Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 802
truva elazığ

10 ay önce - Pzr 26 Ksm 2017, 23:59

Bu akşam yeteneksizsiniz'i izledim niğdeli bir arkadaş huseynikten çıktım yola adlı şarkıyı söyledi. Juri uyeleri şarkının hangi yoreye ait olduğunu sordu adam nereye ait olduğunu bilmiyorum dedi internetten baktım bulamadım dedi ama hikayesini anlattı internete yazınca zaten direk Elazığ'a ait olduğu çıkıyor. Demek tam araştırmamış

truva elazığ

10 ay önce - Sal 28 Ksm 2017, 11:50

http://m.gunisigigazetesi.net/haber.php?hid=50201

hakan023
10 ay önce - Pts 04 Arl 2017, 18:53

Vali Kaldırım Müjde Üstüne Müjde VerdiGöreve geldiği günden beri Elazığ’ın gelişmesi ve değişmesi için önemli çalışmalar yapan, Elazığ’a her sektörden yatırımcılar getiren Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım Elazığ gündemi ile ilgili Kanal Fırat Canlı yayınında önemli değerlendirmelerde bulundu. Yaptığı değerlendirmelerde yeni müjdeler veren Vali Kaldırım, “Bu ay içinde yeni yatırımcılarımız gelecek. Son aşamaya gelindi. Yatırım ile ilgili kararı aldılar. Sunum yapacaklar ne noktada yatırım düşünüyorlar” dedi.
Elazığ’ın değişmesi, gelişmesi ve markalaşması için Elazığ’a her gün farklı sektörlerden yatırımcılar getiren Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Elazığ gündemi ile ilgili Kanal Fırat canlı yayınında değerlendirmelerde bulundu. Şehre gelecek yatırımcılarla ilgili müjdeler veren Vali Kaldırım, bu ay içerisinde Elazığ’a yatırımcıların geleceğini duyurdu.

“BAKANIMIZ ONAY VERDİ”

Kanal Fırat Televizyonundan Canan Gedik Ay’ın sorularını cevaplandıran ve yeni OSB müjdesini veren Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, “Bilim Sanayi ve Teknoloji bakanımız Faruk Özlü açıkladı. Elazığ’da yeni 2 OSB kuruldu. Birisi Elazığ’da. Elazığ’ın üçüncü OSB’si. Birinci OSB faaliyette. Hayvan ürünleri ihtisas OSB var, kuruldu faaliyette. Bu da Elazığ’a kazandırılan 3. OSB ama genel OSB’ler içinde ikinci. Diğer ihtisas OSB kurulmuş oldu. Özel İdare, belediye ve Ticaret odası tarafından kuruldu. Bakanımız onay verdi. Tüzel kişilik kazandı, kuruldu. Alt yapısı yapılacak. Alt yapı çalışmaları da hızlı bir şekilde tamamlanarak yatırımcının hizmetine sunulacak” dedi.

“ELAZIĞ KODLARI OLAN BİR ŞEHİR”

Yatırım konusunda Elazığ’ın yüksek bir potansiyele sahip olduğunu vurgulayan Vali Kaldırım, Elazığ’ın yatırımlar açısından özellikle de cazibe merkezi olmaya aday bir şehir olduğunu söyleyerek, “Hem bir huzur şehri, güven şehri, yaşanabilir şehirler arasında üst sıralarda. Hızla basamakları tırmanan bir şehir. Sosyal tarihi, kültürel derinlikleri açısından son derece zenginliği derinliği olan, kodları olan bir şehir. Çok kaliteli tekniği olan mühendislik alanında özellikle Türkiye’de ilk 5’e giren, Tekno Kenti güçlü olan bir şehir. İkinci İŞGEM’i açıyoruz. Özellikle İŞGEM’ler kuluçka merkezi görevi görüyor. Yeni girişimcilerin kendilerine iş kurma geliştirme büyütme noktasında ciddi altyapı hizmeti sunmak için yapılan bir organizasyon. Bu anlamda ikincisi kuruluyor. Daha deminde vurguladım şehrimize üçüncü OSB kuruluyor. Bir şehrin yatırım ortamı açısından yatırım iklimi açısından yatırım yapılabilirliği açısından önemli değerler” ifadelerini kullandı.

“HIZLI TREN GELECEK, İKİNCİ PİST YAPILACAK”

Elazığ’ın lojistik imkanlarının çok iyi olduğuna dikkat çeken Elazığ Valisi Kaldırım, “Lojistik ulaşım modlarına baktığımız zaman uluslararası bir havaalanı, hızlı tren gelecek inşallah, tren yolu çok kaliteli, ulaşım bağlantı yolları, otoyolları, duble yollar ve çevre yolları, diğer şehirlere, limanlara olan bağlantısı. Gerçekten bu açıdan, ulaşım modları açısından önemli. Bunu da buradan vurgulayalım. Cumhurbaşkanımıza ve başbakanımıza teşekkür ederiz. İkinci pistte yapılacak inşallah, yatırım programı ile ileride. Bunun yanında apronda yapılacak. İkinci pist önemli. 150 milyon TL’lik bir yatırım. Şu açıdan önemli bölgesel uçuş merkezi oluyorsunuz. Dolayısıyla uluslararası lojistik açısından bu çok önemli. Uluslararası bölgesel uçuş merkezi olma bir şehrin lojistik altyapısını son derece güçlendiren bir konu. Lojistik aktarma istasyonu burada var, ama bir lojistik merkez veya köy burada oluşturma, yatırım ikliminin gelişmesine ciddi katkı verecektir” diye belirtti.

“KALİFİYELİ İNSAN NOKTASINDA ÇALIŞMALAR YAPMALIYIZ”

Nitelikli çalışanların önemli bir kriter olduğuna değinen Vali Kaldırım, “Teşviklerle yeni yapılan yatırımlarda 6.Bölge Teşvikinden de yararlanılabilir. Teşviklerden de yararlanabilmeleri önemli. Bu açıdan uluslararası ölçekte bir cazibe merkezi olabilir dediğimizde bunun altı dolu. Kriter üzerinden konuşuyoruz. Bir yatırımcının uluslararası kriterleri vardır. Bir bölgeye gittiği zaman baktığı kriterler. Bir kriter setleri var. Bunlara baktığımız zaman ilimiz bunların hemen hemen hepsini karşılar niteliktedir. Biraz daha nitelikli insan kalifiyeli insan noktasında çalışmalar yapmalıyız. O noktada bir proje çalışmamız var. Sürekli bir istihdam merkezi kurması noktasında çalışma yapacağız. Nitelikli katma değeri yüksek teknolojik yatırım yapacak yatırımcıların bu nitelikli çalışan havuzuna katkı sağlayacağız. Bu açığı giderecektir. Bunu da sağladığımız zaman, gerek AR-GE altyapısıyla gerek inovasyon altyapısıyla kuluçka merkezleri, Tekno Kentleri, Teknoparkları, OSB altyapılarıyla, sanayi altyapılarıyla önemli bir hale gelmiş olacaktır. Bu açıdan şehrimiz iyi yolda. Hem kamusal yatırımlar özel kesime olan yatırımlar hem de sivil toplumun ortaya koymuş olduğu perspektif açısından gerçekten önemli” dedi.“NE TALEP EDİYORSAK YERİNE GETİRİLDİ”

Hükümetin talep edilenleri yerine getirdiğini söyleyen Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, “Ne talep ettiysek yerine getirildi. Milli eğitimden nitelikli elaman yetiştirme konusunda bir talebimiz oldu, sağolsunlar oda kabul gördü. Ne talep ediyorsak yerine getirildi. Sivil toplumumuz, ticaret odamız, borsamız, yerel yönetimlerimiz, milletvekillerimiz, siyasi partilerimiz gayet duyarlı çalışıyorlar” ifadelerini kullandı.

“ULUSLARARASI PAZARLARA AÇILMAMIZ LAZIM”

Elazığ’ın artık bir vizyon kazandığına dikkat çeken Elazığ Valisi Kaldırım, “Elazığ’ın vizyon kazanması sevindirici bir gelişme. Bizim uluslararası pazarlara açılmamız lazım. Bize pazar lazım. Hem geleneksel değerlerimiz, yöresel ürünlerimiz bunların markalaşması hem de yeni sektörlerin yeni üretimlerin özellikle katma değeri yüksek ürünlerimizin ilimize gelerek ilin yatırımına istihdamına katkısı açısından önemli. Bu açıdan hedef pazarlar belirledik. Hedef pazarlara dönük çalışmalarımızı yapıyoruz. Gerek turizm gerek şehrin kültürel tanıtımı gerekse markalaşmamız. Varolan sektörlerin veya var olacak sektörlerin hedeflerinin sonuç odaklı çalışılarak pazarlara ulaştırılması” diye kaydetti.

“SU ÜRÜNLERİ ÇOK ÖNEMLİ BİR SEKTÖR”

Vali Kaldırım, “Su ürünleri önemli bir sektör. Su varlığı haritasına baktığımızda coğrafyamızın %7’si sularla kaplı. Önemli bir değer. Su ürünleri burada çok önemli sektör. Yıllık 30 bin üretme kapasitemiz var. Şu anda 7 bin ton üretiyoruz. Demek ki gideceğimiz, mesafe kat edeceğimiz boşluk var. Hem alanı değerlendirme hem de yatırımcıların imkanlarını geliştirme, alt yapılarını güçlendirme. Ulaşım noktasında. Diğer konularda da. Hem Pazar bulma hem de sektörün daha iyi olma noktasında çalışmalarımız var. Ben kendileri ile 3 defa toplantı yaptım. Geldiğimden beri incelmelerde bulundum. Gerek Keban barajında gerekse Karakaya barajında yaptıkları üretimleri inceleme fırsatım oldu. Bizim amacımız var olan üretimi, burada alabalık üretimi yapılıyor. Bunu çeşitlendirerek katlayarak değerli hale getirip buradan girdi elde etmek. Hedef olarakta burada 100 bin TL’lik bir ihracat öngörüsü ortaya koyduk. 30 milyon, 40 milyonluk bir potansiyelimiz var. Gidişatta bu noktaya ulaşacağımızı gösteriyor. İhracatta özellikle önemli bir girdi kalemi olmasını biz şehrimizde arzuluyoruz” ifadelerini kullandı.“JAPONYA PAZARINA GİRDİNİZ Mİ HER PAZARA DA GİREBİLİRSİNİZ”

Japonya ile ihracatın önemine değinen Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, “Madencilik sektörünün yanında, taş ürünleri madencilik önemli bir girdi olmasını arzu ediyoruz. Bu noktalarda işletmelerde son derece profesyonel çalışıyor, sektörün içinde olanlar. Kendilerini tebrik ediyorum. Hem yenilikçi yöntemlerle sektörü geliştirmek hem de şehre katkı verme noktasında ciddi gayretleri var. En son bir Japon pazarına açılma düşüncesi oldu. Başladığında burada somonu belli bir gramaja getirip Karadeniz’de üretme. Zira somon uluslararası pazarlarda 3 kilo olarak tahmin ediliyor. Sonra baktık ki biz burada 3 kiloyu da yakalayabiliriz. Karakaya denizi ve diğer bölgelere bu ürünü, balığı nakletmede yetiştirme yapabiliriz. Japonya pazarına girdiniz mi yer pazara da girebilirsiniz. Çok geniş bir piyasa, gelişmiş bir ülke. Özellikle sağlık ve hijyene önem veren ve son derece balık tüketen bir ülke. Bu piyasaya girdinizmiş istikrarlı bir piyasa. Sürekli balık tüketiyorlar. Kriterleri yüksek bir ülke olduğu için oraya satılan bir ürünü dünyanın her yerine satma imkanınız oluyor. Dolayısıyla bu aşamaya geçmeden önce en zor kısım geçildi. İhracat başlandı. İletmelerimiz artık üretimlerini arttırıp hem alabalık hem de somon üretimini yaparak ilimize daha çok girdi sağlamalarını ve katma değer üretmelerini istiyoruz. Kamu olarakta biz kendilerine her türlü altyapı desteğini veriyoruz vermeye de hazırız. Yeter ki bu sektör gelişsin. İlimizin en önemli sektörlerinden birisi. Bunu koruma noktasında ve geliştirme noktasında çalışmalarımız devam edecek” diye konuştu.

“BU AY İÇİNDE YENİ YATIRIMCILARIMIZ GELECEK”

Elazığ’a yeni yatırımcıların geleceğinin müjdesini veren Vali Kaldırım, “Yeni OSB’yi kurduk. Bunda temel hedef, kapasite 10 bin istihdam sağlaması. Bu imkan bu kabiliyet var. Yeni yatırımcıya ihtiyaç var. Çalışmalarımız devam ediyor. Biz davet ediyoruz. Bu ay içinde yeni yatırımcılarımız gelecek. Son aşamaya gelindi. Yatırım ile ilgili kararı aldılar. Sunum yapacaklar ne noktada yatırım düşünüyorlar. Bir sunum yapacaklar, şehri bilgilendirecekler bu noktada. Hem kamuoyunu hem basını hem de ilgili kesimi bilgilendirecekler. Düşündükleri vizyonu. Master planı ne tür yatırım yapacakları noktasında bilgilendirme yapacaklar. Henüz neticeye ulaşmadığı için açıklamadığım bir yatırımcı var. Büyük ölçekli bir yatırım. Bu nihayete erdiğinde açıklanacak. Bunların dışında bir hayvancılık yatırımı var, uluslararası bir yatırımcı buraya geldi. Türkiye hayvancılık alanında sadece 50bin başlı bir yatırım düşünüyorlar. Ben kendilerini buraya davet ettim kendileri burada yatırım yapma kararı aldılar yatırım ölçeğini düşünüyorlar. Gerekli anlaşmalarını yaptılar. Bu yatırımcı sağolsun ilimize hayvancılık alanında yatırım yapmış olacak” dedi.“HARPUT’A TELEFERİK İÇİN YATIRIM KARARI ALINDI”

Teleferik çalışmaları hakkında bilgi veren Vali Kaldırım, “Harput’a bir teleferik çalışmamız var. Buda yatırım kararı olarak alındı. Fizibilite çalışmaları bitti. Yer seçimi yapıyorlar. Şehir hastanesinin orayı düşünüyorlar. Oradan başlayıp Hüseynik’ten geçip mahalleden, kalenin yanından Harput’a çıkmayı düşünüyorlar. Burayı uygun gördüler. Başbakanımıza da söz verdiler. Bu yatırımda bir aksilik olmazsa hem yerli hem yabancı sermayeli ortak bir yatırım olacak. Yatırım kararı da alındı” diye konuştu.

“BU ŞEHRİN KURTULUŞU BURADAN GEÇİYOR”

Elazığ’ı dünyaya tanıtacaklarını ve yeni yatırımcıları davet edeceklerini söyleyen Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, “Dubaili yatırımcıların Sivrice’ye yönelik bir çalışması var. Orada da imar planının onaylanmasını bekliyoruz. İmar planı olmadan, turizm ve çevre ve şehircilik bakanının onaylaması gerekiyor. Orası Turizm gelişim bölgesi. Planlar onaylandıktan sonra orada bir turizme yönelik çalışmaları olacak. Biz sadece bunla yetinmeyeceğiz. Ciddi bir tanıtım ziyareti yapacağız. Bu sadece turizm anlamında bir tanıtım değil. Cidde ve Mekke Ticaret odaları ile bir araya gelip, zira Cidde Suudi Arabistan’ın ticaret başkenti. Bizde İstanbul neyse Cidde ona tekabül eder. Büyük yatırımcıların olduğu şehri. Yatırım imkanlarımız anlatıp kendilerini buraya davet edeceğiz. Dubai’ye gidip oradaki iş adamlarını da buraya davet edeceğiz. Avrupa’da Berlin’i düşünüyoruz. Planladık. Tokyo’ya gideceğiz. Gittiğimiz her yerde de bunu vesile kılıp fuarları iş adamları, yatırımcıları ülkemize davet edeceğiz. Bir çok yatırımcı kulüp getirdik. Yatırım kararı alanlar var. Bu şehrin kurtuluşu da buradan geçiyor. Güvenli, kaliteli bir şehrimiz var. Anadolu’da önemli yeri olan bir şehir. Bu şehir önemli bir cazibe merkezi. Yatırım merkezi olabilmesi için ciddi bir şehirde tanıtımlarda iyi noktaya getirilmeli ve uluslararası ölçekte yatırımcı çekmesi gerek. Bunun yolu da buradan geçiyor” ifadelerini kullandı.“TEMEL AMACIMIZ EKONOMİK DEĞERİ GELİŞTİRMEK”

“Temel amacımız ekonomik değeri geliştirme ve şehrin algısını bu noktada güçlendirme” diyen Vali Kaldırım, “Emniyet asayişi sağlamak bizim temel görevimiz. Eğitim, sağlık, spor altyapısının güçlendirilmesi, şehir köy altyapısının gelişmesi, şehri akıllı konseptle akıllı kent konseptle yöneltme önemli şeyler ama bizim temel önceliğimiz ekonomik değer oluşturup katma değer oluşturup şehrin daha iyi bir noktaya gelmesi ve dünyadaki sayılı kentler arasına gelmesi. Bunu saydığımızda diğer unsurlarda kendiliğinden gelişir. Dünyaya ne kadar eklenirseniz vizyonunuz da o kadar gelişiyor. Eğitiminiz sağlığınız, üniversitedeki kaliteniz, insan kaynağınız, emniyetiniz, asayişiniz gelişiyor. Temel amacımız ekonomik değeri geliştirme ve şehrin algısını bu noktada güçlendirmek” diye konuştu.

“ASIL ENGEL BEYİNDEDİR”

Engellilere yönelik yapılan çalışmalarla da ilgili bilgi veren Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, “Engellilerin her alanda bulunması noktasında ciddi çalışmalar var. Engelli vatandaşlarımız çok şükür bugün her yerde görev alıyor ve çok başarılı oluyorlar. Futbol takımımızı gördük. Hem sanatta hem kültürde hem de iş dünyasında eğitimde çok nitelikli örnekleri çıkıyor. Buda devletin gösterdiği ilgi ve değerle orantılı gelişiyor. Bu klişeleşmiş bir laf ama asıl engel beyindedir. Toplumumuzda artık bilinç oluştu. Önceden engelli bireyler topluma çıkamıyorum diyorlardı. Şimdi artık o algı yıkıldı” dedi.

reklam_linkKRAL456
10 ay önce - Pts 04 Arl 2017, 21:17

teleferik gelirse süper olur

hazarkentli
10 ay önce - Pts 18 Arl 2017, 12:18

Sarsılmaz Silah Sanayinin temelleri Elazığ da atıldı.
1880'den itibaren, Abdüllatif Bey’ in doğduğu yer olan Elazığ’daki atölyesinde ürettiği tüfekler çakmaklı tüfek olduğundan bireysel kullanıcıların “Çakmaklı” adını vererek aradıkları bir marka olmuştur. Aradan geçen yıllarda bu isimle anılan tüfekler Sarsılmaz Aliş tarafından İstanbul’ da kurulan adi ortaklık vasıtası ile satılmaya başlanmış, 60 lı yıllarda ortaya çıkan ithalat akımının da etkisi ile aynı zamanda ithal tüfeklerinde satışını yapan bir firma olarak Cesa Sarsılmaz markası kullanılmaya başlanmıştır.
Sarsılmaz marka olarak 1960 lı yıllarda kullanılmaya başlanmakla beraber ilk defa resmi olarak 1982 yılında “Sarsılmaz Av ve Spor Silahları Sanayi ve Tic. Kolektif Şti.” olarak tescil edilmiştir.

Daha sonra 1984 yılında Anonim Şirket olarak unvan değişikliği yapılmış, 2003 yılında ise “Sarsılmaz Silah Sanayi A.Ş.” olarak unvan değişikliği tescil ettirilmiştir.
Yönetim kurulu Başkanı Elazığlı Latif Aral Aliş dir.Fabrika bugün Düzce de 50.000 m2 kapalı alanda faaliyet göstermektedir.sayfa 802
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler