekten kovulmalı yada uyarılmalı. Benim en çok sinrimi bozan ise sürekli EGO'ların ÖTA veya ÖHO'lerle yolcu için kapışmaları. Bence bu rezalet te son bulmalı.

Misafir 898

1 hafta önce - Cum 08 Arl 2017, 22:14

Emir göker ben egocularin yolcu kapma yarışına girdiğini hiç görmedim, genelde yol veriyorlar özellere

sayfa 5
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet