Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 7
HBİLGE
6 gün önce - Pts 04 Arl 2017, 20:30

@kalecan

söylediklerine imzamı atarım. Üniversitelerde artık nicelik değil nitelik devrine girmemiz lazım. Yeni bir ODTÜ, Boğaziçi ayarında bir şey çıkacaksa ortaya kurulsun, yoksa sırf ilin ilçenin ekonomisi kalkınsın diye üniversite kurulmaz. Dünyanın en başarılı üniversiteleri Amerika'da. Çoğu kent içinde bile değil. Öğrenci kampüsten dışarı çıkmadan 4 sene okusa eksiklik yaşamaz. Yurdu, kafesi, restoranı, çamaşırhanesi hepsi kampüste. Kente ekonomik hareket getirme gibi bir görevleri yok. Bilimsel gelişme, teknoloji gelişimi vs ile uğraşıyorlar.

Bizde ticaret odası kafası ile üniversite açıyoruz hala. Öğrenci ve veliler resmi gördü gerçi. Bu sene düşen yerleştirme rakamları başlangıç. İstihdam yaratmayan bölümler zamanla tasfiye olacaktır. Doğanın temel kanunu bu.


userforum
6 gün önce - Pts 04 Arl 2017, 21:41

Arkadaşlar konu nerden nereye gelmiş, ekonomi canlanacak diye bir kel,ime dahi edilmemiş iken nereden çıkıyor bu kadar laf anlamış değilim, Sivasın istediği Sivas da sanayi alanında ileri gitmek, bunun içinde alt yapıya ihtiyaç var, bunun sağlanması da teknik fakülte ile olur bütün amaç bu, şimdiki universite gibi 50 bin nufus olsun deniliyor- 5 bin ve sonralarıda 10 bin nufuslu olan universite ama labaratuarı güçlü teknlojik alt yapılı olan bir sistem olması için çabalanıyor, daha önceden tornacı cnc tornacı ve kaynak alanında eğitim alamayan gençlerimize son 5 senedir, cnc cad cam vs özel eğitimler veya halk eğitim merkezi vs veriliyor idi, şimdide akademik seviyede teknik fakültelerimiz olsun bunları barındıran bilimsel çalımalar ile adından bahsettirecek bir universite olmasınmı, universitenin olup olmaması öneml,i yoksa ekonomi canlandı canlanmadı demekmi önemli, ticari kısım ile ne lakası var, öğrenciden geçiniyor lafıda bir tuhafca bir durum, hangi öğrencimizde para varda harcayacak,sayfa 7
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET