Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 6
onurnazliaka
10 ay önce - Prş 02 Şub 2017, 01:50

Yukarıdaki yazıda adı geçen rahmetli Şehit Ali İhsan Okatan ile ilgili çeşitli haberler: http://www.haberler.com/baskan-akgul-den-sehit-ai ...24-haberi/
http://www.delice.bel.tr/bd/sehitler.html

Ayrıca kendisinin isminin bir sokağa verildiği de anlaşılıyor. Tekrardan Allah rahmet eylesin, mekânı cennet olsun. Misafir bir kişiden gelen yazıda gerçek bir anıya yer verilmesine de ayrıca sevindim.

Misafir 8e7

7 ay önce - Prş 04 May 2017, 22:41

Evimiz bugünkü Sağduyu caddesinin üzerindeydi.Ev dediğime bakmayın yıkık dökük bir gecekondu. Ama olsun orası bizim kalemizdi, şatomuzdu. Akşam olunca sığındığımız yegane korunaklı yerimiz. Komşularımız genellikle Kusunlarlı, Kıbrıslı,Evciler,Kömürcü , Tekke gibi o zaman Balaya bağlı köylerden kopup gelenlerdi. O zaman bir at arabası yolu olan Sağduyu caddesi daha sonra büyüdü büyüdü bugünkü haline geldi. Herşey o kadar hızlı değişti ki bazı şeyleri bizim de ıskaladığımızı, yeterince değerini bilmediğimizi şimdi daha iyi anlıyorum. Yaşımız keşke diyecek kadar ilerledi. Bazı şeyleri yeniden yaşayabilsek gözümüzden kaçan,önemsemediğimiz pek çok şeyin kıymetini daha iyi biliriz. Ama olmuyor. Hayat bir su gibi,Sülüklü dere gibi akıp gidiyor.Anılarla avunmaktan başka elimizden birşey gelmiyor.

Misafir 2dd

6 ay önce - Sal 30 May 2017, 00:45

Merhaba ben bünyamin herkesin ramazan ayını kutlarım ramazan .ı kayaş ta yaşamak çok güzel tıpkı eski günler gibi hergün bir evde iftar yapıyoruz kısmetse bu hafta sonu bizim evdeyiz. Ya burda hergün fırının önünde bekleyip sıcacık sohbet ve pide ne güzel tarihi çınar agaç larının gölgesinde iftarı beklemek merak etme kayaş hala seni sevenin çok. Ve yine cok sakin vegüzelsin inanın Ankara.nın en sakin semti gelin ve görün sahura kadar. Özellikle hafta sonu her yer açık ve. Arkadaşlarla sahura kadar oturup eskimeyen günlerin sohbetini ediyoruz

Misafir 0f0

1 hafta önce - Pts 04 Arl 2017, 21:16

Arkadaşlar bende aktaş pazar yerinde 1960 ile 70 yılları arasında oturdum 1974 mamak lisesi mezunuyum istasyonun ordaki derede yuzerdik aktaş ortaokulu mezunuyum bayındır barajibda yüzmeye giderdik şu an eskişehirde yaşıyorum emekliyim 3 torunum var o yıllar çok güzel yıllardı ismim namık balcı

sayfa 6
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet